Najnowsze

Najnowsze

Tajemnicza katastrofa Airbusa

To mogła być bomba. Amerykański wywiad uważa, że na pokładzie rosyjskiego Airbusa, który spadł na terytorium Egiptu, mogło dojść do eksplozji. To jeszcze nie jest ostateczny wniosek ze śledztwa, ale podobne tezy stawiają także Brytyjczycy. Gościem "Otwarcia dnia" był Grzegorz Brychczyński, ekspert rynku lotniczego oraz członek Polskiego Klubu Lotniczego.

Malwersacje za spiżową bramą

Watykańscy dostojnicy szastają pieniędzmi. Afera w Watykanie zatacza coraz szersze kręgi i ujawnia nowe skandaliczne fakty dotyczące podsłuchiwania papieża i olbrzymich pieniędzy, które zamiast na konto chorych dzieci trafiły na konto kardynała. Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Krzysztof Gołębiowski z Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz Artur Sporniak z "Tygodnika Powszechnego".

Bieńkowska po aferze Volkswagena: będzie ostrzejsza kontrola

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała w czwartek na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" ostrzejszą kontrolę ze strony Komisji Europejskiej systemów dopuszczania samochodów do ruchu w poszczególnych państwach.

Otworzy drzwi, zapamięta hasło. Wszczep sobie chipa

Pozwalają na zapisywanie haseł i przeglądanie stron, a nawet otwieranie drzwi. W przyszłości będzie można nimi zapłacić zbliżeniowo lub przesłać informacje o położeniu geograficznym. Mowa o chipach, które można wszczepić pod skórę. Urządzenie jest praktycznie niewyczuwalne, ma wielkość ziarnka ryżu, a wstrzykuje się je specjalną strzykawką w dowolne miejsce na ciele. Na świecie jest już 10 tys. osób z wszczepionym mikroprocesorem.

Most energetyczny Polska - Litwa gotowy

PSE przekazały w środę do eksploatacji linię 400 kV Ełk Bis – granica RP. To ostatni po stronie polskiej element mostu elektroenergetycznego Polska-Litwa, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - podał operator polskiego systemu elektroenergetycznego.

"Świat", 04.11

Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była bomba podłożona przez Państwo Islamskie. - Nasuwa się przypuszczenie, że ktoś chciał Rosję odstraszyć. Ale Putin jest zbyt twardym graczem, żeby miało to zmieniać wielkie polityczne plany - ocenił Marek Ostrowski, komentator TVN24 Biznes i Świat. Zdaniem Bogusława Sonika, posła PO, katastrofa będzie nakręcała wolę odwetu i walki. - Chęć pokazania, że trzeba zniszczyć ten terroryzm - dodał gość programu "Świat".

Chiny łamią obietnice i spalają więcej węgla

Dane dotyczące poziomu spalania węgla opublikowano w nowym chińskim roczniku statystycznym. Z przedstawionych tam danych wynika, że od 2000 roku wszelkie informacje na ten temat były niedoszacowane. Tylko w 2013 roku Chiny spaliły 4,2 mld ton tego surowca, znacznie więcej niż inne państwa.

Internetowi piraci piorą brudne pieniądze

Coraz częściej naruszanie praw autorskich w internecie np. przez pirackie serwisy filmowe, wiąże się z praniem brudnych pieniędzy przez fikcyjne spółki - mówił Jarosław Mojsiejuk prezes Stowarzyszenia Sygnał podczas środowego Copycamp w Warszawie.

"Podatek bankowy wstrzyma rozwój kraju"

Szef ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz apeluje o rozwagę ws. podatku bankowego, tak by nie obrócił się on przeciwko bezpieczeństwu polskich instytucji finansowych: "Możliwości udzielania kredytów firmom przez sektor bankowy w Polsce są obecnie jednymi z najniższych w UE".

"Politycy zmierzają do emerytury obywatelskiej"

Jedynie zakaz reklamy Otwartych Funduszy Emerytalnych jest niezgodny z konstytucją. Pozostałe zaskarżone zapisy wprowadzono zgodnie z prawem - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. - Politycy zmierzają do czegoś znacznie gorszego, czyli do tzw. emerytury obywatelskiej - mówił w TVN24 Biznes i Świat prof. Jerzy Stępień.

"Biznes dla ludzi", 04.11

W wydaniu specjalnym programu "Biznes dla ludzi" wraz z ekspertami analizowaliśmy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. reformy OFE.

"Grecja powinna dalej zaciskać pasa"

Komisarz Unii Europejskiej do spraw walutowych Pierre Moscovici wezwał w środę Grecję do dalszej konsekwentnej realizacji uzgodnionego z międzynarodowymi kredytodawcami programu oszczędności i reform.

Polacy mają coraz większe mieszkania

Na koniec grudnia 2014 r. w Polsce było 14 mln mieszkań. Średnia wielkość mieszkania wynosiła 73,4 m kw. Zdecydowana większość - 99,1 proc. z nich miało łazienkę - wynika z danych opublikowanych przez GUS.

Związkowcy odwołani z Rady Nadzorczej PKP. "To bezprawie"

Leszek Miętek i Zenon Kozendra odwołani przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP z rady nadzorczej spółki twierdzą, że zostali odwołalni bezprawnie. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyjaśnia, że przyczyną odwołania była "utrata zaufania".

PGNiG: związkowcy chcą protestować. Poszło o 5 tys. zł

Większość pracowników Grupy Kapitałowej PGNiG, którzy wzięli udział w referendum opowiedziało się za akcją protestacyjną, w tym strajkiem - poinformowała w środę spółka. Związkowcy nie zgodzili się na nagrodę roczną w wysokości 5 tys. zł.