Najnowsze

Najnowsze

Po 4 strajki dziennie. Włosi uwielbiają protestować

We Włoszech codziennie organizowane są średnio 4 strajki, co stawia ten kraj w światowej czołówce. Obywatele są zakładnikami strajkujących pracowników różnych branż i służb - alarmuje urząd nadzorujący przebieg protestów.

Lubuskie rozkwita. Najniższe bezrobocie w historii regionu

Ten rok przyniósł ożywienie gospodarcze i poprawę sytuacji na lubuskim rynku pracy. Na koniec wakacji powiatowe urzędy pracy w województwie zanotowały najmniejszą liczbę bezrobotnych oraz najniższą stopę bezrobocia od momentu powstania tego regionu.

Łososie prosto z Polski. Mamy ambitne plany

Konsumowane w Polsce łososie hodowane są na fermach, w sadzach czyli klatach zanurzonych w wodach norweskich fiordów. Ale już wkrótce możemy jeść rodzime łososie, gdyż są zainteresowani uruchomieniem takiej produkcji w naszym kraju – powiedział wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke.

Jan Niedziałek o "volkswagenizacji": Niemcy zachowali się jak chytry handlarz

Nasz biznes polega na tym, żeby robić dobre samochody - miał kiedyś odpowiedzieć prezes jednego z koncernów motoryzacyjnych, pytany o to, na czym polega istota działalności jego firmy. Nie na generowaniu zysków przez księgowych, pompowaniu sprzedaży wszystkimi dostępnymi metodami, czy takich modnych dziś koncepcjach jak „zwiększanie wartości dla akcjonariuszy”. Nic z tych rzeczy. Robić dobre auta. I tyle. Kierownictwo Volkswagena o takiej najprostszej zasadzie zapomniało. Nie ono jedno.

Nowa Tesla doda koncernowi skrzydeł? Futurystyczne drzwi robią furorę

Tesla zaprezentowała swój najnowszy model X zaledwie kilka dni temu, ale dyskusja wokół niego nie cichnie. Najgłośniej mówi się o "skrzydlatych" drzwiach nowego elektrycznego auta. Wszystko dlatego, że one rzeczywiście reagują na otoczenie, w jakim znajduje się samochód - pisze CNN Money.

Zima coraz bliżej. Gazprom umacnia pozycję w Europie

Optymizm w rozmowach na temat zabezpieczenia tranzytu gazu przez Ukrainę, niskie ceny rynkowe oraz wysoki poziom wypełnienia magazynów wzbudzają nadzieję, że kraje Europy Środkowej i Południowej, zależne od rosyjskich dostaw przetrwają zimę bezpiecznie - pisze "The Moscow Times".

Uchodźcy zalewają Europę. Ale to może ją wzmocnić i przyspieszyć rozwój

Pół miliona ludzi uciekło do Europy w tym roku w poszukiwaniu azylu i zatrudnienia - wynika z danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Największy od dekad napływ uchodźców na Stary Kontynent to efekt konfliktu w Syrii, doświadczonej przez wojnę domową i przemoc ze strony Państwa Islamskiego. Kryzys migracyjny niesie za sobą polityczne i ekonomiczne konsekwencje dla gospodarki. Oto najważniejsze z nich.

Chcesz zwrócić bluzkę, ale ta ma plamę? Masz do tego prawo!

W sklepie internetowym można - w ciągu 14 dni - zwrócić nawet noszoną bluzkę z plamą, ale sprzedawca ma prawo do odszkodowania za zmniejszenie wartości rzeczy wskutek jej "niewłaściwego sprawdzania". Wyliczanie jego wysokości nastręcza firmom dużo kłopotów.

Wyremontują, zaśpiewają, zainspirują. Budowlańcy podbijają Stany Zjednoczone

Wyremontują, zaśpiewają piosenkę i zainspirują ludzi. Kto? Grupa amerykańskich, śpiewających i religijnych budowlańców, którzy podbijają Stany Zjednoczone. Zaczęło się od połączenia pracy z hobby, a teraz okazuje się, że miliony ludzi, nie tylko zresztą rodaków, mówią: Panowie, to jest świetne i chcemy więcej. Materiał "Faktów z zagranicy".

