Najnowsze

Najnowsze

Niemiecki landy kłócą się o prąd. Siemens i BMW przeniosą się na północ?

Dolna Saksonia, położona na północnym - zachodzie Niemiec przeciąga "energetyczną linę" z niżej umiejscowioną Bawarią. Saksonia zachęca bowiem firmy z południowego regionu do przeniesienia się na stałe na... północ. Jak pisze Reuters, to reakcja na niedawne działania Bawarii, której władze przeciwstawiły się budowie linii energetycznej z północy do przemysłowego serca południa.

"Wszystko jest w ruinie. Idziesz ulicą i widzisz spustoszone miasto". Grecy są załamani

- Wszystko jest w ruinie. Idziesz ulicą i widzisz spustoszone miasto, wszystkie sklepy są pozamykane przez biedę i nędzę - mówi mieszkaniec Grecji. Grecy mają coraz mniej pieniędzy w kieszeniach i coraz niższe emerytury. Kłopoty są też z pracą. Nowy rząd negocjuje pakiet pomocy, na stole leży też karta z hasłem "Grexit". A jak się żyje zwykłym mieszkańcom półwyspu?  

Rosja: unijne sankcje wobec Krymu to próba szantażu. Ta taktyka UE nie ma perspektyw

Przedłużenie przez UE sankcji gospodarczych wobec Krymu to próba niemającego perspektyw szantażu politycznego oraz próba ukarania mieszkańców półwyspu, którzy w referendum zdecydowali o przyłączeniu Krymu do Rosji - oświadczyło w sobotę MSZ Rosji. W ocenie resortu dyplomacji Federacji Rosyjskiej, jakakolwiek dyskryminacja mieszkańców Krymu i Sewastopola jest "absolutnie nie do przyjęcia".

Dym nad londyńskim City. Brytyjczycy zaprotestowali przeciwko zaciskaniu pasa

Dziesiątki tysięcy ludzi przemaszerowały w sobotę przez centrum Londynu w proteście przeciwko polityce oszczędnościowej brytyjskiego rządu. Bo ta uderza w najsłabszych. Demonstranci zwracali uwagę, że wszystkie partie głównego nurtu mówią o potrzebie oszczędzania, podczas gdy bogaci stali się jeszcze bogatsi, a biedni - biedniejsi.

Grexit coraz bliżej. "Rząd jest nielojalny wobec UE, puszcza oko do Putina"

- Grecki rząd jest jedynym, który przeciwstawia się niesprawiedliwości społecznej. Ma poparcie 73 proc. obywateli. Gdyby zwykły człowiek czuł żal do rządzących, to nie miałby on takiego poparcia - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Pavlos Akritidis, Grek i tłumacz przysięgły języka greckiego. - Ateny nie wyrażają żadnej poważnej woli reform i nie chcą w niczym ustąpić. Okazują się też nielojalni wobec Unii robiąc oko do Putina - stwierdził z kolei Kazimierz Wóycicki z Akademii Europejskiej Krzyżowa, komentator TVN24 Biznes i Świat.

Współcześni niewolnicy pracują w rolnictwie i jako opiekunki. Polska nie przyjęła konwencji mającej ich chronić

Nawet 100 milionów osób na świecie, głównie kobiety i dziewczęta pracują niewolniczo, często są wykorzystywane seksualnie przez pracodawców. Międzynarodowa Organizacja Pracy już w 2011 roku przyjęła konwencję mającą chronić pracowników domowych. Ale na mapie państw, które nadal jej nie przyjęły jest Polska. A w sektorach, jak rolnictwo pracujące maluchy to nadal częsty obrazek.

"Biznes dla Ludzi", 19.06

Jak wygląda w praktyce zamiana mieszkania? Jakie są obowiązki osoby bezrobotnej? Jak zdyscyplinować dłużnika alimentacyjnego? Jak wygląda zarządzanie sprzedażą i dystrybucja towarów? Na te pytania, wraz z ekspertkami, odpowiedział Jan Niedziałek w programie "Biznes dla ludzi".

Świat biznesu wobec ramadanu. Paraliż dla krajów arabskich?

Podczas Ramadanu życie w krajach arabskich zwalnia tempo. Podczas 30-dniowego postu inaczej funkcjonuje nie tylko administracja rządowa, ale także świat biznesu. Gościem Karoliny Hytrek-Prosieckiej w "Otwarciu dnia" był Krzysztof Płomiński, dyplomata i doradca Krajowej Izby Gospodarczej.

Kobiece oblicze banknotów. Pieniądze symbolem dyskryminacji?

Amerykańska dwudziestodolarówka już za pięć lat zostanie opatrzona wizerunkiem kobiety. O tym, która z kobiet znajdzie się na banknocie zadecydują internauci i internautki. W ten sposób zostanie upamiętniona setna rocznica przyznania kobietom w Stanach Zjednoczonych praw wyborczych. Gościem "Otwarcia dnia" była Ewa Czeszejko-Sochacka z Platformy Obywatelskiej, autorka akcji "Kobiety na banknoty". Posłanka chciałaby, aby i na polskim banknocie znalazł się kobiecy profil.

Nie otrzymujesz alimentów na czas? Radzimy, co zrobić

Statystyki pokazują, że pod względem ściągalności alimentów Polska znajduje się w niechlubnym ogonie Unii Europejskiej. Jak wynika ponadto z danych BIG Infomonitor, mazowieckie, pomorskie oraz łódzkie to województwa, których mieszkańcy mają największe zaległości z tytułu niezapłaconych alimentów. Jan Niedziałek wraz z ekspertami podpowiedział, jak skutecznie zdyscyplinować dłużnika alimentacyjnego.

Grecja walczy o przetrwanie. Czego chcą sami obywatele?

Tysiące Greków ponownie wyszło na ulice Aten. Mieszkańcy kraju chcą porozumienia z wierzycielami i zakończenia politycznego impasu. Ich zdaniem miejsce Grecji jest w Unii Europejskiej i strefie euro. Gościem "Otwarcia dnia" był Pavlos Akritidis, Grek mieszkający w Polsce.

Grecji grozi szturm na banki. Europejski bank dosypie pieniędzy

EBC zwiększy awaryjne finansowanie banków w Grecji, by zapewnić im płynność - poinformowały greckie źródła po piątkowym spotkaniu zarządu EBC. W ciągu ostatnich trzech dni Grecy wycofali z banków oszczędności warte około 2 mld euro. Krajowi grozi szturm na banki.

Putin rozmawiał z Ciprasem o pomocy dla Grecji? "Nie, nie, nie"

Po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem grecki premier Aleksis Cipras powiedział, że Grecja ma "inne alternatywy niż UE". Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany o to, czy była mowa o pomocy finansowej, odparł: "Nie, nie, nie". Dodał, że politycy "rozmawiali o konieczności rozwoju dwustronnej współpracy inwestycyjnej, ale w zwykłym kontekście stosunków dwustronnych".