Najnowsze

Najnowsze

28.10 Interwencje w obronie rubla - dziś już za 2,8 mld USD

Rosjanie wydali dziś na obronę rubla tyle samo co wczoraj i w piątek, czyli około 2,5 mld USD. Postuktowała jednak dopiero zapowiedź udzielenia rosyjskim bankom pożyczek dolarowych ze strony banku centralnego. Po tym wydarzeniu rubel przestał tracić. Zwłaszcza, że spadek zamówień na dobra trwałe w USA wywołał osłabienie dolara. Giełdy w Europie są na wyraźnych plusach. Dzień na rynkach - relacjonuje Rafał Hirsch

Zapasy ropy w USA coraz większe. Ceny wciąż niskie

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu oczekiwań, że zapasy surowca w USA są obecnie blisko najwyższego poziomu od pięciu miesięcy - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 80,36 USD, po zniżce o 64 centy.

Nie wszyscy chcą Apple Pay. Dwie duże sieci powiedziały "nie"

Na całym świecie jest wielu innych detalistów, z którymi możemy współpracować - tak szef Apple Tim Cook zareagował na informacje, że dwie potężne sieci aptek CVS i Rite Aid odmawiają możliwość dokonywania płatności za pomocą usługi Apple Pay.

Pozew za wybuchające poduszki powietrzne. "Zabójcze odłamki"

Japońska firma została oskarżona przez amerykańskich konsumentów o zatajanie informacji o potencjalnie śmiertelnie groźnych poduszkach powietrznych. Montowane w samochodach produkty Takata Corp. miały wybuchać wyrzucając w pasażerów "chmurę zabójczych odłamków".

"Świat", 27.10

Aleksander Kwaśniewski był gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat". Były prezydent skomentował m.in. wyniki wyborów na Ukrainie.

"Epicentrum", 27.10

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy o globalizacji wobec zbliżającego się Halloween. Tę zachodnią tradycję coraz częściej widujemy nad Wisłą. Zapytaliśmy też, czy warto tłumaczyć dzieciom, skąd bierze się jedzenie a także o ekologicznych domach, które powstają na Słowacji.

PGNiG kupuje w Norwegii. "Spodziewamy się szybkiego zwrotu z tej inwestycji"

Spółka PGNiG Upstream International kupiła od firmy Total E&P Norge udziały w czterech złożach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - poinformowała spółka w komunikacie. Jak czytamy, transakcja jest elementem realizacji strategii Grupy i ma ona pozwolić "na znaczny wzrost wydobycia węglowodorów poza granicami kraju".

Bilans: Litwa ma gazoport, Rosja problemy z biznesem

Litwa ma już gazoport i uniezależnia się od Moskwy. Szwajcarski pośrednik handlu ropą firma Gunvor wycofuje się z Rosji. Trwa wyprzedaż aktywów koncernu. Zmodyfikowany projekt budżetu Francji na 2015 r., który przewiduje większe oszczędności i deficyt zmniejszony o dodatkowe 3,6 do 3,7 mld euro.

Między Rosją a Zachodem. Kto zarobi na Arktyce?

Pomimo dużych nadziei związanych z arktycznym biznesem i sporych kłopotów z wydobyciem i transportem, wiele firm podkreśla, że działalność ta nadal ma sens. Zniechęcające są jednak spadające ceny ropy z powodu napięć między Rosją i Zachodem. A niektórzy eksperci zachęcają do rezygnacji z tego rejonu wydobycia, właśnie ze względu na gigantyczne koszty.

Rosja uderzy w najbogatszych. Ściągnie miliardy z rajów podatkowych

Rosyjski rząd zatwierdził nowe prawo podatkowe, które ma ukrócić ucieczkę podatkową firm i indywidualnych podatników do tzw. rajów podatkowych. Ustawa to część większego programu. Działania te zainicjował prezydent Putin dwa lata temu. Program ten nazywany jest jako "deoffshorisation" (ściąganie podatków do kraju). Teraz nowym prawem zajmie się parlament.

"Biznes dla ludzi", 27.10

W programie "Biznes dla ludzi" tłumaczyliśmy na czym polegają zmiany w umowach na czas określony, a także mówiliśmy co zrobić, gdy ktoś na nasz skradziony dowód osobisty zaciągnie kredyt.

Gunvor ucieka z Rosji. Wyprzedaje aktywa

Szwajcarski pośrednik handlu ropą firma Gunvor wycofuje się z Rosji. Trwa wyprzedaż aktywów koncernu, który mocno odczuł sankcje nałożone na kraj m.in. przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone.

Francja wywoła kryzys? Na razie zmniejszy deficyt

Zmodyfikowany projekt budżetu Francji na 2015 r., który przewiduje większe oszczędności i deficyt zmniejszony o dodatkowe 3,6 do 3,7 mld euro, wysłał w poniedziałek KE francuski minister finansów Michel Sapin, by dostosować plany budżetowe do wymogów unijnych.