Najnowsze

Najnowsze

Belgia żegna budki telefoniczne. Kiedyś było ich 18 tys.

W Antwerpii odbyła się symboliczna ceremonia demontażu ostatnich budek telefonicznych. W Belgii pierwsze z nich pojawiły się 85 lat temu. Wraz z upowszechnieniem się telefonów komórkowych przestawały być jednak potrzebne. Ponadto, dwa lata temu belgijski rząd przestał utrzymywać telefony publiczne. Swoje apogeum budki telefoniczne przeżywały w 1998 roku, kiedy kabin w całej Belgii było aż 18 tys.

Samorządy mają kłopot. Przez energooszczędne oświetlenie ulic

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska prowadzi doraźne kontrole w samorządach, które uzyskały dofinansowanie na budowę energooszczędnego oświetlenia ulic - poinformowała rzeczniczka Funduszu Magdalena Skłodowska. Na modernizację oświetlenia przeznaczono 120 mln zł.

Rosjanie ścigają Marka Falentę

Rosyjski dystrybutor węgla próbuje wyegzekwować 10 mln dolarów długu od spółek Marka Falenty. Aby to zrobić, myśli o przejęciu akcji spółki Hawe - pisze wtorkowy "Puls Biznesu". Chodzi o notowaną na londyńskiej giełdzie spółkę KTK - producenta i dystrybutora węgla.

Google ostrzega: cyberprzestępczość to przemysł. Hakerzy są coraz groźniejsi

Ekspert od bezpieczeństwa Google ostrzega: przestępczość komputerowa stała się 'bardzo dużym biznesem'. - Za cyberprzestępstwami stoją obecnie duże pieniądze. Ale hakerzy są jeszcze groźniejsi dlatego, że ich motywacją jest chęć osiągnięcia sukcesu i osobiste zadowolenie - podkreśla Justin Schuh, który wcześniej pracował jako inżynier ds. bezpieczeństwa w IMB i NSA.

Kompania Węglowa podkopuje konkurencję

Spółka stosuje dumpingowe ceny, a Skarb Państwa bagatelizuje sprawę – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Należąca do państwa Kompania Węglowa od kilku miesięcy prowadzi - jak to sama nazywa - aktywną politykę cenową. Jej konkurenci określają to zupełnie iaczej: to zwyczajny dumping.

Twoja koszulka połączy się ze smartfonem. Oto materiał przyszłości

Dzięki specjalnej przędzy i panelom multitouch normalne ubrania mogą się zamienić w interaktywne urządzenia. Potencjał w branży odzieżowej widzą największe firmy technologiczne i dlatego eksperymentują z nowymi inteligentnymi materiałami. Dokładnie chodzi o tkaninę, która będzie w stanie odczuwać i przekazywać dotyk. Dzięki temu ma się bezproblemowo łączyć ze smartfonem. Ale nie tylko - rynek odzieżowy - jest ogromny i technologicznie wciąż prawie nie zagospodarowany. Materiał programu "Świat technologii".

Duże firmy nie lubią e-faktur

E-fakturom nadal nie udało się pozyskać sympatii przedsiębiorców. Chętniej korzystają z nich małe niż duże firmy – informuje "Puls Biznesu".

PZU rzuca się na banki. Rafał Hirsch: w dotychczasowej strategii nie było o tym mowy

PZU przejmuje Alior Bank, a za chwilę okaże się, że przejmuje też Raiffeisen Polbank – nie ma na razie oficjalnego komunikatu, ale sam prezes mówi, że chce kupić nawet trzy banki, więc zakładam, że tak będzie. Mamy zatem "repolonizację" sektora bankowego w praktyce, akurat tuż po kampanii wyborczej, w czasie której sporo się o tym mówiło. Przypadek? Możliwe, że nie, bo w oficjalnych dokumentach PZU na temat strategii rozwoju firmy do roku 2020 o kupowaniu banków nie było ani słowa.

Fiskus wezwie po ludzku

Ministerstwo Finansów wprowadziło do użytku nowy formularz wezwania podatnika do urzędu skarbowego. Ma być przyjaźniej – informuje wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

W USA indeksy na małym plusie. Ale Grecja wciąż problemem

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła wahania indeksów, które ostatecznie zakończyły dzień lekkimi wzrostami. Opublikowane dane makroekonomiczne dały mieszane sygnały na temat gospodarki USA, a rynki przykładają dużą wagę do problemów Grecji.

"Świat", 01.06

- Służba Polakom nie polega na obiecywaniu. Polacy chcą wierzyć w obietnice, które nie są możliwe do spełnienia albo rujnujące kraj. Andrzej Duda nie zdecyduje się na cofnięcie reformy emerytalnej i przewalutowanie kredytów we franku po kursie z dnia zaciągnięcia, bo to rujnujące dla emerytów i finansów państwa - mówił Janusz Lewandowski w TVN24 Biznes i Świat.

Lewandowski: Polacy wierzą w obietnice niemożliwe do spełnienia i rujnujące kraj

- Służba Polakom nie polega na obiecywaniu. Polacy chcą wierzyć w obietnice, które nie są możliwe do spełnienia albo rujnujące ją. Andrzej Duda nie zdecyduje się na cofnięcie reformy emerytalnej i przewalutowanie kredytów we franku po kursie z dnia zaciągnięcia, bo to rujnujące dla emerytów i finansów państwa - mówił Janusz Lewandowski w TVN24 Biznes i Świat.

„Biznes dla ludzi”, 01.06

Jakie pułapki czyhają na konsumentów kupujących przez internet? Jak zatrudnić niepełnoletnią osobę do prac sezonowych? Kiedy potrzeba licencji na transmisję meczu w restauracji? Na te pytania oraz wiele innych odpowiedzieliśmy w programie „Biznes dla ludzi” w TVN24 Biznes i Świat.