Najnowsze

Najnowsze

Rafał Hirsch: UE - tak, strefa euro - nie

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pozostaje euroentuzjastą. Zmienia wprawdzie główne powody swojego euroentuzjazmu, ale wniosek końcowy ma ten sam. W tym roku chce iść do strefy euro z powodów głównie politycznych i geopolitycznych, podczas gdy rok temu widział szereg powodów ekonomicznych. Niestety obawiam się, że i te i te są nieprawdziwe.

Jak wygasić niemiecki atom? Firmy mają pomysł. Rząd: Nic o tym nie wiemy

Niemieccy operatorzy elektrowni atomowych chcą powołania "publicznej fundacji", która zajęłaby się rozmontowaniem elektrowni atomowych - informuje Reuters, powołując się na źródło zbliżone do sprawy. W zamian koncerny byłyby gotowe zrezygnować z części odszkodowań za zmuszenie ich do zamknięcia siłowni.

Usmanow i Abramowicz zdetronizowani. Londyn stolicą miliarderów

Liczba miliarderów mieszkających w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w historii przekroczyła setkę. Najbogatsi są pochodzący z Indii bracia Srichand i Gopichand Hinduja, stojący na czele konglomeratu Hinduja Group. Zdetronizowali oni rosyjskich oligarchów, takich jak Uliszer Usmanow czy Roman Abramowicz.

Wolny weekend? A co to takiego?

Niemal co trzeci zatrudniony Niemiec pracuje w dni "teoretycznie" wolne od pracy, czyli weekendy i święta. W ciągu 20 lat liczba takich pracowników wzrosła z 7,7 do 11,5 miliona.

13 tys. zł płacy minimalnej? Dlaczego Szwajcarzy mogą powiedzieć "nie"

18 maja Szwajcarzy zdecydują, czy w ich kraju płaca minimalna będzie wynosić 22 franki szwajcarskie za godzinę, 4 tys. franków miesięcznie - w przeliczeniu około 13 tysięcy złotych za miesiąc pracy. W większości krajów trudno sobie wyobrazić, żeby obywatele w powszechnym głosowaniu odrzucili taką propozycję. Jednak w przypadku Szwajcarii wszystko wskazuje na to, że obywatele właśnie tak zrobią.

Minister Rafał Trzaskowski dla TVN24 Biznes i Świat: E-handel motorem polskiej gospodarki

E-handel jest jednym z ważniejszych motorów polskiej gospodarki, który generuje prawie sześć procent PKB i ma ogromny potencjał rozwojowy - mówił minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jak dodał, rząd dalej będzie usuwał bariery prawne i infrastrukturalne oraz starał się przekonać ludzi do zakupów w sieci.

"Świat", 09.05

Czym skończy się plan odbudowy rosyjskiego imperium przez Putina? Czy świat boi się rosyjskiej armii? Przed takimi pytaniami stanęli goście Bartosz Węglarczyka i dr Magdaleny Ogórek w kolejnym wydaniu magazynu "Świat".

Prowadzisz firmę? Blajer wyjaśnił czy masz prawo do urlopu macierzyńskiego

Urlop macierzyński na ogół kojarzy się z pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę. Jednak osoby prowadzące działalność gospodarczą także mają prawo do płatnego urlopu macierzyńskiego. O tym, na jakie pieniądze mogą liczyć i od czego to zależy, mówił Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się w piątek defilada wojskowa z okazji 69. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Odebrał ją prezydent Rosji Władimir Putin. Następnie Putin odebral drugą paradę w Sewastopolu na Krymie. Prof. Grzegorz Kołodko przyznał, że nie jest zwolennikiem sankcji wobec Rosji. Unijny ambasadorowie ustalili, że sankcjami zostanie objętych 15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych przez Rosję. Autorski przegląd najważniejszych informacji dnia przedstawia Robert Stanilewicz.

Agora nie wypłaci akcjonariuszom dywidendy

Zarząd Agory podjął decyzję o nieprzedkładaniu Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Agory SA rekomendacji o wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy w związku ze stratą netto poniesioną w roku obrotowym 2013 - poinformowała spółka w komunikacie.

Sprzedawcy energii za uwolnieniem taryfy dla gospodarstw domowych

Spółki sprzedające energię elektryczną opowiadają się za zniesieniem taryfy dla grupy taryfowej G, gdzie dominują gospodarstwa domowe. Przekonują, że nie musi to skutkować znaczącym wzrostem cen prądu. Przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki są jednak sceptyczni.

Zmiany w składzie zarządu firmy Polimex-Mostostal

W związku z rezygnacją Gregora Sobischa z przyczyn osobistych z funkcji prezesa zarządu Polimexu-Mostostalu, Rada Nadzorcza powierzyła z dniem 9 maja 2014 roku, pełnienie obowiązków prezesa zarządu Maciejowi Stańczukowi, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu. - poinformowała spółka w komunikacie.

"Biznes dla Ludzi", 9.05

Na jakim formularzu zgłaszamy sprzedaż samochodu? Jak wygląda urlop macierzyński kobiety, która prowadzi własną działalność gospodarczą? Kiedy warto sporządzić testament? Czy musimy płacić za muzykę odtwarzaną w swoim zakładzie pracy? Na te pytania wraz z ekspertami odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.