Najnowsze

Najnowsze

Kolejny bank podnosi prognozy dla Polski

Dynamika polskiego Produktu Krajowego Brutto w 2017 roku wyniesie 3,8 proc., wspierana przez odbicie w inwestycjach, solidną konsumpcję oraz dodatni eksport netto - oceniają ekonomiści ING Banku Śląskiego.

Unijny negocjator pyta o prawa po Brexicie. Podaje przykład także polskiego pracownika

- Co, jeśli wykwalifikowany pracownik z Polski, pracujący dla fabryki BMW w Plant Oxford, straci swoją pracę? - pytał szef unijnej grupy negocjującej warunki Brexitu Michael Barnier. Podczas spotkania o stanie Unii Europejskiej we Florencji przykłady osób z różnych państw wykonujących pracę poza swoim rodzinnym krajem posłużyły do szerszej debaty o prawach, jakie mogą utracić miliony osób po Brexicie.

Uwaga na wirusy. Gigant ostrzega przed fałszywymi mailami

Od kilku dniu obserwujemy kampanie mailowe złośliwego oprogramowania dotyczące skanów wydruków. Atak ukierunkowany jest na użytkowników korzystających z biurowych urządzeń wielofunkcyjnych, np. drukarki, kserokopiarki z wykorzystywaną funkcją przesyłania e-mailem plików z wydrukiem - poinformowało Orange na stronie CERT Polska.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim. W budowie tajemnicze sztuczne wyspy

Hongkoński dziennik "South China Morning Post" informuje o tajemniczych sztucznych wyspach, które na Morzu Żółtym buduje Korea Północna. Ich przeznaczenie nie jest znane, zdjęcia satelitarne wskazują na obecność instalacji wojskowych. O szczegółach w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

Na kogo postawią Francuzi? "Marine Le Pen ma szansę do końca"

- Marine Le Pen ma szansę do końca i jej sukcesem jest to, że dochodzi do takich wyników (...) aczkolwiek myślę, że tym razem wygra Emmanuel Macron - wskazuje Monika Constant, dyrektor generalny Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. - Zważywszy na dużą różnicę (w sondażach - red.), która dalece przekracza błąd statystyczny wygląda na to, że Marine Le Pen przegra te wybory - wtóruje Piotr Moszyński, dziennikarz RFI. Głosowanie w drugiej turze wyborów rozpocznie się w niedzielę o 7:00 i potrwa do 19:00, choć w dużych miastach lokale wyborcze będą otwarte do 20:00.

Jeden z największych banków może opuścić Londyn

Dyrektor generalny Goldman Sachs obawia się skutków, jakie Brexit przyniesie dla banku. Drugi największy bank świata bierze pod uwagę możliwość przeniesienia działalności z Londynu. Taki scenariusz będzie niepokojącym sygnałem dla wszystkich instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii.

Polscy piloci F16 strzegą nieba państw bałtyckich. Zobacz, jakie są rosyjskie prowokacje

Polscy lotnicy z myśliwcami F-16 na cztery miesiące objęli nadzór nad przestrzenią powietrzną państw bałtyckich. Mają strzec Litwę, Łotwę i Estonię przed m.in. prowokacją ze strony rosyjskich myśliwców, których w ostatnich latach było bardzo dużo. Skład kontyngentu liczy 135 żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. O szczegółach w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

Korki na najwyższy szczyt świata. W maju "robi się kumulacja"

Nepal wydał rekordową liczbę pozwoleń na wejście na najwyższy szczyt świata Mount Everest. Rodzi to obawy przed korkami na szlakach podczas zbliżającego się sezonu wspinaczkowego w Himalajach. - Everest zdobywa się najczęściej w drugiej połowie maja. Są zwykle 3-4 dni okna pogodowego kiedy można wejść na szczyt. W te kilka dni robi się kumulacja - zwraca uwagę Piotr Cieszewski, zdobywca Mount Everest. - Problem polega na tym, że w górnych partiach jest parę miejsc niebezpiecznych i jeżeli mamy do czynienia z niedoświadczonym wspinaczem, który gdzieś utknie, to reszta musi czekać - wyjaśnia gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Waluta, która daje zarobić krocie. W rok pomnożyła wartość

