Najnowsze

Najnowsze

Ceny ropy rosną. "Widać, że jest rozgrywana jakaś globalna gra"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, a cały ten tydzień może zakończyć się zwyżką notowań surowca - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 51,18 USD, po zwyżce o 42 centy.

Tu rządzą Google, Apple, Facebook. Ale bieda nie omija Doliny Krzemowej

Dolina Krzemowa to szczyt marzeń wielu młodych, zdolnych i ambitnych chcących robić karierę w branży IT. Ale to miejsce - dla wielu synonim bogactwa i przepychu - ma również swoje drugie oblicze. Bo w tym miejscu nie brakuje takich osób, jak Nicole Johnes. Nicole to samotna matka, która wraz ze swoją 18-miesięczną córką mieszka w garażu, za który musi płacić 1 tys. dolarów miesięcznie. Takich osób, jak ona w Dolinie Krzemowej nie brakuje. Znaleźli się na skraju biedy np. przez gigantyczny wzrost cen nieruchomości w Dolinie. - Wcześniej nie wiedziałam zbyt wiele o bezdomności. Szczerze mówiąc, myślałam, że bezdomni to wyłącznie brudni, głodni i zziębnięci ludzie z ulicy. Uzależnieni od narkotyków i alkoholu - przyznaje Johnes. Materiał Agencji Bloomberg.

Coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski. Ale pracy nam nie zabiorą

W Polsce przybywa pracowników z Ukrainy – informuje „Rzeczpospolita”. Z danych resortu pracy wynika, że w ubiegłym roku o legalną pracę w naszym kraju starało się o ponad 155 tys. Ukraińców więcej niż rok wcześniej. Z kolei z cytowanych przez gazetę danych agencji pracy Otto wynika, że aż 76 proc. ukraińskich pracowników myśli o tym, by pozostać w naszym kraju na stałe.

Węglowa wojna domowa

Stojąca na progu bankructwa Kompania Węglowa walczy o życie i zasypuje rynek węglem za pół ceny – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Wzrosty na Wall Street. Po komentarzach Mario Draghiego

Czwartkowe notowania na amerykańskich giełdach przebiegały pod znakiem niewielkich wzrostów po komentarzach prezesa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego nt. programu luzowania ilościowego. Entuzjazm ograniczyły słabsze od oczekiwań dane makro z USA.

"Świat", 5.03

Gościem programu "Świat" był senator Bogdan Klich, były minister obrony narodowej. Jacek Stawiski pytał go m.in. o to, czy USA dozbroją ukraińskie wojska, jaka będzie polityczna przyszłość Ukrainy i czy NATO jest zdolne do obrony Europy?

Bilans. EBC dodrukuje euro. Ukraina w czołówce rankingu ubóstwa

9 marca Europejski Bank Centralny rozpocznie program skupu obligacji, który ma przyczynić się do ożywienia europejskiej gospodarki. EBC miesięcznie będzie ściągał z rynku papiery warte 60 mld euro. Wenezuela, Argentyna, RPA, Ukraina i Grecja - to pięć najbardziej narażonych na kłopoty w tym roku gospodarek na świecie. "The Economist", brytyjski prestiżowy tygodnik stworzył ranking, z którego wynika, że krajami, gdzie kobiety mają najwięcej szans na równe traktowanie w pracy są Finlandia, Norwegia i Szwecja. Polska w tym zestawieniu znalazła się na wysokim, czwartym miejscu.

Kazachstan zawiesza import benzyny z Rosji

Kazachstan poinformował w czwartek, że zawiesza na 45 dni import z Rosji benzyny i oleju napędowego, których zakup stał się korzystniejszy niż paliw krajowych z racji spadku wartości rubla. Astana chce chronić w ten sposób swój rynek wewnętrzny.

Zachodnie firmy uciekają z Rosji. Adidas zamyka 200 sklepów

Niemiecki producent odzieży i sprzętu sportowego Adidas ogłosił, że zamknie 200 sklepów w Rosji. Na podobny krok decyduje się coraz więcej zachodnich firm. Wszystko przez gwałtownie spadającą wartość rubla i kryzys gospodarczy wywołany m.in. sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską.

"The Economist": najlepsze na świecie miejsce pracy dla kobiet to Finlandia, Norwegia, Szwecja i... Polska

"The Economist", brytyjski prestiżowy tygodnik stworzył ranking, z którego wynika, że krajami, gdzie kobiety mają najwięcej szans na równe traktowanie w pracy są Finlandia, Norwegia i Szwecja. Polska w tym zestawieniu znalazła się na wysokim, czwartym miejscu. W dużej mierze zawdzięczamy tę pozycję płatnym urlopom macierzyńskim, choć te dostępne są tylko dla tych osób, które zawarły umowy o pracę.

Nuklearna beczka prochu. Kto chce mieć broń atomową?

Broń nuklearną chcą mieć państwa ubogie, dlatego, że taka broń jest zdecydowanie tańsza niż budowa armii konwencjonalnej. Ma to być straszak na potencjonalnego napastnika - powiedział Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute, który był gościem programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 Biznes i Świat. Jak dodał, realną możliwość produkcji broni nuklearnej ma także Polska, ale tego nie robi.

Sawicki: rolnicy mają zarabiać tyle, co miastowi

Minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział, że dąży do tego, by dochody rolników były takie same, jak mieszkańców miast. Wymaga to wypracowania przez rolników, przetwórców oraz resort wspólnych rozwiązań, które poprawią opłacalność produkcji rolnej.

Telefon, który odblokujesz spojrzeniem

Chiński producent elektroniki ZTE zaprezentował podczas barcelońskiego World Mobile Congress biometryczne zabezpieczenie smartfonu. Zastosowano je w modelu Grand S3. Telefon jest wyposażony w 8-megapikselową przednią kamerę, która rozpoznaje naczynia krwionośne w gałkach ocznych posiadacza produktu i umożliwia odblokowanie telefonu samym spojrzeniem. Urządzenie dostępne jest już w Chinach i kosztuje niecałe 500 dolarów.

Inteligentne zegarki podbijają rynek. Czy zastąpią te tradycyjne?

Producenci elektroniki biją się o miejsce na naszych nadgarstkach. Cyfrowe nowinki mają zastąpić tradycyjne zegarki. O tym, jaką szanse na sukces mają gadżety prezentowane podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie zapytaliśmy Witolda Tomaszewskiego, red. naczelnego TELEPOLIS.PL.  

System Rejestrów Państwowych działa pełną parą. Urzędnicy wykonali 400 tys. operacji

Prawie 2500 gmin już czwarty dzień korzysta z nowego Systemu Rejestrów Państwowych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Od początku działania systemu urzędnicy wykonali ponad 434 tys. czynności w systemie. Unieważniono 76 tys. dowodów osobistych i wydano 71 tys. nowych dokumentów. Przyjęto również ponad 61 tys. wniosków o nowy dowód osobisty.