Najnowsze

Najnowsze

Finansami Ukrainy zajmie się Niemiec

Były minister finansów Niemiec Peer Steinbrueck, który dwa lata temu bez powodzenia ubiegał się o fotel kanclerza, został członkiem grupy europejskich ekspertów mających pomóc w modernizacji Ukrainy; zajmie się uzdrawianiem finansów publicznych.

Światu grozi nuklearna zagłada? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy atomowe groźby Korei Północnej są realne. Sprawdzimy, dlaczego USA przedłużyły o rok sankcje gospodarcze wobec Rosji. Będziemy również informować o decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych.

Będzie selekcja imigrantów na Wyspach? Niewykwalifikowani bez szans na pracę

Pięcioletni zakaz pracy w Wlk. Brytanii dla niewykwalifikowanych imigrantów oraz powstanie specjalnej Komisji Kontroli Migracji - tak będzie wyglądał trzon programu wyborczego prawicowo-populistycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), który dzisiaj przedstawi szef ugrupowania Nigel Farage. O sprawie pisze "The Guardian".

Zmiany w podatku od aut służbowych korzystne dla najbogatszych

Zmiana zasad rozliczania podatku od aut służbowych okazuje się być korzystna, ale tylko dla najlepiej zarabiających - wynika z wyliczeń firmy Grant Thornton. Prezes dużej firmy może zyskać dzięki niej kilka tysięcy złotych, a szeregowy pracownik nawet stracić.

Ten smartfon wytrzyma uderzenie młotkiem i zanurzenie w wodzie

Japońska firma Kyocera zaprezentowała w Barcelonie smartfon Torque, który ma być wyjątkowo odporny. Telefon wytrzymuje podobno nie tylko upadek na podłogę, ale nawet przejechanie przez samochód czy uderzenie młotkiem. Producent zapewnia, że urządzenie przetrwa także zanurzenie w wodzie. Czy tak jest w rzeczywistości? Smartfona przetestował dziennikarz Bloomberga.

Nie lada gratka dla fanów Harry'ego Pottera. Wybierz się w podróż śladami małego czarodzieja

Magiczny pociąg z sagi o Harrym Potterze czeka na pasażerów gotowych wybrać się w niezwykłą podróż śladami małego czarodzieja. Co roku, pierwszego września pociąg wiózł bohaterów opowieści do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wsiąść do niego mogli jedynie czarodzieje. Od 19 marca w podlondyńskim studiu Warner Bros, magiczny kierunek będzie mógł obrać każdy mugol. - To prawdziwy rarytas. Włożono tu mnóstwo pracy. To niezwykłe osiągnięcie - mówi aktor Mark Williams.

Pół miliona złotych na polską grę. Od internautów z całego świata

Projekt polskiej gry karcianej „Teomachia” zgromadził ponad 120 tys. dolarów na Kickstarterze, to kolejny sukces gry towarzyskiej polskiego pomysłu. - Zebraliśmy 600 proc. wymaganej kwoty na jej międzynarodowe wydanie. Gra wzbudziła na tyle duże zainteresowanie wśród graczy, że kupili nasz produkt i chcieli go mieć u siebie - mówią Adam Kwapiński i Michał Sieńko z "Fabryki Gier Historycznych".

Bilans. Powstaje "plan Marshalla" dla Kijowa. Łatwiej o pomoc w ramach MdM

Powstanie Agencja ds. Modernizacji Ukrainy, której celem jest opracowanie "planu Marshalla". Pakiet rozwiązań prorodzinnych, w tym ułatwiających kupno mieszkania osobom lub rodzinom z trójką dzieci, przewiduje projekt noweli programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM), który we wtorek przyjął polski rząd.

Co zrobi RPP? "Obniży stopy procentowe o 25 punktów"

- Rada Polityki Pieniężnej zapewne zrobi w środę to, co powinna była zrobić już w listopadzie ubiegłego roku, czyli obniżyć stopy procentowe. Myślę, że będzie to 25 punktów bazowych. Przemawia za tym fakt, że realne stopy są najwyższe od dziesięciu lat i przekraczają 3 proc. - mówi Mariusz Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych PKO BP.

Sukces polskiej fabryki Michelin. Wyprodukuje innowacyjne opony

Zatrudniająca ponad 4 tys. osób fabryka Michelin w Olsztynie będzie wytwarzać formy do innowacyjnego produktu tego koncernu - opony letniej posiadającej jednocześnie homologację zimową. Z rozwoju zakładu cieszą się samorządowcy, a dla związkowców najważniejsza jest stabilność zatrudnienia.

To koniec szybko psujących się sprzętów? Nowe przepisy we Francji bardziej ochronią konsumentów

We Francji wchodzą w życie przepisy, które nakładają na producentów obowiązek informowania na piśmie, jak długo będzie działał zakupiony sprzęt. Mało tego, są planowane rozwiązania, w których jeżeli jakikolwiek zakupiony produkt zepsuje się w ciągu pierwszych dwóch lat działania, to francuski producent będzie musiał taki sprzęt naprawić za darmo, zwrócić sprzęt albo oddać klientowi pieniądze.

Celnicy bez emerytur mundurowych? TK: to niezgodne z konstytucją

Trzy artykuły ustawy o emeryturach służb mundurowych są niezgodne z konstytucją. Zróżnicowanie sytuacji prawnej funkcjonariuszy Służby Celnej względem innych służb mundurowych jest arbitralne i dyskryminujące - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. W pozostałym zakresie TK umorzył postępowanie.

"Świat", 3.03

To, że Stany Zjednoczone czy Unia Europejska nie zgadzają się z nami, nie oznacza, iż nie mamy racji. My jesteśmy głęboko przekonani, że mamy rację - przekonywał w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, komentując konflikt na wschodzie Ukrainy. Dyplomata przekonywał również, że Rosja nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia, a obawy krajów bałtyckich są nieuzasadnione. - W jakim celu Rosja miałaby je atakować? - pytał.

"Biznes dla Ludzi", 03.03

Podatek od stypendium naukowego, dofinansowanie do okularów, zadatek na kupno nieruchomości i odsetki od kredytu a koszty w firmie - tym mówiliśmy w programie "Biznes dla ludzi".

Rafał Baniak o nowej roli ARP: połączy świat nauki z biznesem

Wiceminister skarbu Rafał Baniak poinformował we wtorek w Toruniu, że nową rolą Agencji Rozwoju Przemysłu będzie działanie na rzecz współpracy nauki ze spółkami Skarbu Państwa w dziedzinie inteligentnego rozwoju, m.in. komercjalizacja projektów technologicznych.

Grecji grozi kolejna recesja. Rząd upadnie?

Grecji grozi kolejna recesja - informuje we wtorek AP, powołując się na ekspertów finansowych. Niejasne są perspektywy następnego bailoutu dla Aten, który zapowiedział minister finansów Hiszpanii; eurogrupa oraz grecki resort finansów dementują te informacje.

Więcej pracowników zewnętrznych w KW? "To grozi śmiertelnymi wypadkami w kopalniach"

Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej sprzeciwiają zwiększeniu liczby pracowników firm zewnętrznych w kopalniach spółki. Zgodnie z planami zarządu liczba ta ma wzrosnąć w ciągu najbliższych 5 lat do poziomu ponad 7,2 tys. pracowników. W tym samym czasie liczba pracowników KW ma zmniejszyć się o ok. 8,8 tys. osób w wyniku naturalnych odejść.