Sachs dla TVN24 BiŚ: Polska musi tworzyć technologie, a nie tylko je importować

Kolejny krok dla Polski to przekształcić się w społeczeństwo zaawansowane technologiczne. To największe wyzwanie, które Polska powinna postawić sama przed sobą. Chodzi o to, żeby tworzyć technologię, a nie tylko ją użytkować. Import technologii oznacza wyższy standard życia, ale nie postęp - powiedział TVN24 Biznes i Świat ekonomista Jeffrey Sachs, który współtworzył program polskiej transformacji po 1989 roku.

"Biznes dla Ludzi", 02.10

Jak otrzymać odszkodowanie za wakacje? Jak skutecznie uczyć się języków? Czym jest kara umowna? Jak rozmawiać z pracownikami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w programie "Biznes dla ludzi".

"Syria z nadzieją patrzy w niebo". Co Rosjanie wiedzą o Damaszku?

Naloty zarządzone przez Kreml, to temat numer jeden w mediach i na moskiewskiej ulicy. Wielu Rosjan nie wie jednak, co ma myśleć, bo o Syrii po prostu nic nie wiedzą. W ostatnim sondażu Centrum Lewady 33 proc. ankietowanych powiedziało "nie interesuję się polityką Rosji wobec Syrii". Żadnych wątpliwości nie ma za to rządowa prasa, która używa sformułowań typu "Syria z nadzieją patrzy w niebo". To jednak nie uspokaja Rosjan, którzy w związku z kryzysem gospodarczym obawiają się także o koszta operacji w Syrii. Uspokaja ich przewodniczący Dumy, który zapewnia, że naloty potrwają maksymalnie 3-4 miesiące.

Twierdzą, że wymyślili mobilny internet. I idą na wojnę z Google, Huawei i Samsungiem

W amerykańskim mieście Reno w stanie Nevada, w budynku, gdzie na parterze znajduje się włoska restauracja, swoją siedzibę ma mało znana firma, która twierdzi, że "wymyśliła mobilny internet". W Unwired Planet pracuje zaledwie 16 osób. Firma niczego nie produkuje, ale jest właścicielem ponad 2 tys. patentów, pozyskanych głównie od Ericssona. Firma nazywa je "fundamentalnymi dla telefonii komórkowej".

Nowe limity w MDM. "Nawet 100 tys. złotych dopłaty"

- Dziś rodziny z trójką bądź większą liczbą dzieci mogą dostać w programie „Mieszkanie dla Młodych” nawet około 100 tys. złotych dopłaty. Jednak na np. na rynku wtórnym w Warszawie trudno znaleźć mieszkanie, którego cena mieściłaby się w programie. Na dodaniu rynku pierwotnego do puli mieszkań z dopłatą skorzysta więcej osób z mniejszych miast - powiedział Michał Krajkowski, ekspert Domu Kredytowego Notus.

Portugalczycy idą do urn. A wyborcy są ubożsi i sfrustrowani

Portugalczycy idą do urn. Dziś kończy się kampania wyborcza przed niedzielnym głosowaniem. Przez 4 lata rząd zaciskał pasa. Premier podniósł podatki, ciął emerytury. Budżet został uratowany, ale doszło do recesji, więc wyborcy są ubożsi i sfrustrowani.

Rząd ma plan na ratowanie kopalń. "Chodzi tylko o to, żeby utrzymać spokój społeczny"

Spółka TF Silesia przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej, co ma być podstawą do budowy silnego koncernu paliwowo-energetycznego - przewiduje przyjęty w środę przez rząd plan dla górnictwa. To działanie doraźne - oceniają eksperci. Kpina z górników - uważają związkowcy. W programie "Wybory, pieniądze, obietnice" o polskim górnictwie i politycznych deklaracjach ze swoimi gośćmi - Kazimierzem Krupą i Wojciechem Warskim - rozmawiał Robert Stanilewicz.