Najnowsze

Najnowsze

Niemcy wprowadzili płacę minimalną. Co najmniej 8,5 euro za godzinę

Niemiecki parlament po raz pierwszy w historii kraju przegłosował w czwartek wprowadzenie minimalnego wynagrodzenia. Za godzinę pracy pracodawca będzie musiał zapłacić pracownikowi co najmniej 8,5 euro. Projekt od samego początku dzielił niemiecką scenę polityczną - dla związkowców był symbolem walki o prawa pracownicze, dla konserwatystów - poważnym zagrożeniem dla konkurencyjności niemieckiej gospodarki.

Dr Mark Mobius: w Polsce bardzo szybko rozwija się outsourcing

Dr Mark Mobius, prezes Templeton Emerging Markets Group, który rekomenduje swoim klientom polskie firmy, uważa że dla naszego kraju bardzo dobre jest obecne ożywienie na rynkach europejskich. - Europa ucierpiała podczas kryzysu, ale teraz widzimy, że z niego wychodzi. To zaś wpływa na Polskę. Co najważniejsze, w Polsce bardzo szybko rozwija się biznes outsourcingowy - mówił dla TVN24 Biznes i Świat.

Ruszają wyprzedaże sezonowe. Jak nie dać się oszukać?

W czasie sezonowych wyprzedaży zwykle kupujemy w nieprzemyślany sposób. Towar zakupiony pod wpływem impulsu często nie jest potrzebny i chcemy zwrócić go do sklepu. UOKiK jednak przypomina: „Sprzedawca nie ma obowiązku przyjmować zwrotu towaru, który kupiliśmy pod wpływem impulsu zachęceni jego obniżoną ceną”. Ważne jest więc, aby pamiętać o kilku zasadach.

Sytuacja banków jest stabilna, ale zarobiły mniej niż rok temu

Wyraźne ożywienie gospodarki oraz rekordowo niskie stopy procentowe sprzyjały stabilnej sytuacji banków w I kwartale 2014 r. - poinformowała w czwartek Komisja Nadzoru Finansowego. Banki zarobiły jednak nieco mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wakacje we Francji. Co warto zobaczyć?

Mierzącą 324 metry wieżę Eiffla, odwiedziło łącznie 230 mln turystów. Wśród turystów odwiedzających Francję, najliczniejszą grupę stanowią Brytyjczycy i Amerykanie.

Off-road. Ile to kosztuje?

Off-road - tak nazywa się sport motorowy polegający na pokonywaniu nieutwardzonego terenu samochodem lub quadem. Łukasz Kijek sprawdza, ile może kosztować taka rozrywka.

Wydawca "Wprost" wieszczył ucieczkę reklamodawców. Dziś "nie dostrzega zagrożenia"

Jeszcze niecały tydzień temu wydawca "Wprost" prognozował, że tygodnik może mieć poważne kłopoty finansowe, bo w związku z publikacją treści podsłuchanych rozmów polityków i biznesmenów, wycofają się z niego reklamodawcy. Dziś wydawca magazynu przyznaje, że czarne prognozy się nie sprawdziły. "Uprzednio dostrzegane przez Zarząd czynniki ryzyka nie wystąpiły" - czytamy w komunikacie Platformy Mediowej Point Group.

Słabsza koniunktura w usługach w eurostrefie. W górę Chiny

Indeks PMI strefy euro, określający koniunkturę w sektorze usług, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w czerwcu 52,8 pkt wobec 53,5 pkt w poprzednim miesiącu - podano w czwartek końcowe wyliczenia. Osłabienie widać też we Francji i w największej gospodarce Unii - Niemczech. W górę idą za to Chiny.

Rynek mieszkań "w przełomowym momencie". Ceny przestały spadać

Do końca roku ceny mieszkań na rynku wtórnym w sześciu miastach wzrosną o 1-3 proc., a w sześciu utrzymają się na obecnych poziomach - wynika z raportu E-valuer Index 2014 przygotowanego przez Emmerson Evaluation. Na rynku pierwotnym ceny pozostaną jednak stabilne w większości lokalizacji.

03.07 Euforia w Stanach, wyprzedaż nad Wisłą

W USA dziś ostatnia sesja tego tygodnia, bo jutro Dzień Niepodległości. Inwestorów zaskoczyły świetne dane o stopie bezrobocia i liczbie nowych etatów. Poznaliśmy także odczyty indeksów PMI dla usług i decyzję EBC ws. stóp procentowych. Na warszawskim parkiecie nadal czerwono. Dzień na rynkach relacjonują – Mateusz Walczak i Radosław Fellner.

Facebook kupuje LiveRail. Stawia na reklamy wideo

Facebook chce lepiej docierać z reklamami do swoich użytkowników. Serwis kupił technologicznego start-upa LiveRail, który pomaga firmom umieszczać trafniejsze reklamy wideo na stronach internetowych i w aplikacjach.

Będzie mniej jabłek, czereśni, wiśni i porzeczek. Ile zapłacimy w sklepach?

Tegoroczne zbiory owoców będą niższe niż w ubiegłym roku. Mniej będzie jabłek, czereśni, wiśni i porzeczek - poinformował w środę prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski. W jego ocenie zbiory jabłek mogą być o ok. 500 tys. ton niższe niż w ubiegłym roku, gdy zebrano 2,66 mln ton. Maliszewski dodał, że ceny owoców będą zależały m.in. od eksportu i sytuacji w innych krajach.

Ubędzie emerytów. Efekt reform Tuska

Z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że w kwietniu tego roku emerytury z ZUS otrzymywało 4,94 mln osób, czyli niemal dokładnie tyle, co ponad pięć lat temu w lutym 2009 r. - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Białoruś uwolniła ceny jajek i chleba

Ministerstwo Gospodarki Białorusi wyłączyło z listy społecznie istotnych towarów, których ceny limituje państwo, jajka kurze oraz niektóre rodzaje chleba. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w środę.