Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 11.12

Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki dla dziecka? Jakie są najczęstsze grzechy pracowników? Na jakie dofinansowania na dzieci mogą liczyć rodzice? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań w programie "Biznes dla ludzi".

"Milion w portfelu", 10.12

W dzisiejszym "Milionie w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

Darmowy internet na moskiewskich cmentarzach

W ramach udogodnień dla mieszkańców i turystów odwiedzających Moskwę, zarząd tamtejszych cmentarzy zapowiedział w czwartek udostępnienie bezpłatnego internetu na trzech głównych cmentarzach stolicy. Ma to ułatwić odwiedzającym orientację na tych nekropoliach.

Gorący spór o emerytury. "Dajemy ludziom wolność"

- Ktoś, kto osiągnie wiek emerytalny i będzie miał możliwość pozostania na rynku pracy, nie będzie chciał przechodzić na emeryturę. Będzie korzystał z tego, że ma możliwość pracowania i w ten sposób zwiększania swojego potencjału - przekonywał w TVN24 BiŚ Maks Kraczkowski z PiS. Z kolei zdaniem byłej wiceminister finansów Izabeli Leszczyny, po osiągnięciu prawa do emerytury pracodawca bardzo chętnie wypycha nas z rynku pracy.

"Przez niższy wiek emerytalny najbardziej stracą kobiety"

Trwają dyskusje nad efektami wprowadzenia prezydenckiej reformy emerytalnej. OPZZ jest za obniżeniem wieku emerytalnego, ale domagałby się dodatkowego warunku w postaci 40-letniego stażu pracy. Pracodawcy natomiast oceniają obniżenie wieku emerytalnego jako gospodarczą katastrofę i podkreślają, że na takim rozwiązaniu tracić będą najbardziej kobiety.

Węgiel jako rezerwa strategiczna? "Badamy możliwości finansowe"

Badane są możliwości finansowe stworzenia rezerwy strategicznej w postaci surowców takich jak węgiel - potwierdził w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski. Był on pytany o planowany zakup kopalnianych zapasów węgla przez Agencję Rezerw Materiałowych.

KE pozywa Niemcy. Na celowniku Mercedes

KE poinformowała, że pozywa Niemcy do Trybunału Sprawiedliwości w związku niestosowaniem przez ten kraj dyrektywy, której celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z systemów klimatyzacji w pojazdach silnikowych. Korzystał na tym producent mercedesów.

MSP: zmiany w spółkach Skarbu Państwa niczym nadzwyczajnym

- Zmiany w radach nadzorczych i zarządach spółek Skarbu Państwa nie są niczym nadzwyczajnym, ich celem jest realizacja interesu Skarbu Państwa jako akcjonariusza - mówił w czwartek wiceminister skarbu Filip Grzegorczyk. W MSP trwają wstępne prace analityczne ws. wynagrodzeń w spółkach SP.

Podróżujesz samolotem? Twoje dane mogą trafić do UE

Komisje europarlamentu ds. swobód obywatelskich oraz sprawiedliwości poparły porozumienie z rządami państw UE w sprawie przepisów o europejskim rejestrze danych pasażerów (PNR). Dyrektywa ma pomóc w walce z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością.

Listy z sądów znów w rękach Poczty Polskiej

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę korespondencji sądowych. Oferta narodowego operatora, zdobyła blisko 98 punktów na 100 możliwych w przetargu - wynika z czwartkowej decyzji Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Przez ostatnie dwa lata listy z sądów dostarczała prywatna Polska Grupa Pocztowa, powiązana z InPostem.

Chiński smog ma mniej truć. Będą surowsze limity

Od stycznia Chiny wprowadzą surowsze limity emisji dwutlenku siarki przez statki w trzech ważnych rejonach - zapowiedziało chińskie ministerstwo transportu. SO2 przyczynia się do powstawania smogu, kwaśnych deszczy i rozwoju chorób u ludzi.

Polacy na Boże Narodzenie wydadzą 20 mld zł

Świąteczne szaleństwo w liczbach. TNS wyliczyło, gdzie robimy przedświąteczne zakupy, ile wydajemy na prezenty i co najczęściej Polacy znajdują pod choinką? O tym, jak wyglądają bożonarodzeniowe wydatki Polaków opowiadała w TVN24 BiŚ Agnieszka Rządca z TNS Polska, współautorka raportu "Świąteczne szaleństwo".

Czy Szydło przekona Camerona? Drugi dzień wizyty brytyjskiego premiera

Brytyjski premier z dwudniową wizytą w Polsce. Głównymi tematami rozmów jest reforma Unii Europejskiej, sytuacja na Ukrainie a także ochrona praw Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. O tym, czy Polska ma jakieś asy w rękawie, by móc przekonać Davida Camerona do swoich racji, dyskutowali dr Bartłomiej Nowak oraz Tomasz Wołek.

Szczerski po spotkaniu prezydenta z Cameronem: Polska wypełni obowiązek ochrony praw Polaków w UE

- Prezydent powiedział dzisiaj bardzo wyraźnie, że polskie państwo i polskie władze wypełnią swój obowiązek ochrony interesów i praw Polaków w całej Unii Europejskiej - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał także, że zarówno prezydent Duda jak i premier Cameron są zgodni co do konieczności przeprowadzenia reform w UE oraz wzmocnienia obecności NATO w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jest zgoda na dalsze zadłużanie kraju. Sejm zmienił regułę wydatkową

Sejm zmienił regułę wydatkową. Znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI), wraz z korektą błędów jej prognoz, zostanie zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc. Za nowelą głosowało 232 posłów, przede wszystkim z PiS, przeciw było 206 posłów z klubów opozycyjnych, trzech się wstrzymało.

Kwestie socjalne dzielą Warszawę i Londyn. "To problem, z którym musimy sobie poradzić"

- W kwestii ograniczania przez Wielką Brytanię zasiłków dla imigrantów z UE, między Polską a Londynem nie ma pełnej zgody - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło. Wyraziła nadzieję, że w przyszłości uda się wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie. - To jest problem z którym musimy sobie poradzić, widzę tutaj wolę polityczną w Polsce i wierzę, że możemy znaleźć wspólne rozwiązanie - zaznaczył premier David Cameron.