Najnowsze

Najnowsze

Łączenie spółek, obligacje, likwidacja deputatów. Sprawdzamy, co uratuje polski węgiel

- Źródłem wszystkich patologii w branży górniczej jest trwała nierentowność tego sektora - uważają zgodnie zapytani przez tvn24bis.pl znawcy branży. Co do jego przyczyny eksperci i związkowcy mają już jednak odmienne zdanie. Ci pierwsi widzą ją w przywilejach, które zawyżają ceny węgla. - To nie tu leży problem, ale w dużej liczbie pośredników w obrocie węglem - odpowiadają przedstawiciele branży górniczej.

Merkel jedzie do Chin. Będzie promować niemieckie firmy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z delegacją niemieckich przedsiębiorców rozpocznie w niedzielę swoją siódmą wizytę w Chinach. Celem podróży jest wzmocnienie strategicznej współpracy między obydwoma krajami, które są potęgami eksportu.

Chcesz kredyt w euro? Masz szansę, banki nie rezygnują

Banki nie rezygnują z kredytów walutowych, choć to obecnie ułamek ich oferty. Od lipca Polacy otrzymujący pensje w złotych, nie mogą ich bowiem zaciągać. Kredyty walutowe są, ale tylko dla tych, sporo zarabiających w obcej walucie.

"Świat", 4.07

Gośćmi programu "Świat" był Jan Natański były ambasador RP w Egipcie i Roman Frister korespondent "Haaretz". Wśród tematów m.in. nowa palestyńska grupa, która ma być powiązana z ISIL. Grupa ta, przyznała się do zamordowania w ubiegłym miesiącu trzech młodych Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu.

"Epicentrum", 04.07

W programie "Epicentrum" Marek Tejchman wraz z gośćmi rozmawiał m.in o karach za komplement wobec kobiety; o tym, jak przepraszają Japończycy i jakie są rasistowskie stereotypy.

Stany Zjednoczone biją konkurencję. Produkują najwięcej ropy

Stany Zjednoczone pozostaną w tym roku największym producentem ropy naftowej na świecie po wyprzedzeniu Arabii Saudyjskiej i Rosji. - A pozyskiwanie energii z łupków przyczyni się do ożywienia gospodarczego kraju - podał w piątek Bank of America.

Nowa ustawa hipoteczna będzie kosztowała banki do 3 mld euro

Węgierski parlament uchwalił w piątek ustawę, która zmienia kursy wymiany i oprocentowania stosowane przez banki w przypadku hipotek zakładanych w walutach obcych, uznając dotychczasowe za mocno zawyżone. Może to kosztować sektor bankowy do 3 miliardów euro.

Kieruje rumuńską giełdą, teraz też pocztą

Szef giełdy w Bukareszcie i były prezes GPW w Warszawie Ludwik Sobolewski został szefem rady dyrektorów rumuńskiej poczty. Będzie to jednak zobowiązanie tymczasowe, ponieważ spółka pocztowa jest bliska zakończenia procesu prywatyzacji - wynika z informacji agencji prasowej Rumunii Agerpres.

Prezes UKE wydała ponad 200 tys. zł na podróże służbowe. NIK: to nieoszczędne i niecelowe

Najwyższa Izba Kontroli w informacji o wynikach kontroli budżetowej Urzędu Kontroli Elektronicznej za 2013 r. kwestionuje wydatki prezesa urzędu Magdaleny Gaj na podróże zagraniczne, wskazując że były one niecelowe i nieoszczędne. Łączna kwota wydana na organizację wyjazdów m.in. do Chin, Burkina Faso i Meksyku wyniosła ponad 206 tys. zł. - Większość zarzutów zawiera subiektywny osąd bez uwzględniania realiów działania tak Urzędu, jak i organizacji międzynarodowych - podkreślił rzecznik prasowy UKE.

