Najnowsze

Najnowsze

Proszę, dziękuję i wyszukiwarka. Babcia oczarowała Google

Niecodzienny widok znalazł na ekranie swojego laptopa 25-latek. Jego babcia, chcąc skorzystać z wyszukiwarki Google, wpisała w oknie zapytanie z użyciem słów "proszę" i "dziękuję". Kobieta podbiła już serca internautów na całym świecie.

Polacy jadą na Wyspy. Co stanie się jeśli dojdzie do Brexitu?

Polacy stanowią drugą grupę narodowości, którzy zamieszkują Wielką Brytanię. Tylko w tym roku na Wyspy przeprowadziło się ponad 100 tysięcy rodaków. Jeśli dojdzie do Brexitu, wielu z nich straci niektóre świadczenia czy możliwość wykonywania tanich przelewów gotówki dla rodzin z Polski.

Harley Davidson ze skazą? Legenda przesiądzie się na baterie

W harleyach zawsze chodziło o głośny dźwięk widlastego silnika, idący w parze z potężnymi wibracjami. Dzięki temu koneserzy tych maszyn mogli uznać, że siedzą na prawdziwym motocyklu, a nie „plastikowej podróbce z dalekiego wschodu”. Firma ogłosiła projekt jednośladu na baterie, środowisko przyjęło informację dość sceptycznie.

Jest nowy szef Poczty Polskiej

Przemysław Sypniewski został nowym prezesem Poczty Polskiej SA - poinformowało w czwartek biuro prasowe spółki. Sypniewski rozpocznie urzędowanie 21 czerwca.

Niezwykłe oblicze Irańczyków. "Znają Mickiewicza i Szymborską"

Gościem TVN24 BiS w cyklu "Pokaż nam świat" był Łukasz Supergan, który podróżował po Iranie. - O Iranie mówi się czasami, że jest groźny, nieznany i nieprzyjazny. Tymczasem ten kraj to gościnni i życzliwi ludzie. Dużo więcej wiedzą o nas niż my o nich. Gdy spotykałem Irańczyków często słyszałem, że mamy fantastycznych twórców. Często słyszałem nazwiska takie jak Szymborska, Mickiewicz, Kieślowski. Dla mnie to był szok kulturowy - wyjaśniał podróżnik.

Tusk: trudno być optymistą w obliczu sondaży nt. Brexitu

Trudno być optymistą w obliczu sondaży przed przyszłotygodniowym referendum na temat przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Większość badań daje przewagę zwolennikom Brexitu.

Juncker spotka się z Putinem. "Chcę budować mosty"

Jedyną drogą do uchylenia sankcji gospodarczych wobec Rosji jest realizacja porozumień mińskich - oświadczył szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jego zdaniem wszystkie kraje Europy Środkowej i Wschodniej powinny mieć niedyskryminacyjny dostęp do dostaw energii.

Bruksela grozi palcem Niemcom i Francuzom

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie wobec Francji w związku z zastosowaniem do sektora transportu międzynarodowego przepisów o płacy minimalnej. Uzupełnione upomnienie w tej samej sprawie KE wysłała też do Niemiec.

Jak Brexit wpłynie na Polaków?

Zagrożony swobodny przepływ ludzi, limity imigracyjne oraz znak zapytania przy unijnym budżecie. To tylko niektóre z możliwych konsekwencji ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Im bliżej referendum tym większy chaos panuje także na rynkach walutowych. Złoty traci w parach do najważniejszych walut.

"To tak jak rozebranie Wawelu". Wojna o Puszczę

Nerwy i agresja, to obrazki towarzyszące Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo Środowiska broni jej przed kornikiem drukarzem, ekolodzy przed samym ministrem. Na decyzji o wycince drzew suchej nitki nie zostawia Katarzyna Jagiełło z Greenpeace. - To tak, jakby minister kultury proponował rozebranie Wawelu i przeznaczenie cegieł na budowę innego obiektu - mówi. Spór, w który włączyła się Bruksela i UNESCO został już nazwany ekologiczną wersją wojny o Trybunał Konstytucyjny. Materiał z programu "Czarno na Białym" w TVN24.

Gospodarczy mecz Polska-Niemcy. Jak wypadamy w tym starciu?

Już dziś wieczorem w podparyskim Saint-Denis naprzeciw siebie staną piłkarze Polski i Niemiec. W związku z tym meczem sprawdzamy, jak oba kraje wypadają w starciu gospodarczym. Dane z 2015 roku pokazują, że Polska eksportowała do swoich zachodnich sąsiadów towary i usługi o wartości 48,5 mld euro. Z kolei import w Niemiec do Polski osiągnął wartość 40 mld euro.

Klasa średnia rzadziej je mięso. Zaglądamy w talerze Polaków

Klasa średnia (reprezentanci wyższych kadr kierowniczych i specjalistów, pracownicy umysłowi i właściciele) rzadziej jedzą mięsa i zupy kojarzone ze zwyczajami robotników i chłopów - wynika z badania polskich naukowców. A jakie są różnice w menu Polek i Polaków?

Brexitu nie będzie, Clinton pokona Trumpa. Co jeszcze prognozuje sztuczna inteligencja?

Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej, Hillary Clinton będzie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, za pięć lat w Europie zostanie wprowadzony bezwarunkowy dochód podstawowy, a za 25 lat - będziemy jeść masowo mięso tworzone w laboratoriach. Tak przynajmniej twierdzi UNU - sztuczna inteligencja, która w przeszłości rzadko się myliła.

Niemiecki walec finansowy. Polska bez szans?

580 mln euro, tyle według fachowego portalu Transfermarkt wynosi wartość rynkowa reprezentantów Niemiec. To aż o 368,55 mln euro więcej niż w przypadku reprezentacji Polski.

Putin nie ma powodów do radości. Gospodarka Rosji zwalnia

Kondycja rosyjskiej gospodarki nadal nie jest najlepsza. PKB tego kraju od stycznia do maja br. skurczył się o prawie 1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem - poinformował w czwartek rosyjski minister gospodarki Aleksiej Uliukajew.

Były premier Rosji stanowczo: Nie należy znosić sankcji wobec Moskwy

Sankcje zostały nałożone na Rosję w celu powstrzymania agresji w Donbasie. Powody ich wprowadzenia przez UE nie zniknęły, dlatego nie powinny być znoszone - mówi b. premier Rosji, opozycyjny polityk Michaił Kasjanow. Powinniście szanować siebie i mocno obstawać przy swoim stanowisku - dodaje.

Chaos i pełno niejasności. Majątek ministra pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięło po lupę oświadczenia majątkowe Jana Szyszki, w których minister środowiska nie potrafił oszacować wartości swojej wyglądającej jak dom "stodoły". Takich niejasności i nieścisłości w oświadczeniach majątkowych polityka PiS jest więcej. Materiał programu "Czarno na białym".

Rafalska o podwyżce płacy minimalnej: pozwoli nie klepać biedy pracując

- Dla tych 1,3 mln pracowników najniżej wynagradzanych w Polsce jest to bardzo dobry ruch pozwalający im nie klepać biedy pracując - mówiła o planowanej podwyżce płacy minimalnej w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Gdyby minimalne wynagrodzenie nie nadążało za przeciętnym wynagrodzeniem, to rozwarstwienie płacowe pogłębiałoby się, a tego nie chcieliśmy - dodała.