Najnowsze

Najnowsze

Kompania Węglowa rozpoczęła rozmowy z inwestorami. Potrzebuje 1,5 mld zł

Kompania Węglowa (KW) rozpoczęła rozmowy z inwestorami, zainteresowanymi zaangażowaniem się w Polską Grupę Górniczą (PGG), gdzie trafi 11 kopalń Kompanii. Docelową wartość niezbędnego dokapitalizowania spółka szacuje maksymalnie na 2,2 mld zł, z czego 1,5 mld zł mają wnieść inwestorzy.

Polacy z głodem mieszkaniowym. Kupujemy najwięcej w Europie

Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie. Wszystko wskazuje na to, że ta tendencja szybko się nie zmieni. Chętnych na wynajem nie brakuje, a w obliczu niskooprocentowanych lokat inwestycyjny zakup mieszkania jest bardziej opłacalny. Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Bartosz Turek z Lion's Bank.

Niższy wiek emerytalny? "Na dłuższą metę nie do utrzymania"

Jeśli zostanie przywrócony niższy wiek emerytalny, to i świadczenia będą niższe. Osoby przechodzące na emeryturę w latach 2030-40 otrzymają o około 30 proc. mniej pieniędzy - mówił w TVN24 BiŚ Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych. - Niższy wiek emerytalny na dłuższą metę jest nie do utrzymania - dodał.

Związki z Kompanii Węglowej zapowiadają "masówki"

W najbliższy wtorek we wszystkich kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej odbędą się tzw. masówki - spotkania, podczas których związkowcy przedstawią górnikom swoją ocenę dot. m.in. przyszłości restrukturyzowanej spółki. Czekają też na stanowisko ministra energii.

UOKiK przedłuża postępowanie w sprawie Nord Stream 2

UOKiK wydał postanowienie o przedłużeniu o cztery miesiące terminu zakończenia postępowania ws. utworzenia przez sześć podmiotów wspólnego przedsiębiorcy odpowiedzialnego za budowę i eksploatację gazociągu Nord Stream 2 - poinformował w czwartek UOKiK.

Szałamacha uspokaja Brukselę. "Deficyt nie przekroczy 3 proc. PKB"

Należy oczekiwać, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych nie przekroczy w 2015 r. 3 proc. PKB - zapewnił minister finansów Paweł Szałamacha w liście skierowanym do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Valdisa Dombrovskisa oraz komisarza ds. gospodarczych i finansowych, podatków i cła Pierra Moscoviciego.

PARPA przygotowuje kampanię skierowaną do księży

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowuje kampanię edukacyjno-informacyjną adresowanej do duchownych Kościoła Katolickiego i innych związków wyznaniowych. - Przyszedł czas na rolę społeczną struktur kościelnych w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych - tłumaczy w rozmowie z tvn24bis.pl Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA.

Moskwa walczy z Uberem. Umowa albo nie pojedziesz

To może być koniec Ubera w Moskwie. - Departament Transportu będzie dążył do wprowadzenia zakazu dla taksówek Ubera, chyba że firma podpisze umowę z władzami miasta, powiedział w rozmowie ze stacją radiową Govorit, szef departamentu Maksim Liksutow.

Karuzela na Wall Street. Ostatecznie wzrost

Środowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem dużych wahań, chociaż jej końcówka przyniosła wzrosty. Inwestorzy w ciągu dnia sprzedawali akcje po słabszym od oczekiwań odczycie indeksu aktywności w sektorze usługowym za styczeń.

Awantura o litewskie zakupy w Polsce. "Normalne, że reklamuje się produkty swojego kraju"

Arturas Margelis, mer przygranicznego litewskiego miasta Łoździeje, wezwał mieszkańców, aby nie robili zakupów w Polsce - donosi portal alfa.lt. Miał też zagrozić swoim urzędnikom obcięciem dodatków do wynagrodzeń, jeżeli będą kupowali towary w naszym kraju. Kiedy sprawa stała się głośna, zmienił zdanie. - Owszem apelowałem, aby robić zakupy na Litwie, ale nie zabraniałem jeździć do Polski - przekonywał reportera TVN24.

"Świat", 03.02

- Diagnoza, że nie ma dzieci, bo nie ma pieniędzy, jest zawężona i prostacka – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Paweł Śpiewak. - W samym fakcie, że się daje pieniądze, nie widzę problemu, ale nie widzę tutaj polityki prorodzinnej – dodał socjolog. - Wszystkie problemy byłyby rozwiązane, gdyby to były bony - ale wtedy nie byłoby efektu politycznego – zaznaczył drugi gość programu – profesor Ryszard Bugaj. - Ale zmasowana pomoc wobec dzieci jest konieczna – przyznał ekonomista w rozmowie z Jolantą Pieńkowską.