Najnowsze

Najnowsze

Wakacje tuż, tuż. Czego obawiamy się przed wyjazdem?

Większość osób twierdzi, że czyta umowy przed wyborem oferty biura podróży. Jednak wciąż niewiele z nich wie, ile ma czasu na reklamację nieudanej wycieczki – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie UOKiK. O czym warto pamiętać wybierając się na urlop przypomina 35 instytucji biorących udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami - co warto wiedzieć"?

Sunniccy bojownicy zdobywają Irak

W ramach trwającej od kilku dni ofensywy na północy Iraku dżihadyści z ISIL zajęli Mosul, drugie co do wielkości miasto w kraju, a także obszary w dwóch sąsiednich, głównie sunnickich prowincjach - Kirkuku i Salaheddinie. W środę przywódca ISIL Abu Mohammed al-Adnani wezwał bojowników, by kierowali się na Bagdad. W nocy z czwartku na piątek dżihadyści opanowali dwie miejscowości w prowincji Dijala na północnym wschodzie kraju, gdzie wcześniej swoje posterunki opuściły irackie siły bezpieczeństwa.

Prezes Kompanii Węglowej w TVN24 Biznes i Świat: rozmawiam z bankami, wszystko jest na dobrej drodze

Sytuacja finansowa Kompanii Węglowej (KW) jest bardzo zła; istnieje realne zagrożenie ogłoszenia upadłości - mówił w czwartek prezes KW Mirosław Taras. Dodał, że kluczowe dla przyszłości będą najbliższe tygodnie i porozumienie z bankami. W TVN24 Biznes i Świat Taras przyznał, że w sprawie porozumienia z bankami "wszystko jest na dobrej drodze". - Uda nam się zapewnić przyszłość Kompanii w ciągu najbliższego półrocza - zaznaczył.

"Milion w portfelu", 13.06

Po dwóch odsłonach Marcin Wiński, manager portfeli FW Raiffeisen, uzyskał łącznie 1,42 proc. wzrost. Zobacz, co miało wpływ na obecny wynik uczestnika "Miliona w portfelu"?

Spada liczba strajkujących francuskich kolejarzy, ale strajk nie gaśnie

W rezultacie trwającego już trzecią dobę we Francji strajku kolejarzy kursowały w piątek tylko po cztery z każdych dziesięciu pociągów obsługujących krajowe połączenia dalekobieżne. Według SNCF w rozpoczętym we wtorek wieczorem strajku uczestniczyło w czwartek około 23 proc. personelu w porównaniu z 28 proc. w środę.

Motoryzacyjny gigant kieruje się do Tychów

Koncern Nexteer Automotive podjął decyzję o budowie nowego zakładu elektrycznych układów kierowniczych w Tychach - poinformował w piątek rzecznik koncernu Piotr Dembiński. Budowa nowej fabryki rozpocznie się w drugiej połowie tego roku.

Ukraina gotowa zapłacić Rosji 1,9 mld dolarów za gaz

Szef Naftohazu Andrij Koboliew oświadczył w piątek, że strona ukraińska jest gotowa zapłacić Rosji 1,9 mld dolarów za dostarczony gaz, ale pod warunkiem ustalenia tymczasowej ceny tego surowca w wysokości 326 USD za 1000 metrów sześciennych.

Płacisz kartą poza Polską? Uważaj na te pułapki

- Jest kilka rodzajów opłat, które pobierają banki. Zwykle interesuje nas, ile zapłacimy prowizji za wypłacenie gotówki z bankomatu. Prawda jest taka, że to nie wszystkie opłaty. Często są ukryte prowizje, o których nie wiemy, albo nie pamiętamy - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Jarosław Sadowski analityk Expandera

Prostytucja do PKB? Kuczyński: Dochodzimy do absurdu

- PKB jest ułomnym miernikiem rozwoju gospodarczego. Jeżeli doliczamy prostytucję i narkotyki, trochę niższe będzie zadłużenie, trochę niższe będą deficyty - komentował pomysł wliczenia prostytucji i narkotyków do PKB na antenie TVN24 Biznes i Świat, Piotr Kuczyński Analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.

Cyberprzestępcy uwielbiają Facebooka. Jak się obronić przed ich atakiem?

Facebook to wciąż miejsce chętnie obserwowane przez cyberprzestępców, którzy specjalizują się w kradzieży kont na portalach społecznościowych. W I kw. 2014 r. fałszywe strony imitujące Facebooka stanowiły prawie 11 proc. wszystkich wykryć modułów ochrony antyphishingowej - dowiedział się portal tvn24bis.pl.

Pieniądze terrorystów

Szacuje się, że Hezbollach operuje budżetem w granicach 200-500 mln dolarów, a organizacja Al-Schabab budżetem na poziomie 70-100 mln dolarów. Jak na tym tle prezentują się inne organizacje terrorystyczne?

Jak protesty brazylijczyków wpłyną na mundial? Komentuje Wojciech Baczyński

- Brazylia jest przygotowana na organizację takich imprez. Jest to kraj, w którym co roku organizuje się wielki karnawał, w którym bierze udział znacznie więcej osób, niż w piłkarskich mistrzostwach świata. Ważniejsze jest to, co wyniknie z obecnych protestów, ponieważ w tym roku, odbędą się wybory parlamentarne - komentował na antenie TVN24 Biznes i Świat Wojciech Baczyński, były polski wicekonsul w Brazylii do spraw handlowych.

VW wybuduje się we Wrześni. Jest zgoda, będzie sporo pracy

Koncern Volkswagen otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) „Invest-Park”. Zezwolenie dotyczy budowy fabryki we Wrześni (Wielkopolska), w której zatrudnionych zostanie 2,3 tys. osób.

Rosja dyktuje warunki Ukrainie: najpierw spłata długu, potem rozmowy

Rosja nie zamierza kontynuować rozmów na temat sporu gazowego z Ukrainą przed wyznaczonym na 16 czerwca terminem spłaty części ukraińskiego zadłużenia za dostawy tego paliwa - oświadczyło w piątek rosyjskie ministerstwo energetyki. Tymczasem strona ukraińska podała, że może płacić 326 dolarów za tysiąc metrów sześciennych surowca.