Najnowsze

Najnowsze

Wskrzeszają legendę PRL-u. "To nasze polskie porsche"

Syrena, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostanie drugie życie. - To takie nasze polskie porsche. Syrena będzie pojazdem dla kolekcjonerów. Będzie kosztowała 50-60 tys. złotych - uważa Łukasz Byśkiniewicz, kierowca rajdowy i dziennikarz TVN Turbo.

Jest zgoda na przejęcie akcji Alior Banku przez PZU

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie Alior Banku przez PZU - poinformował KNF w czwartkowym komunikacie. Organ sprawujący nadzór nad finansami pozytywnie ocenił plan zabezpieczający interesy klientów banku i zapewniający bezpieczeństwo depozytów.

Wolny handel na Pacyfiku dogadany. Teraz czas na Europę?

Peterson Institute szacuje, że Europa może tracić na transpacyficznej umowie handlowej TPP 3,7 mld USD rocznie od 2025 r., kiedy - jak się oczekuje - umowa wejdzie w życie. To niewiele, ale i tak powinno być bodźcem do przyspieszenia prac nad umową USA z UE.

Największa umowa handlowa na świecie. Kto na niej skorzysta?

Skorzystać mają wszyscy. Od Australii, przez Brunei po Meksyk i Stany Zjednoczone. Mowa o największej światowej umowie handlowej. Interesy między 12 państwami mają być łatwiejsze i przeprowadzane na większą skalę. Dzięki temu dochód Stanów Zjednoczonych wzrośnie o około 70 mld dol. począwszy od 2025 roku. Jeszcze mocniej ma to odczuć Japonia, której dochód szacuje się, że wzrośnie o ponad 100 mld dol.

Politycy obiecują podwyżki. "To dobry czas"

Czy to czas na podnoszenie stawki minimalnej za godzinę pracy? - Polska gospodarka jest w dobrej sytuacji. Jeśli istnieje czas w cyklu koniunktury na to, żeby płace podnosić, to jest to czas relatywnie dobry, bo teraz łatwiej udźwignąć taki ciężar - powiedział Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

"Świat", 05.10

- Jeśli Państwo Islamskie zwycięży to będzie apokalipsa – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Szewach Weiss. - Porozumienie między Putinem i Stanami Zjednoczonymi jest ważne, bo Państwo Islamskie, to wróg całego świata – dodał były ambasador Izraela w Polsce. - Nie będzie wojny światowej – zaznaczył rozmówca Jacka Stawiskiego i dodał: „to nie jest podobne do ziemnej wojny – wtedy ZSRR był mocarstwem”.

Anglia walczy z foliówkami. I wprowadza opłaty

7,5 miliarda reklamówek rocznie wykorzystują mieszkańcy Wielkiej Brytanii - tak być nie może i Londyn postanowił zmienić swoje prawo. Teraz każdy, kto będzie chciał zrobić zakupy w angielskich super- i hipermarketach za plastikową torebkę zapłaci 5 pensów, czyli 30 groszy. Władze zachęcają jednak, żeby klienci zabierali ze sobą torby wielokrotnego użytku. Być może tak będzie najłatwiej, bo nowe przepisy są podobno zbyt skomplikowane. Materiał "Faktów z zagranicy".

Wyborcza gra płacą minimalną

Przedwyborcza zabawa w kto da więcej. Partie polityczne licytują się wysokością minimalnej płacy godzinowej. Na porozumienie na tym polu nie ma także co liczyć pomiędzy związkami zawodowymi a reprezentantami pracodawców.

Syrenka dostała nowe życie. Legenda PRL wraca

Eksperci są świadomi, że całego świata motoryzacyjnego nie podbije, ale na pewno niejedno serce mocniej zabije na jej widok. Syrenka, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostał drugie życie. Zakład, który chce ją produkować, otrzymał homologację dla auta. To zaś oznacza, że nowe Syreny mogą za jakiś czas znów podróżować po polskich drogach. Materiał "Faktów" TVN.

Grecja bierze się za kolejne reformy. Otrzyma 2 mld euro pomocy

Ministrowie finansów państw strefy euro ustalili w poniedziałek kolejny zestaw reform, jakie ma w najbliższym czasie przeprowadzić Grecja, by otrzymać kolejną transzę środków z pakietu pomocowego. W połowie października Ateny mogą liczyć na 2 mld euro.

"Biznes dla ludzi", 05.10

Nowe przepisy przy wycince drzew, zasiłki dla przedsiębiorczych matek, umowa o "dożywocie", szef dofinansowuje posiłki w pracy - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.