Najnowsze

Najnowsze

Hiszpanie żegnają kryzys i kupują polskie towary

Po zahamowaniu eksportu na Wschód, polskie firmy zapukały do innych drzwi. Najszerzej otworzyły się te do Hiszpanii, która już żegna kryzys. Już za chwilę powitamy ten kraj w gronie pięciu naszych najlepszych rynków eksportowych – czytamy w "Pulsie Biznesu".

"Świat", 07.07

- Czuję się tak, jakby w bardzo prywatną i intymną sytuację wkroczyli terroryści i gwałciciele – tak opublikowanie rozmowy z Ryszardem Kaliszem skomentował w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Aleksander Kwaśniewski. - Z ludzkiego punktu widzenia jest bardzo przykre – zaznaczył były prezydent i dodał – „to było spotkanie z okazji narodzin pierworodnego syna Kalisza”. - Za tym stoi jakaś głowa i dyspozycja polityczna, to ma za zadanie zniszczyć obóz rządzący – zaznaczył gość Jolanty Pieńkowskiej.

"Biznes dla Ludzi", 7.07

Czy wyniki referendum w Grecji mogą mieć wpływ na wakacje w tym kraju? Czy w greckich bankach można obecnie przeprowadzać transakcje? Czy można wypłacać pieniądze z bankomatów w Grecji i jaki jest limit wypłat? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" - prosto z Krety.

Austria znosi tajemnicę bankową

Parlament Austrii dokonał we wtorek faktycznego zniesienia tajemnicy bankowej, co według rządu zwiększy wpływy skarbu państwa o około 700 mln euro dzięki opodatkowaniu dochodów z ukrywanych dotąd przed fiskusem aktywów kapitałowych.

Ruszył szczyt ostatniej szansy dla Grecji

Ciągle brakuje podstaw do negocjacji nad nowym programem wsparcia dla Grecji - powiedziała we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel przed szczytem strefy euro w Brukseli. Zastrzegła, że ewentualne nowe wsparcie dla Aten będzie zależało od reform. Szczyt ruszył o godz. 18.00.

"NYT": dla dobra Europy trzeba utrzymać Grecję w strefie euro

Polityka oszczędności sparaliżowała Grecję i nie pomogła jej wierzycielom. Dalsze kary tego nie zmienią - pisze we wtorek "New York Times". Apeluje do przywódców eurolandu, by "dla dobra Europy" zrestrukturyzowali grecki dług i utrzymali kraj w strefie euro.

Bicz na polisolokaty. Rząd chce rozszerzyć uprawnienia UOKiK-u

Lepsza ochrona konsumenta na rynku finansowym dzięki rozszerzeniu uprawnień UOKiK - to cel projektu, który we wtorek przyjął rząd. Zmiany mają m.in. poprawić eliminowanie klauzul niedozwolonych w umowach czy pozwolić Urzędowi na wstrzymanie sprzedaży produktów.

Od 2016 roku wątpliwości na korzyść podatników. Projekt ordynacji

Od 1 stycznia 2016 r. wątpliwości mają być rozstrzygane na korzyść podatnika - zakłada projekt zmian w Ordynacji podatkowej, nad którym prace zakończyła we wtorek sejmowa komisja finansów publicznych. Wykreślono z niego jednak przepisy o przedawnieniu zaległości podatkowych.

Rosja chce postawić na Jedwabny Szlak. "Kluczowy projekt"

Powiązanie projektu Jedwabnego Szlaku i Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej może stać się kluczowym tematem rozmów podczas rozpoczynającego się w środę szczytu państw BRICS w Ufie na południu Rosji, z udziałem przedstawicieli państw SzOW oraz krajów partnerskich.

Grecja na krawędzi upadku. Ruszył szczyt ostatniej szansy

Grecja nie jest jedynym krajem z problemami. Nie można pod względem gospodarki podzielić kontynentu na Grecję i resztę europy - twierdzą goście otwarcia dnia Paweł Majtkowski, główny analityk Centrum Finansowego Aviva i Filip Konopczyński z Fundacji Kaleckiego.

"Nikomu nie zależy na wyjściu Grecji ze strefy euro"

Nikomu nie zależy na tym, żeby Grecja wyszła ze strefy euro - twierdzi Marcin Mróz, główny ekonomista Grupy Copernicus. Jak tłumaczy - otworzy to drogę do spekulacji, który kraj będzie następny. Europejski Mechanizm Stabilności może umorzyć długi Grecji - przekonuje zaś Wiesław Thor, członek rady nadzorczej mBanku.