Najnowsze

Najnowsze

Pracodawcy mają rekordowe plany rekrutacji. A Polacy chcą podwyżek

Koniec niepewności na rynku pracy. W ostatnich miesiącach systematycznie umacnia się pozycja pracowników na rynku - wynika z kolejnej, czwartek edycji Barometru Rynku Pracy przygotowanego przez Work Service. Od początku roku spadł (z 28 do 19 proc.) odsetek obawiających się o zatrudnienie, a co drugi pracujący Polak oczekuje wzrostu wynagrodzenia.

Radio Wolna Europa: dziś UE przedłuży sankcje wobec Rosji

Unia Europejska zakłada utrzymanie do 15 marca 2016 roku sankcji, którymi objętych jest blisko 200 rosyjskich firm i osób, a także ukraińskich separatystów. Restrykcje mają zmusić Moskwę do przestrzegania porozumienia z Mińska i zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy - podaje Radio Wolna Europa.

Fatalne dane z Korei Południowej. To zły znak dla światowej gospodarki

Chiny ciągną Koreę Południową na dno. Najnowsze dane z Korei Południowej dotyczące handlu zaskoczyły nawet najbardziej pesymistycznych analityków. Eksport tego kraju skurczył się o 14,7 proc. To największy spadek od sześciu lat - podaje "The Economist". A koreańskie dane pokazują bardzo wczesne zmiany w cyklu globalnego przemysłu.

Państwo Islamskie twierdzi, że zaczęło bić własną walutę

Dżihadyści z Państwa Islamskiego proklamowali przed rokiem powstanie na podbitych przez siebie terenach kalifatu. Mają też swoją flagę i stolicę. Teraz postanowili zacząć bić monety. Nie wiadomo, czy wejdą one do obiegu, ponieważ póki co zaprezentowano je jedynie na filmie propagandowym. Materiał "Faktów z zagranicy".

Brytyjczycy boją się robotów. Maszyny spowodują zagładę ludzkości?

Ludzie mają władzę nad robotami, ale kiedyś to one mogą przejąć kontrolę i spowodują zagładę. Buntu maszyn obawia się 40 proc. Brytyjczyków - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez telewizję Sky News. Roboty zaczynają odgrywać w naszym życiu coraz większą rolę. Materiał "Faktów z zagranicy".

"Świat", 01.09

- Sytuacja jest nadzwyczajna, czegoś takiego w Europie nie było. Rząd zgodził się na przyjęcie 2 tys. uchodźców. Mam nadzieję, że to minimalna kwota. Temat nie może być zamknięty przez urzędników, którzy mówią: nie mamy już miejsca i dwa tysiące to więcej niż nasze możliwości - mówił Marcin Święcicki z PO. - Piłeczka jest po stronie rządu. Uważamy, że solidarność europejska wymaga od nas tego, aby podzielić się tym problemem, bo być może w przyszłości my również będziemy potrzebowali takiej pomocy - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz z SLD.

Świat się zmienia, a wraz z nim Google. Wyszukiwarka ma nowe logo

"Dawno, dawno temu Google było miejscem, które odwiedzaliście z jednego urządzenia - komputera PC. Dzisiaj korzystacie z produktów Google z użyciem wielu platform, aplikacji i urządzeń - czasami wszystkich tego samego dnia" - tak technologiczny koncern ogłosił zmianę swojego logo. To największa zmiana w logo Google'a od 1999 r., gdy firma postanowiła zrezygnować z wykrzyknika na końcu nazwy.

"Biznes dla ludzi", 01.09

W programie sprawdziliśmy, jak przygotować swój biznes do wyprzedaży. Podpowiedzieliśmy, jak zaprezentować się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Wyjaśniliśmy również, co zrobić, gdy biuro podróży ogłasza upadłość.

Radom dostał skrzydeł. Wystartował pierwszy rejsowy samolot

Pierwszy rejsowy samolot wystartował we wtorek z lotniska w Radomiu. Liniami Air Baltic polecieli do Rygi pierwsi pasażerowie. Byli wśród nich przedstawiciele władz Radomia, którzy w Rydze spotkają się m.in. z przedstawicielami tamtejszego magistratu i ambasady.

Agencja Turystyczna Zawadzkie niewypłacalna. Za granicą około 150 osób

Kolejny touroperator w ciągu ostatnich dni znalazł się w kłopotach. Agencja Turystyczna Zawadzkie działająca w Opolu, poinformowała na swojej stronie internetowej, że od dziś "w związku z utratą płynności finansowej zmuszona jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej". Opolski urząd marszałkowski rozpoczął starania o zapewnienie klientom biura bezpiecznego powrotu do kraju.

"Zachód żąda od Ukrainy więcej niż od Rosji"

Dramatyczne wydarzenia na Ukrainie podczas głosowania nad wstępem do decentralizacji kraju rodzą pytanie, czy obecna władza ma w społeczeństwie dostateczną legitymizację. W "Otwarciu Dnia" z Patrycjuszem Wyżgą rozmawiali na ten temat były minister obrony narodowej Bogdan Klich oraz Michał Broniatowski, współzałożyciel ukraińskiej telewizji Espreso TV i redaktor naczelny "Forbesa". - Można odnieść wrażenie, że Zachód żąda od Ukrainy więcej niż od Rosji, co może przyczyniać się do radykalizacji nastrojów - mówił Bogdan Klich. Zdaniem Broniatowskiego prezydent Poroszenko doszedł do władzy obiecując pokój i teraz robi wszystko, aby obietnicy dotrzymać.