Najnowsze

Najnowsze

Reklamacja wyprawki szkolnej. O czym powinniśmy pamiętać?

Zbliża się nowy rok szkolny, to gorący czas zakupów i kompletowania wyprawki. Prawa konsumentów w "Otwarciu dnia" wyjaśniała Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u. - Podręczniki używane mamy prawo reklamować. Niezbędny do tego będzie jednak dowód zakupu np. paragon lub wymiana maili - tłumaczyła. W przypadku nowego podręcznika na reklamację mamy aż 2 lata.

Prezes Kompanii Węglowej jednak zostaje

Krzysztof Sędzikowski pozostanie prezesem Kompanii Węglowej (KW). Jak podała w poniedziałek spółka, prezes zdecydował, że nie złoży rezygnacji. Informację o możliwej dymisji Sędzikowskiego od kilku dni podawały media.

Walka o lepsze życie. "To jest kryzys uchodźczy"

- To jest kryzys uchodźczy - powiedział o wydarzeniach ostatnich miesięcy Rafał Kostrzyński z UNHCR w Polsce. Kraje UE w czerwcu uzgodniły, że przyjmą w sumie 60 tysięcy uchodźców. - To kropla w morzu potrzeb. Tylko w tym roku do Włoch i Grecji dotarło już ponad 300 tys. osób - alarmował gość TVN24 Biznes i Świat.

Ropa znowu tanieje. Osiągnie poziom sprzed 7 lat?

Po kilku dniach wzrostów wyraźnie tanieje ropa naftowa. Około godziny 11:50 baryłka ropy West Texas Intermediate na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, po obniżce o 2,06 proc. była wyceniana na 44,29 dol.

Ból głowy Rosjan. "Wyprawka szkolna najdroższa w historii"

Średnio rosyjska rodzina wyda prawie 300 dol. na wyprawkę dziecka do szkoły. Koszty produktów szkolnych wzrosły o 47 proc. w porównaniu do ubiegłego roku - wynika z badania przeprowadzonego przez Rosyjskie Centrum Badań Opinii Społecznych. Jak alarmują socjologowie, "przygotowanie dziecka do nowego roku szkolnego jest droższe niż kiedykolwiek".

Szwecja azylowym eldorado. "Ważny jest przykład Ibrahimovica"

Szwecja przez całe lata była postrzegana przez przybyszów z innych państw jako stabilna przystań pod względem ekonomicznym i społecznym - stwierdził dr Maciej Sokołowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak dodał, "przykład Ibramovica jest tu ważny, który po wojnie bałkańskiej przyjechał właśnie do Szwecji". Po ostatnich zamachach w IKEA, podejście się jednak zmienia - dodał.

Krach na chińskiej giełdzie. Władze znalazły winnych siania paniki

Dziennikarz, czterech maklerów i kilka osób związanych z chińską giełdą przyznali się do manipulacji i rozpowszechniania informacji wywołujących panikę na rynkach - podała w poniedziałek państwowa agencja Xinhua. Wcześniej informowano o ukaraniu ok. 200 osób za rozsiewanie pogłosek o krachu giełdowym.

Gigantyczny wzrost branży wearables. Miliony urządzeń zalały rynek

W drugim kwartale 2015 r. branża wearables, czyli tzw. technologii ubieralnych, wzrosła o 223 proc. w ujęciu rocznym - wynika z raportu IDC. Na rynek trafiło 18 milionów urządzeń. Najbardziej popularni producenci to Fitbit, Apple oraz Xiaomi. Zegarek Apple zdominował rynek.

60 lat bicia rekordów Guinnessa. "To nie tylko zabawa, ale i biznes"

Jedni mają najdłuższe paznokcie, inni zrobili największą na świecie kanapkę. Nielicznym udaje się wpisać na karty historii, zdecydowana większość odpada w przedbiegach. Wszystkich łączy to, że chcą znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa, która właśnie kończy 60 lat. - To nie tylko zabawa. Jest wiele rekordów, które niosą ze sobą ukrytą reklamę, a więc kryje się za tym biznes. Jedna z dużych kampanii piwowarskich dostarczyła 250 tys. kapsli, aby dzieci mogły układać z tego jak najwyższą wieżę - mówi Leszek Mellibruda, psycholog.

