Najnowsze

Najnowsze

Uber szuka nowych rynków. W Indiach zainwestuje miliard dolarów

Uber Technologies w kolejnych dziewięciu miesiącach zainwestuje w Indiach 1 mld dolarów. Firma chce w ten sposób poprawić i rozszerzyć działalności w tym kraju na nowe miasta. Uber chce też rozwijać nowe produkty i rozwiązania płatnicze - pisze Reuters.

"Kommiersant": Francja zapłaci Rosji za mistrale 1,2 mld euro

Francja zwróci Rosji prawie 1,2 mld euro za niedostarczone okręty desantowe mistral - podał w piątek dziennik "Kommiersant" powołując się na źródła. Według gazety prezydenci obu krajów mogą w przyszłym tygodniu oficjalnie poinformować o anulowaniu transakcji.

Hakerzy wzięli na cel inteligentny karabin

Po pojawieniu się na rynku inteligentnego karabinu snajperskiego nie trzeba było długo czekać na moment, kiedy urządzenie wezmą sobie na cel hakerzy. Na szczęście byli to specjaliści od bezpieczeństwa, którzy testują wytrzymałość takiego sprzętu na cyberataki. Wyszło, że broń jest podatna na ataki, na szczęście jednak hakerzy nie mogą przejąc całkowitej kontroli nad karabinem.

Ekolodzy w kajakach zablokowali Shella. Greenpeace przeciwko wierceniu w Arktyce

Amerykańska policja usunęła w czwartek z mostu w Portland, w stanie Oregon, aktywistów organizacji Greenpeace, którzy przez wiele godzin uniemożliwiali lodołamaczowi koncernu Shell wypłynięcie na morze. Firma zamierza wykorzystać statek do odwiertów w Arktyce. Sąd orzekł, że za każdą godzinę blokowania statku ekolodzy będą musieli zapłacić po 2,5 tys. dolarów.

"Świat", 30.07

Polityka imigracyjna Europy i jak w tym kryzysie odnajdzie się Polska. M. in. o tym ze swoimi gośćmi - Pawłem Zalewskim z PO i Kazimierzem Ujazdowskim z PiS - rozmawiał Jacek Stawiski.

Rosyjskie firmy uderzają w Samsunga. Nie chcą kupować jego smartfonów

Dwóch rosyjskich operatorów sieci bezprzewodowych i dwaj najwięksi w kraju sprzedawcy telefonów poinformowali, że zaprzestali kupowania i dystrybucji smartfonów Samsunga - pisze Bloomberg. Rosjanie powołują się na obawy dotyczące ewentualnych wad koreańskich urządzeń i nieporozumień dotyczących gwarancji. A na rynku rozpychają się Apple i Lenovo.

Kreml: jest porozumienie ws. odszkodowań za mistrale

Kwestia odszkodowania, jakie Francja ma zapłacić Rosji za niezrealizowanie zamówienia na okręty desantowe klasy Mistral, została rozwiązana - oświadczył w czwartek doradca prezydenta Władimira Putina do spraw współpracy techniczno-wojskowej Władimir Kożyn.

USA nakładają kolejne sankcje. Za sojusze z Putinem

USA nałożyły w czwartek kolejne sankcje na rosyjskich i ukraińskich obywateli oraz firmy, w tym na wspólników Giennadja Timczenki, miliardera i giganta rynku gazowego objętego już sankcjami za powiązania z Kremlem - poinformowało ministerstwo finansów USA.

"Biznes dla ludzi", 30.07

Dlaczego Polacy pracy szukają poza granicami Polski? Jak ma poradzić sobie przedsiębiorca, który ma zaległości wobec ZUS-u? Gdzie można kupić dom za 1 euro? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla ludzi".

Sztuczna inteligencja zagraża ludzkości? Znani naukowcy ostrzegają

- Sztuczna inteligencja może stać się problemem nie w ciągu stu, ale najbliższych 5-10 lat. Należy wypracować podejście prawne i etyczne, bo już teraz mamy do czynienia z samosterującymi się samochodami, czy autonomicznymi systemami zbrojeniowymi. Maszyny nie maję emocji. Dlatego tym bardziej trzeba się tym zająć i nałożyć etyczne ograniczenia - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny "Nowa Fantastyka".

Rosja postawiła na złoto i euro. I to był zły wybór

Rezerwy walutowe Rosji wynoszą 358,3 mld dolarów - poinformował w czwartek Bank Rosji, który skupował ostatnio na dużą skalę obce waluty, by powstrzymać spadek wartości rubla. Bloomberg wylicza, że Moskwa straciła 200 mln dolarów, kupując złoto i euro, które miały pozwolić jej w odbudowywaniu rezerw. I nadal wiszą na nią czarne chmury - tym razem zagrożenie nie płynie z rynku ropy, tylko ze strony amerykańskiego banku centralnego.

Mamy rekordową liczbę wakatów. Czas na podwyżki

Poprawa na rynku pracy powinna przełożyć się na wzrost płac - ocenili eksperci z PKO BP podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami. Zauważyli, że na rynku pracy jest rekordowa liczba wakatów, co może świadczyć o niedopasowaniu kwalifikacji do ofert.

Dobre dane dla gospodarki. Eksport rośnie

Eksport wzrósł o 7 proc., a import o 7,4 proc. - wynika z danych za ubiegły rok, które podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. W 2014 r. eksport w cenach bieżących wyniósł 693 mld 471,6 mln zł, a import 704 mld 567,5 mln zł.