Najnowsze

Najnowsze

500 złotych rozmywa się we mgle. PiS stawia warunki

500 złotych nie na każde dziecko i nie dla każdego - obietnica z kampanii PiS nie rozpala już tak bardzo i nawet premier Beata Szydło studzi emocje. Czy najbogatsi też mają zyskać? Czy najbiedniejsi przypadkiem nie stracą? PiS zapewnia: nie wycofujemy się, ale coraz częściej mowa jest o dodatkowych warunkach, które będzie trzeba spełnić, by otrzymać 500 zł. Materiał "Faktów" TVN.

Urlop pod znakiem zapytania. Przez zagrożenie terroryzmem

Wydarzenia na świecie nie sprzyjają tworzeniu wakacyjnych planów, szczególnie tych opartych o popularne do tej pory kierunki: Tunezję, Egipt, Turcję. Wiele osób zanim wybierze i zarezerwuje wakacje, zastanowi się nad bezpieczeństwem. Czy ostatnie wydarzenia mogą uderzyć branżę turystyczną?

Rosja chce przedstawić Turcję jako "nieracjonalnego partnera"

Dwie wersje wydarzeń ws. zestrzelenia SU-24. To nie jedyny punkt sporny we wzajemnych stosunkach pomiędzy Rosją i Turcją. Zdaniem gości programu "Otwarcie Dnia" Rosja będzie chciała wykorzystać ostatni incydent do przedstawienia Turcji jako nieracjonalnego partnera. W studiu na ten temat dyskutowali dr Łukasz Fyderek z UJ oraz Karol Wasilewski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.

Rosja wyśle system przeciwlotniczy do Syrii

Rosja znalazła straszak na Turcję. Kreml zrywa kontakty wojskowe z Ankarą i wysyła krążownik rakietowy "Moskwa" do wybrzeży Syrii. O incydenty z udziałem myśliwców może być teraz łatwiej, bo Rosja zamierza wysłać do Syrii system przeciwlotniczy nowej generacji. Specyfikę tych systemów przeciwlotniczych przybliżył prof. Bogdan Zygmunt z Wojskowej Akademii Technicznej.

Rosja wstrzymuje dostawy gazu na Ukrainę. Czy Polska jest zagrożona?

Polska zużywa rocznie ponad 15 mld m3 gazu. Jedną trzecią zapotrzebowania zaspokaja wydobycie krajowe, a dwie trzecie importujemy, z czego większość z Rosji - m.in. przez Ukrainę, ale też Gazociągiem Jamalskim biegnącym do Niemiec i przez połączenie z siecią gazociągów na Białorusi.

Rosja może poważnie zaszkodzić Turcji. "Ankara odczuje skutki ekonomiczne"

Rosja i Turcja mają inne wizje tego, co działo się na chwilę przed zestrzeleniem Su-24. Ankara twierdzi, że rosyjski samolot bojowy naruszył przestrzeń powietrzną, Moskwa natomiast temu zaprzecza. Zdaniem Marcina Zborowskiego z Centre For European Analysis, teraz Kreml może dotkliwie zaszkodzić Ankarze pod względem ekonomicznym. - Rosjanie byli największą grupa turystów jeżdżącą do Turcji, więc zrezygnowanie z tego kierunku będzie rodziło poważne konsekwencje. Jest jeszcze kwestia gazu sprzedawanego przez Moskwę do Turcji. Ekonomicznie Rosja jest w stanie zaszkodzić Ankarze - zwraca uwagę ekspert.

Jaceniuk: wstrzymujemy zakupy rosyjskiego gazu. Oferty Zachodu korzystniejsze

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił w środę państwowej spółce paliwowej Naftohaz wstrzymanie zakupów gazu z Rosji. Szef rządu wyjaśnił, że ceny paliwa, oferowane przez dostawców z Zachodu, są dla Kijowa bardziej korzystne niż propozycje rosyjskie. Co ciekawe, paliwo kupowane od Europy także jest gazem rosyjskim, ale ceny wynegocjowane przez np. Niemcy są niższe niż te zaproponowane Ukrainie.

Bezrobocie znowu spadło. Coraz mniej mężczyzn bez pracy

Stopa bezrobocia w trzecim kwartale 2015 r. liczona według zasad BAEL (Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności) spadła w porównaniu z poprzednim kwartałem o 0,3 proc. i wyniosła 7,1 proc. - wynika z środowych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Rosja straszy, ale gaz płynie do Polski bez zmian

Dostawy gazu do Polski z kierunku wschodniego są realizowane zgodnie z zamówieniami klientów - powiedziała PAP rzeczniczka Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska. Podkreśliła, że spółka na bieżąco monitoruje sytuację dotyczącą dostaw gazu.

Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar. Za 290 mln euro

Należące do Grażyny Kulczyk centrum biznesu i sztuki Stary Browar w Poznaniu zostało sprzedane za ok. 290 mln euro. Nabywcą obiektu był fundusz Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM), który kupił nieruchomość na rzecz Grundbesitz Europa.

Upadek SK Banku "ciosem dla całego sektora". Banki zapłacą nawet 2 mld zł

1,7 mld złotych będą kosztowały polskie banki wypłaty obowiązkowych pieniędzy przeznaczonych na wypłatę środków z tytułu depozytów zgromadzonych w SK Banku - wynika z analizy Fitch Ratings. Agencja ratingowa zwraca uwagę, że będzie to cios w polski sektor bankowy. Natomiast z analiz ING wynika, że banki zapłacą za upadek SK Banku jeszcze więcej, bo ponad 2 mld zł.