Najnowsze

Najnowsze

Piątek trzynastego przeraża cię? To paraskewidekatriafobia

Każdy z nas może czuć dziś paraskewidekatriafobię, czyli strach przed piątkiem trzynastego, bo według przesądów, to wyjątkowo pechowy dzień. Jednak brytyjski "Independent" przekonuje, że wcale tak być nie musi. Okazuje się, że z przytaczanych przez dziennik badań wynika, że w piątki trzynastego jest mniej wypadków drogowych, kradzieży i pożarów. Co ciekawe, lęk przed piątkiem trzynastego może też niekorzystnie wpłynąć na gospodarkę. W USA z takim strachem zmaga się 17 mln amerykanów, a to kosztuje gospodarkę nawet 900 mln dolarów.

Bank Japonii chce wprowadzić do gospodarki 90 bln jenów rocznie

Bank Japonii (BoJ) nie zmienił założeń prowadzonej polityki pieniężnej - podał bank w komunikacie po zakończeniu posiedzenia w piątek. BoJ podtrzymał zobowiązanie do prowadzenia operacji otwartego rynku w celu zwiększenia ilości pieniędzy w gospodarce o 60-70 bln jenów rocznie.

Bitcoiny coraz tańsze. Przez FBI

Cena Bitcoina spadła w czwartek o 6 proc. poniżej 600 dolarów po raz pierwszy od maja. Ma to związek z aukcją tej wirtualnej waluty organizowaną przez... FBI. Agencja od października ub. r. jest w posiadaniu bitcoinów, które zajęła w związku ze śledztwem dotyczącym Silk Road, nielegalnej witryny handlującej m.in. narkotykami.

Samsung pokazał nowy tablet. Najcieńszy na rynku

Samsung zaprezentował nowy model tabletu Galaxy Tab S. Elektroniczne cacko będzie sprzedawane w dwóch wersjach: o 8,4 i 10,5 calowej przekątnej ekranu. Oba urządzenia mają być dostępne dla klientów jeszcze w czerwcu.

Czy zabraknie nam prądu? "Możemy mieć deficyt energii"

Największym problemem jest budowa transgranicznych sieci, które umożliwiają import energii. Deficyt energii możemy mieć około 2017 roku - uważa Janusz Steinhoff, były minister gospodarki i dodał, że rząd powinien przyśpieszyć prace legislacyjne nad ustawą energetyczną. - Nie można w nieskończoność o niej mówić. Już trzeci rok na nią czekamy - dodaje.

Prostytucja i narkotyki a rozwój kraju. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Portugalia, Wielka Brytania, Hiszpania, Estonia, Włochy, Finlandia, Szwecja, Słowenia, Austria - te państwa od 2015 roku będą prostytucję i obrót narkotykami wliczać do PKB. W Polsce też tak będzie, ale później. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy z czym to się wiąże i po co europejskie państwa zdecydowały się na taki krok. Będziemy też śledzić najnowsze wydarzenia z ulic brazylijskich miast.

"Świat", 12.06

W programie "Świat", rozmowa m.in. z Waldemarem Skrzypczakiem, byłym wiceministrem Obrony Narodowej, o sprawie amerykańskiego sierżanta Bowe'a Bergdahla, który przez pięć lat był więziony w Afganistanie, a także z Wojciechem Bojanowskim z TVN24, o protestach w trakcie trwającego mundialu w Brazylii.

13.06 W piątki trzynastego giełda najczęściej spada

Na 10 ostatnich piątków trzynastego mieliśmy osiem spadków indeksu WIG. Prognozy na dziś nie są więc najlepsze. Natomiast jeśli polscy inwestorzy chcą podtrzymać trend wzrostowy na giełdzie nie powinni już dziś dopuszczać do podobnych spadków w ciągu ostatnich dwóch dni. Dla złotego będą ważne dane o inflacji i handlu zagranicznym publikowane o czternastej. Dzień na rynkach - relacjonują Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Ukraina nalega na ceny gazu. Mają być rynkowe

Minister energetyki Ukrainy Jurij Prodan opowiedział się w czwartek za ustanowieniem sprawiedliwej rynkowej ceny za dostarczany jego krajowi rosyjski gaz ziemny, zaznaczając, że przyniesie to optymalny efekt ekonomiczny obu stronom.

Więcej chętnych na wakacyjne polisy

Dwie trzecie Polaków wykupi ubezpieczenie wyjeżdżając na wakacje. To o prawie 10 proc. więcej niż rok temu. Prywatna polisa daje nam większe bezpieczeństwo niż bezpłatna karta EKUZ czy ubezpieczenie od biura podróży - podaje "Gazeta Wyborcza".

Wojsko dostanie nowoczesne radia

System komunikacji może pomóc wygrać niejedną bitwę, a nawet wojnę. Polskie wojsko dostanie możliwość supernowoczesnego komunikowanie się – donosi "Puls Biznesu".

"Biznes dla ludzi", 12.06

Ile gotówki można przewieźć przez granicę? Czy szef może wezwać nas z urlopu? Jak wywalczyć zwrot za bezzwrotny bilet lotniczy? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Bieńkowska: gospodarka morska przetrwała i rozwija się

Polska gospodarka morska przetrwała okres zmian i rozwija się; szanse na rozwój wykorzystały też polskie porty - powiedziała w czwartek podczas wykładu inaugurującego II Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie wicepremier Elżbieta Bieńkowska.