Najnowsze

Najnowsze

Raport o nieludzkich warunkach pracy w Amazonie. Prezes: to nie jest firma, którą znam

Praca cztery dni z rzędu bez snu, kobieta z rakiem piersi, która musi poprawić wydajność, podobnie jak inna, która właśnie urodziła martwe dziecko, pracownicy rutynowo wybuchający płaczem, ciągłe monitorowanie - tak według "New York Timesa" wygląda praca w Amazonie, jednej z największej na świecie firmie z branży e-commerce. Szef giganta Jeff Bezos w liście otwartym do pracowników pisze, że "artykuł nie opisuje Amazona, jakiego zna oraz opiekuńczych pracowników, z którymi codziennie pracuje".

Urlop potrzebny dla zdrowia

Pomysły na zdrowy wypoczynek. Doradzamy, jak wypoczywać podczas urlopu, by po wakacjach wrócić do pracy z uśmiechem na ustach.

Najdłuższy lot na świecie. 17,5 godzin w powietrzu

17,5 godziny - tyle będzie trwał najdłuższy rejsowy lot na świecie. Nowy rekord ma zostać ustanowiony przez linie Emirates Airlines na trasie Dubaj-Panam City. Po drodze samoloty pokonają aż dziewięć stref czasowych.

Imigranci wyzwaniem dla Unii Europejskiej i Polski

Angela Merkel wzywa do poważnego zajęcia się sprawą imigrantów. Jej zdaniem Unia Europejska musi wypracować wspólną politykę wobec uchodźców i ustalić kryteria przyznawania azylu. Postuluje też, by kraje UE wspólnie ustaliły listę krajów bezpiecznych. Obywatele tych krajów nie mieliby szans na uzyskanie azylu.

Katastrofa indonezyjskiego samolotu

Władze Indonezji namierzyły miejsce, w którym rozbił się pasażerski samolot z 54 pasażerami na pokładzie. Maszyna zniknęła z radaru pół godziny po starcie, tuż przed lądowaniem w indonezyjskiej części wyspy Nowa Gwinea.

Można już rejestrować "angliki". "Jazda nimi nie jest łatwa"

Od soboty można rejestrować samochody z kierownicą fabrycznie zamontowaną po prawej stronie. Aby jednak jeździć tzw. anglikami po polskich drogach trzeba wprowadzić drobne poprawki: dostosować światła i lusterka do uchu prawostronnego oraz wyskalować prędkościomierz z mil na kilometry na godzinę. - Jazda takimi samochodami nie jest łatwa, szczególnie jeśli chodzi o wyprzedzanie - podkreślił w TVN24 kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Abenomics porażką? Japońska gospodarka spowalnia

Japońska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale tego roku, a to oznacza porażkę polityki reform rządu premiera Shinzo Abe. Produkt krajowy brutto Japonii obniżył się w drugim kwartale bieżącego roku o 1,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku.

Ludzie "przejadają Ziemię" w zastraszającym tempie. Skutki odczujemy wszyscy

W ostatni czwartek nastąpiło tzw. zużycie Ziemi, co oznacza że weszliśmy w stan "długu ekologicznego". Jak wynika z najnowszych badań, wyczerpanie rocznych zasobów naturalnych naszej planety zajęło ludzkości w tym roku nieco ponad osiem miesięcy, to mniej niż w ubiegłych latach. Jak wyjść ze spirali konsumpcjonizmu nakręcającej dług opowiadał w TVN24 Biznes i Świat Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny United Nations Global Compact w Polsce.

Meble ze smartfona. Nadchodzi cyfrowa rewolucja w branży

Aplikacje mobilne i programy komputerowe pozwalają na projektowanie własnych mebli i wnętrz domów. Czy w czasach, kiedy na ekranie telefonu możemy urządzić mieszkanie, potrzebni są nam jeszcze projektanci mebli i architekci wnętrz?

Auchan pod rosyjską lupą. Kreml mści się za sankcje i mistrale?

Kontrole przeprowadzone w sieci sklepów Auchan w Rosji - trzecim co do wielkości detaliście w tym kraju - przekształciły się w kampanię oszczerstw z udziałem najwyższych rosyjskich urzędników - donosi "The Moscow Times". Eksperci są podzieleni, czy presja na francuską firmę może być odwetem za sankcje nałożone na Moskwę przez Zachód, czy rzeczywiście francuski gigant narusza normy jakości.

Woda na wagę złota. Potrafimy gospodarować tymi zasobami?

- Polskie zasoby wody na jedną osobę rocznie wynoszą 1,5-1,6 tys. metrów sześciennych. Minimum wody, której potrzebuje człowiek w ciągu roku to około tysiąca metrów sześciennych. Na tym tle jesteśmy w Europie na jednym z ostatnich miejsc. W Polsce mamy w tej materii problem, ale nie jest to sytuacja dramatyczna - powiedział w TVN24 Biznes i Świat prof. Roman Soja, hydrolog z zakładu Geografii Fizycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.