Najnowsze

Najnowsze

Agenci CBA wkroczyli do Kulczyk Holding i Ciech SA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do spółek Kulczyk Holding oraz Ciech SA oraz do mieszkań byłego prezesa Ciech SA Dariusza Krawczyka i byłego wiceprezesa tej spółki - poinformował TVN24 BiS Piotr Kaczorek z CBA. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym możliwych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu SA, które prowadzi prokuratura.

Politycy oceniają spór o TK. "Proszę poczekać z tym uśmieszkiem"

- Proszę z tym uśmieszkiem zaczekać - tak Agnieszka Pomaska z PO studziła dobry nastrój Michała Wójcika z PiS. Jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość zachowuje pokerową twarz wobec krytycznej oceny przedstawicieli Komisji Europejskiej i Rady Europy ws. nieopublikowania wyroku Trybunały Konstytucyjnego przez rząd.

Hakerzy żądają okupu. "Zapłacisz albo zniszczymy twoje dane"

"Przejęliśmy kontrolę nad twoim systemem informatycznym. Chcesz ją odzyskać? Zapłać okup!" Hakerzy atakują nie tylko firmy, ale i placówki oświatowe i szpitale. W samych Stanach Zjednoczonych kryminaliści w ubiegłym roku uderzyli prawie 2,5 tysiąca razy, a ich ofiary "wypłaciły" im prawie 25 mln dolarów. Przynajmniej na razie sprawcy są właściwie bezkarni. Materiał "Faktów z zagranicy".

Ropa mocno w górę

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną w reakcji na oceny, że porozumienie w sprawie zamrożenia produkcji ropy może wejść w życie nawet bez udziału Iranu. Rynkom pomagają też informacje o spadku zapasów ropy w USA - podają maklerzy.

Na Wall Street solidne spadki. Najmocniejsze od miesiąca

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła solidne spadki głównych indeksów, w przypadku Dow Jones zniżka wyniosła więcej niż 100 punktów po raz pierwszy od blisko miesiąca. Na wartości traciły wszystkie sektory tworzące skład indeksu S&P 500.

"Świat", 5.04

- Jan Szyszko jest leśnikiem, a nie ekologiem, i jest nieporozumieniem jako minister środowiska - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 BiS Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier komentował decyzję resortu o zwiększeniu liczby pozwoleń na wyrąb drzew w Puszczy Białowieskiej.

TVN24 BiS jeszcze bliżej Was. Obserwujcie nas na Instagramie

TVN24 BiS od kwietnia także na Instagramie. Na naszym nowym koncie dzielimy się z Wami niepublikowanymi nigdzie dotąd zdjęciami z newsroomu. Nasi dziennikarze specjalnie dla Was nagrywają codzienne zapowiedzi swoich materiałów i programów. Dzięki temu możemy być jeszcze bliżej Was.

Dokumenty w weekend w TVN24 BiS

W weekend na antenie TVN24 BiS jak zwykle nie zabraknie ciekawych dokumentów. Zabierzemy widzów m.in. do Australii, Grecji i Francji. Opowiemy, czym jest crowdfunding i jak wygląda życie w ogarniętej wojną Syrii.

"Biznes dla Ludzi", 5.04

Jak wykorzystuje się raje podatkowe? Jak poprawić zeznanie podatkowe? Jakie są zwyczaje płatnicze w Polsce i w Europie? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

LOT wznawia rejsy między Warszawą a Brukselą

W związku z częściowym otwarciem lotniska Zaventem w Brukseli LOT wznawia rejsy między Warszawą a stolicą Belgii - poinformował polski przewoźnik. Tymczasowo od wtorku LOT będzie obsługiwać jeden rejs dziennie.

Panama na czarnej liście rajów podatkowych. Po raz drugi

Francuskie władze z powrotem umieszczą Panamę na tzw. czarnej liście niewspółpracujących państw - rajów podatkowych - zapowiedział we wtorek minister finansów Francji Michel Sapin po ujawnieniu przez media skandalu z "Panama Papers".

Banki poszły z torbami. I zapłaciły mniejszy podatek

W 2015 r. zysk sektora bankowego wyniósł 13,1 mld zł. To 17,5 proc. mniej niż rok wcześniej - podał we wtorek główny Urząd Statystyczny. Zysk netto osiągnęło 608 banków, a 17 poniosło stratę. To przełożyło się na wysokość podatku dochodowego, który był o 23,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej.

Jeśli inwestować, to w Polsce. Warszawa liderem regionu

Polska nadal pozostaje liderem Europy Środkowej i Wschodniej w oczach inwestorów, choć znacząco pogorszyła się ocena jej stabilności politycznej i przewidywalności gospodarczej - wskazuje ogłoszony we wtorek raport grupy IGCC. Polska nie jest też już postrzegana jako kraj taniej siły roboczej.

Szara strefa pochłania polskie PKB. Tracimy miliardy złotych

Zwiększenie popularności płatności elektronicznych i ograniczenie płatności gotówkowych mogą się przyczynić do znacznego obniżenia szarej strefy. Wzrost bezgotówkowych transakcji płatniczych w Polsce o 100 proc. doprowadziłby do spadku szarej strefy o 2,3 proc. PKB i do wzrostu dochodów sektora finansów publicznych o ok. 7 mld zł – wynika z raportu EY.