Biuro Alfa Star o upadłości poinformowało e-mailem. Pierwsi turyści wrócili już do Polski

Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczące bankructwa biura Alfa Star. Z najświeższych informacji wynika, że poza granicami kraju przebywa obecnie ok. 1600 klientów touroperatora. Urząd organizuje ich powroty do kraju. Dziś do Polski wróciły już 73 osoby z Kos i 20 osób z Egiptu. Jeszcze dziś do wrócą także 43 osoby z Sycylii i 53 osoby z Hiszpanii. Ustalane są terminy powrotów turystów z Turcji i Bułgarii. Turyści z Rodos wrócą najprawdopodobniej jutro.

Prawie dwie dekady na rynku i nagłe bankructwo. Najważniejsze informacje o Alfa Star

"Witamy Cię w miejscu spotkań fanatyków podróży. Nasz FanPage jest pełen niespodzianek" - tak wita potencjalnych klientów Alfa Star na Facebooku. Touroperator działający od prawie dwóch dekad na rynku, jeszcze w piątek zachęcał do kupowania wycieczek. Dzień później biuro Alfa Star ogłosiło bankructwo zostawiając za granicami kraju ok. 1,6 klientów. W ich powrocie do Polski pomaga teraz Mazowiecki Urząd Marszałkowski.

Pilnie musi wrócić do Polski 500 klientów Alfa Star. Ale "biuro nie współpracuje"

- Biuro Alfa Star w ogólnie nie współpracuje - poinformowała Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Za granicą przebywa nawet 1,6 tys. klientów biura podróży, które wczoraj ogłosiło upadłość. Sprowadzenie ich do kraju jest utrudnione, a "w wielu miejscach m.in. Bułgarii, Turcji, na Rodos turyści nie mają dachu nad głową".

Biuro Alfa Star zbankrutowało. Co z turystami?

- Pocieszające jest to, że nowe zmiany w ustawie o usługach turystycznych nakazują marszałkom ściągnąć klientów do Polski - ocenił Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych, komentując informację o upadku biura Alfa Star. Według mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego sprawa dotyczy ponad 1,6 tys. turystów. Najprawdopodobniej przebywają w Grecji, Bułgarii, Egipcie i Turcji, bo tam upadłe biuro organizowało wycieczki.

Alfa Star. Jeszcze wczoraj reklamowali wycieczki, a dziś ogłosili upadłość

Alfa Star S.A. w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej - czytamy na stronie przewoźnika. - To cios. To było bardzo dobre biuro o długim stażu, było bardzo popularne - powiedział w rozmowie TVN24 Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych. - Problem może dotyczyć 1500 osób – szacuje Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

"Masz prawo być bogatym". Te cechy pomogą odnieść sukces

Chcesz zostać "człowiekiem sukcesu"? Niezależnie od osobowości, sytuacji w gospodarce czy momentu w historii, są ponadczasowe sposoby, które pomagają w pełnym wykorzystaniu własnego potencjału. Poniżej przedstawiamy cechy, które łączą wszystkich odnoszących sukces.

Kosmiczny śmieciarz i policjant ds. cyberprzestępczości. Oto 10 zawodów przyszłości

Technologia wypiera miliony tradycyjnych miejsc pracy, sprawdzamy więc na jakie umiejętności będzie zapotrzebowanie w przyszłości. Jaki krajobraz wyłoni się w przyszłości na rynku pracy? Na jakie studia powinni wybrać się dzisiejsi uczniowie? W co inwestować? Oto lista dziesięciu zawodów, które będą cieszyły się największym powodzeniem w najbliższej dekadzie.