Rosja nie chce ukraińskiego mleka

Rosyjski urząd kontroli Rospotriebnadzor wprowadza od piątku zakaz dostaw mleka i produktów mlecznych pochodzących z zakładów należących do 12 firm ukraińskich. Powodem jest naruszenie wymogów dotyczących ochrony praw konsumentów - oświadczył Rospotriebnadzor.

"Biznes dla Ludzi", 04.07

Co zrobić, gdy chcemy wyciąć drzewo na swojej działce; pytania o urlop tacierzyński; potrącenie długów; zakładamy spółkę z o.o. - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Bilans: PGNiG pozostanie na giełdzie, Polacy chcą "zniknąć z Google"

Ministerstwo Skarbu Państwa nie ma planów wycofywania PGNiG z giełdy. 1661 wniosków dotyczących usunięcia z wyników wyszukiwania zostało wysłanych do 30 czerwca, do Google. Ukraiński parlament przymierza się do wprowadzenia ustawy pozwalającej na większą kontrolę nad sektorem energetycznym. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

Dane rosyjskich internautów muszą zostać w kraju

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, przyjęła w piątek ustawę, zgodnie z którą zagraniczne firmy internetowe będą zobowiązane do przechowywania wyłącznie na terytorium Rosji danych osobowych internautów z tego kraju.

Jeździsz subaru? Ponad milion do naprawy

Japoński koncern Fuji Heavy Industries poinformował w piątek o konieczności naprawy 1,18 miliona samochodów swojej marki Subaru na całym świecie. Powodem akcji jest zagrożenie przewodów hamulcowych korozją, powodowaną przez sól, którą zimą posypuje się nawierzchnie dróg.

Kto chce upolitycznić GPW? "To szkodzi"

Politycy PiS swoimi wypowiedziami upolityczniają sytuację wokół Giełdy Papierów Wartościowych, co szkodzi rynkowi - uważa szef sejmowej komisji skarbu Tadeusz Aziewicz (PO). To reakcja na apel PiS do KNF i CBA ws. nominacji na szefa GPW Pawła Tamborskiego.

Urząd Kontroli Elektronicznej przedłuża kontrolę w InPost

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedłuża kontrolę w spółce InPost. Jak podaje UKE, decyzja ta wynika ze zmian kapitałowych spółki, które zmieniła nazwę na InPost Paczkomaty. Jednocześnie UKE rozpoczyna kontrolę spółce InPost poprzednio Nowoczesne Usługi Pocztowe. Spółki wchodzą w skład kapitałowej spółki Integer.pl SA.

Analitycy: ceny paliw na stacjach powinny być stabilne

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych nie będą spadać, mimo niskich marż sprzedawców - prognozuje e-petrol.pl. Według analityków BM Reflex można spodziewać się wyższych cen autogazu i niższych diesla.

Dopłaty do buraków zbyt niskie

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego (KZPBC) uważa, że zaproponowane przez resort rolnictwa dopłaty do produkcji buraków cukrowych w ramach płatności bezpośrednich na lata 2015-2020 są zbyt niskie. Do 11 lipca trwają konsultacje tego projektu.

"Milion w portfelu", 4.07

Gościem "Miliona w portfelu" był Marcin Różowski z Analiz Online, który podsumowywał zmagania uczestników "Miliona w portfelu" w czerwcu. - To był mało ciekawy miesiąc. Zmiany indeksów były niewielkie. Przeciętna stopa zwrotu nie przekroczyła 0,5 proc. - mówił Różowski na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Słowenia zamraża prywatyzację. Przed wyborami

Słowenia w oczekiwaniu na nowy rząd, który powstanie po wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 13 lipca, zamrozi program prywatyzacji, który ma uzdrowić jej finanse publiczne - oznajmiła w czwartek ustępująca premier Alenka Bratuszek. - Nie można rozpocząć ani zakończyć prywatyzacji do czasu powołania nowego rządu - powiedziała dziennikarzom Bratuszek.