Najnowsze

Najnowsze

Polskie firmy w USA. Uczą się, jak odnieść sukces w Dolinie Krzemowej

Od niedzieli trwa największa polska misja do Stanów Zjednoczonych - za ocean wybrało się ponad 200 rodzimych spółek i instytutów badawczych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przygotowała specjalne działania dla firm, które biorą udział w Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji - informuje "Puls Biznesu".

Brytyjska Partia Pracy zmienia front. Chce zaostrzenia polityki ws. emigrantów

Opozycyjna Partia Pracy chce pozbawić imigrantów prawa ubiegania się o zapomogę dla poszukujących pracy przez pierwsze dwa lata pobytu i pracy – powiedziała tabloidowi "Daily Mail" jej rzeczniczka ds. pracy i emerytur Rachel Reeves. Obecnie imigranci mogą występować o zapomogę dla bezrobotnych po sześciu miesiącach pracy.

"Świat", 18.11

Angela Merkel ma po dziurki w nosie Władimira Putina - to opinia niemieckich komentatorów o zachowaniu prezydenta Rosji w ostatnich miesiącach. Czy Kreml ostatecznie stracił resztki zrozumienia w Berlinie i innych stolicach? O tym w programie "Świat" rozmawialiśmy z naszymi komentatorami Aleksandrem Smolarem i Karoliną Wigurą.

"Epicentrum", 18.11

W programie "Epicentrum" zastanawialiśmy się, czy warto iść na studia? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź dokument filmowy "Ivory Tower". Wnioski: koszt edukacji czasem jest tak wysoki, że wiele kredytów studenckich jest spłacanych przez dzieci zaciągających je ludzi.

Jan Niedziałek: Światowy Dzień Toalet, czyli nie ma się z czego śmiać

19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Toalet. To informacja, która wzbudziła chichocik rozbawienia wśród dziennikarzy w internecie. Temat błahy i niegodny uwagi poważnych ludzi? BŁĄD. Brak podstawowych sanitariatów w skali globalnej jest ogromnym problemem dotyczącym według ONZ 2,5 miliarda ludzi na całym świecie.

Amerykański system energetyczny celem hakerów. Atakują nawet duże firmy

Amerykańska sieć energetyczna jest nieustannie atakowana przez hakerów - pisze CNN Money. Tylko w tym roku do tej pory doszło do 79 incydentów dotyczących przedsiębiorstw energetycznych, które zostały wykryte przez specjalną komórkę CERT z Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. W ubiegłym roku takich przypadków było 145.

Japonia w recesji, premier zapowiada rozwiązanie parlamentu

Premier Japonii Shinzo Abe ogłosił we wtorek, że w piątek rozwiąże izbę niższą parlamentu. Według deputowanych z partii rządzącej przedterminowe wybory odbędą się 14 grudnia. W poniedziałek opublikowano dane, świadczące, że Japonia znów popadła w recesję.

Polska staje się celem dla imigrantów? "Płace są wyższe niż w wielu innych krajach"

Wiele osób, szczególnie ze wschodu Europy wybiera nasz kraj jako punkt docelowy emigracji. Czy Polska może być dobrym miejsce do osiedlania się dla obcokrajowców? - Większość emigrantów, pytana na jak długo przyjeżdża, odpowiada, że na krótko. Faktycznie zostają dłużej niż planują - podkreśliła prof. Joanna Tyrowicz z Instytutu Ekonomicznego NBP i Uniwersytetu Warszawskiego. - Przy dzisiejszych przepisach dosyć łatwo możemy z Ukrainy ściągnąć inżyniera czy specjalistę - zaznaczył Piotr Arak z "Polityki Insight".

"Biznes dla Ludzi", 18.11

Inwestycja w dzieci, czyli jak wychować piłkarza i ile to kosztuje; czy szef może nam zakazać uprawiania jakiegoś sportu; wynajem mieszkania pod kątem podatkowym - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Kopacz po spotkaniu z górnikami: naprawa nie będzie polegać na dosypywaniu pieniędzy

- Całościowa naprawa polskiego górnictwa nie odbędzie się bez inwestycji, ale to nie będzie polegać na dosypywaniu pieniędzy - powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz po spotkaniu z górnikami Kompanii Węglowej. Premier poinformowała też, że wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk będzie pełnomocnikiem ds. naprawy sytuacji w polskim górnictwie. Kowalczyk z Ministerstwa Skarbu Państwa zostanie przeniesiony do Ministerstwa Gospodarki.

Starbucks i Monsanto w sojuszu o GMO? Giganci zaprzeczają, że chcą zmiany prawa

Muzyk Neil Young poinformował na stronie internetowej, że porzuca swoje codzienne przyzwyczajenie picia kawy ze Starbucksa z powodu współpracy kawowego giganta z koncernem Monsanto - obie firmy odpierają zarzuty. Według Younga do współpracy miało dojść przy pozwie sądowym przeciwko stanowi Vermont ws. nowego prawa o genetycznie modyfikowanej żywności. Muzyk do bojkotu zachęcił też swoich fanów.