Najnowsze

Najnowsze

Lekkie spadki na Wall Street po wystąpieniu Yellen

Wtorek na Wall Street przyniósł lekkie spadki części indeksów po wystąpieniu prezes Fed Jannet Yellen, która oświadczyła, że termin podwyżki stóp procentowych zależy od danych makroekonomicznych. W centrum uwagi znalazły się również wyniki kwartalne Goldman Sachs i JPMorgan.

"Świat", 15.07.

Które unijne stanowisko przypadnie Polakowi? Dlaczego miasta Ameryki wymierają? Czy nasz kraj uratuje porwanego na Ukrainie księdza polskiego pochodzenia? To główne tematy kolejnego odcinka magazynu "Świat".

Francja walczy z odgrzewanymi kotletami

We Francji weszła w życie we wtorek ustawa zobowiązująca restauracje do informowania, które z serwowanych dań są naprawdę przygotowywane na miejscu, a które pochodzą z dostaw hurtowych. Przygotowane na miejscu będą oznaczone specjalnym znakiem.

"Epicentrum", 15.07

W programie "Epicentrum" Katarzyna Werner wraz z gośćmi - Katarzyną Górak-Sosnowską i Grażyną Piotrowską-Oliwą - rozmawiała m.in. o kobietach biskupach, rodzinnej wyprawie na Mt. Blanc oraz o dyskryminacji na Instagramie.

Upał w pracy? Paweł Blajer mówił co zrobić

Wysokie temperatury od kilku dni dają się nam we znaki. Czy i kiedy pracownikowi należy się przerwa w pracy z powodu upału? Kiedy szef powinien zarządzić przerwę? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi".

Bielecki o słowach Hausnera: to nieporozumienie prawne

- Jeżeli by o mnie ktoś mówił na taśmie, to starałbym się udawać, że tego nie słyszałem, a nie dostarczać dowodu na to, że mnie to poruszyło i chcę się odegrać - podkreślił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Jan Krzysztof Bielecki. Skomentował w ten sposób słowa członka Rady Polityki Pieniężnej prof. Jerzego Hausnera, który w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" sugeruje, że szef NBP Marek Belka nie powinien ubiegać się o kolejną kadencję.

"Biznes dla ludzi", 15.07

Jak dobrać fundusz inwestycyjny? Kiedy należy nam się przerwa w pracy z powodu upału? Jak wyplątać się z zawartej podstępem umowy? Jak założyć spółkę przez Internet? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi".

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: dyskryminacja w Internecie i o kobietach-biskupach

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat pokażemy nastolatkę z Ohio, która twierdzi, że Instagram usunął jej profil, bo była nieatrakcyjna. Zastanowimy się, czy portale społecznościowe podnoszą samoocenę. Sprawdzimy również, czy kobiety w kościele anglikańskim będą mogły być biskupami oraz czy Radosław Sikorski ma szanse na stanowisko Wysokiego Przedstawiciela UE ds. Polityki Zagranicznej.

Yellen twardo broni polityki Fed. "Rynek pracy nadal jest chory"

Ożywienie gospodarcze w USA nadal pozostaje niepełne, z wciąż chorym rynkiem pracy i stagnacją w wynagrodzeniach. To wszystko uzasadnia luźną politykę monetarną w dającej się przewidzieć przyszłości - powiedziała we wtorek szefowa amerykański Rezerwy Federalnej Fed Janet Yellen, podczas spotkania z senacką Komisją Bankowości.

Pasażerowie LOT-u i Eurolotu polecą na jednym bilecie

Pasażerowie linii PLL LOT oraz Eurolot będą mogli podróżować na tzw. jednym bilecie w ramach siatki połączeń obu przewoźników. Porozumienie w tej sprawie podpisały obie spółki, których większościowym właścicielem jest Skarb Państwa.

Ministerstwo: nowy program budowy dróg do końca roku

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju chce, by do końca roku powstał nowy program budowy dróg na nową perspektywę unijną. Resort planuje też powołać pełnomocnika ds. dialogu z wykonawcami - zapowiedział wiceszef departamentu dróg i autostrad w MIR Rafał Nowak.

Ile jest warta sztabka złota?

Sztabka złota waży 12,5 kilograma, która jest warta 1,6 mln złotych. - Złoto jest aktywem, dzięki któremu można osiągać dodatkowe dochody odsetkowe, ponieważ podlega transakcjom kredytowym - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, Krzysztof Kowalczyk z NBP.

Polska gospodarka urośnie szybciej niż się spodziewano

Tempo wzrostu polskiej gospodarki przyspiesza szybciej niż prognozowano i ma dobić do 3,5 proc. w tym roku - uważa Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Rośnie popyt i wydatki na inwestycje. Wcześniej zakładano wzrost na poziomie 3,1 proc.

Ceny w czerwcu rosły nieco szybciej od prognoz

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu br. o 0,3 proc. licząc rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny pozostały bez zmian. Największy wpływ na wartość wskaźnika inflacji miał wzrost cen usług telekomunikacyjnych - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny.