Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 21.03

Paweł Blajer w dzisiejszym odcinku tłumaczy kwestie dotyczące rozliczeń PIT oraz wraca do afery Amber Gold. Analizuje również poziom wynagrodzeń w pierwszym roku pracy w poszczególnych zawodach.

Wyłudził miliony za zielone certyfikaty

Niemiecka prokuratura poinformowała w poniedziałek o oskarżeniu Brytyjczyka o zmowę mającą na celu wyłudzenie zwrotu podatków wysokości 136 milionów euro przy kupnie i sprzedaży certyfikatów emisyjnych CO2.

Mniejszy i tańszy. Tak wygląda nowy iPhone

Apple na konferencji w Cupertino zaprezentował swój nowy produkt: Phone SE. Dostępny będzie on już od 399 dol. (około 1,7 tys zł) w wersji z pamięcią 16 GB. Tańsza wersja ma pomóc gigantowi w dotarciu do nowych rynków. Oprócz niego zaprezentowano nowego iPada Pro oraz przekazano informacje na temat nowego systemu iOS 9.3.

Proszą by podwyższyć im podatki. By walczyć z biedą

Ponad 40 nowojorskich milionerów, w tym przedstawiciele rodzin Disney i Rockefeller, w liście do władz stanu proszą o podwyższenie stawek podatkowych dla najbogatszych, by uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć m.in. na walkę z biedą i bezdomnością.

Grecja zbiera pochwały. Za postępy w realizacji reform

Ministrowie finansów Niemiec i Francji, Wolfgang Schaeuble i Michel Sapin, w poniedziałek z zadowoleniem wypowiedzieli się o postępach Grecji we wdrażaniu reform wymaganych w zamian za międzynarodową pomoc i to mimo że kraj zmaga się z napływem migrantów.

Odra znów popłynie. Jest apel

Za przygotowaniem dokumentacji związanej z przygotowaniem prac umożliwiających większe wykorzystanie potencjału Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz za podwyższeniem jej parametrów żeglugowych do co najmniej IV klasy drogi wodnej opowiedzieli się radni woj. śląskiego.

Straty w zasiewach zbóż i rzepaku. Przez niskie temperatury

Średnio w kraju straty w zasiewach zbóż ozimych przekroczyły 10 proc., w przypadku rzepaku sięgają 25 proc. Najmniej strat odnotowano w województwach południowych oraz południowej i środkowej części Wielkopolski - informuje Instytut Upraw, Nawożenie i Gleboznawstwa.

Ani praktyczne, ani urodziwe. To auto wciąż ma wielu fanów

Ani praktyczne, ani urodziwe. W dodatku przywołują wspomnienia o trudnych czasach komunizmu - to trabanty. Pierwsze auto tej marki zjechało z taśmy produkcyjnej w 1957 roku we wschodnich Niemczech, a produkowano je nieprzerwanie aż do 1989 roku. W Bułgarii odbył się festiwal miłośników trabantów, którzy z dumą prezentowali swoje okazy. - Musiałem włożyć w ten samochód dużo pracy i pieniędzy, ale teraz z przyjemnością jeżdżę nim latem. Przed zimą trzeba go chronić - mówił właściciel jednego z aut. Z kolei inna fanka tego pojazdu stwierdziła: "Nigdy nie rozstałabym się z Trabim. To moje życie. Bardzo go lubię. Nawet jeśli wygrałabym większy samochód, nie zamieniłabym go". Materiał programu "Świat o czwartej".

Produkty rolne tanieją. Ale są wyjątki

W lutym br. w porównaniu ze styczniem br. odnotowano w skupie, jak i w obrocie targowiskowym spadek cen większości produktów rolnych, z wyjątkiem cen skupu kukurydzy oraz żywca wieprzowego i drobiowego - poinformował w poniedziałek GUS. Najbardziej potaniała pszenica.

Bank DNA powstał na Śląsku. "Dla czystych tkanek"

Bank DNA zwierząt zagrożonych wyginięciem czy szczególnie narażonych na negatywny wpływ działalności człowieka powstał w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Dotąd udało się zebrać m.in. próbki niedźwiedzi, antylop i wilków.

Wolna niedziela możliwa w Polsce. "Pracownicy nie boją się zwolnień"

- Dzisiaj pracownicy nie boją się wolnej niedzieli, nie boją się zwolnień z tego tytułu - mówił w TVN24 BiS Alfred Bujara z "Solidarności". Z kolei Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności apelował do rządzących do ustalenia jasnej strategii. - Bardzo dobrze byłoby, gdyby rząd w końcu się zdecydował, w którym kierunku idzie. Przed chwilą mieliśmy propozycję dodatkowego opodatkowania w soboty i niedziele - stwierdził Andrzej Gantner. - Nie można i opodatkować i zakazać -przypominał.

Ile zachwytów, tyle kontrowersji. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o Uberze

Zaczynali jako elitarna usługa w San Francisco - czarne limuzyny, kierowca pod krawatem, eleganckie logo aplikacji. Dziś Uber jest dostępny w prawie 400 miastach na świecie, a celem firmy jest stanie się alternatywą dla metra, autobusu czy pociągu. Nie wszystkim jednak taki rozwój się podoba, protestują głównie taksówkarze, którzy twierdzą, że aplikacja odbiera im klientów i nie płaci lokalnych podatków. Oto pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o Uberze.

Strategiczna instalacja bez "Przyjaźni"

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" zmienia nazwę i logo. Po rebrandingu spółka będzie funkcjonowała jako PERN SA. Tak zdecydowało Walne Zgromadzenie Wspólników na wniosek zarządu spółki – poinformował w poniedziałek PERN.

Duży państwowy bank stracił 40 mln zł

W 2015 roku Bank Ochrony Środowiska odnotował stratę netto w wysokości 39,3 mln zł. Wśród czynników wpływających na ten wynik bank wymienia m.in. spadek stóp procentowych, który doprowadził do znaczącego obniżenia marż odsetkowych.

Amber Gold przed sądem. Ponad 18 tysięcy pokrzywdzonych

Setki milionów złotych strat, kilkanaście tysięcy poszkodowanych osób i niemal tyle samo tomów akt śledztwa - dziś przed gdańskim sądem ruszył proces ws. afery Amber Gold. Na ławie oskarżonych zasiądą Marcin i Katarzyna P. oskarżeni o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy. Grożą im kary do 15 lat więzienia.

Amerykańscy senatorowie spotkali się z Prezydentem. O czym rozmawiali?

Zamiast o Trybunale Konstytucyjnym dwugodzinna rozmowa o bezpieczeństwie. Jak zapewnia prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z amerykańskimi senatorami nie były poruszane spory wokół kryzysu konstytucyjnego. Na ten temat w "Otwarciu dnia" rozmawiali Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS oraz Andrzej Halicki, poseł PO.

Nie wszystko złoto... Sprawdź, jak nie dać się nabić w kolejny Amber Gold

Ta afera wstrząsnęła Polską. Tysiące osób straciło oszczędności życia licząc na wysoki zysk z inwestycji w złoto. Tymczasem zanim firma Amber Gold upadła, pojawiało się wiele sygnałów sugerujących, że jej działalność jest podejrzana i klienci mogli wycofać ulokowane w niej pieniądze. Co zrobić, by uniknąć podobnych błędów?