Bitcoin jest najdroższy w historii. Wirtualna waluta zbliżyła się do poziomu 1600 dolarów. Osoby, które zainwestowały w jej kupno wielokrotnie pomnożyły swój kapitał. Ostatnie wzrosty były na fali pozytywnych informacji z Japonii, gdzie rząd zatwierdził bitcoina jako jedną z legalnych metod płatniczych.

Odszkodowanie się nie należy. "Ptaszek powoduje uszkodzenie, jakby uderzyły 3 tony"

Zderzenie samolotu z ptakiem jest okolicznością nadzwyczajną, na którą linie lotnicze nie mają wpływu. W związku z tym nie muszą wypłacać odszkodowania za znaczne opóźnienie lotu z tego tytułu – wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Jak mówi Grzegorz Brychczyński, niezależny ekspert lotniczy, "mały ptaszek ważący 40 gramów przy prędkości 300 kilometrów na godzinę powoduje uszkodzenie takie jakby uderzyły 3 tony". - Silnik może się praktycznie do niczego nie nadawać - dodaje gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Zła passa amerykańskich linii lotniczych. Debata TVN24 BiS

Ostatnie incydenty, jakie miały miejsce na pokładach samolotów United Airlines i American Airlines każą postawić pytania o to, co wolno przewoźnikowi oraz o prawa pasażerów. Gośćmi TVN24 BiS byli: psycholog Monika Dreger, stewardessa Martyna Tchórz, niezależny ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński, dziennikarz Michał Cessanis.

Europejskie giełdy w dół. Czy to zasługa wyborów we Francji?

Na europejskich parkietach spadki. Wydarzenia tego dnia to dane o stopie bezrobocia w USA i liczne wystąpienia przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Na rynkach zaniepokojenie mocną przeceną ropy naftowej. Inwestorzy będą też z uwagą śledzić doniesienia o drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji - informują maklerzy.

Europa chce produktów z Ukrainy. Stawia ważny warunek

Komisja handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za szerszym otwarciem unijnego rynku na produkty rolne z Ukrainy oraz przyspieszeniem obniżania ceł na wyroby przemysłowe, by pomóc tamtejszej borykającej się z problemami gospodarce.

Praca szuka człowieka. Te triki zwiększą twoje szanse

121 tys. osób - dostało na portalu rekrutacyjnym Goldenline wiadomość bezpośrednio od firmy w pierwszym kwartale 2017 roku. Oprócz informatyków, najczęściej poszukiwani byli inżynierowie i osoby zajmujący się sprzedażą. Podpowiadamy, jak można zwiększyć swoje szanse na zdobycie dobrej pracy.

"Mroczni rycerze" w biurze. Zobacz, jaka jest skala tego zjawiska

Większość pracowników deklaruje, że w trakcie swojej kariery zawodowej spotkała się z osobami, które samozwańczo stają na straży porządku w biurze. W imię poczucia obowiązku uważnie obserwują kolegów z biura i o wszystkich nieprawidłowościach donoszą szefowi. Naukowcy, badający to zjawisko, nazwali ich "mrocznymi rycerzami". Skojarzenie z Batmanem nie jest przypadkowe. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Kulisy odwołania prezesa PZU. Jak wyglądało starcie o wpływy?

Nowym prezesem PZU jest Paweł Surówka. Zastąpił on na stanowisku Michała Krupińskiego. Droga do tej zmiany była kręta. Jak przebiegało to starcie o wpływy między Zbigniewem Ziobrą i Mateuszem Morawieckim i kto był w nim górą? Materiał z programu "Czarno na białym" w TVN24.