Najnowsze

Najnowsze

Merkel upomina Wielką Brytanię. Stawką prawa unijnych obywateli

Jeśli Wielka Brytania po wyjściu z Unii Europejskiej wprowadzi ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się unijnych obywateli, to będzie to miało swoją cenę - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji międzynarodowych związków zawodowych w Londynie.

Gazprom zmierza do porozumienia z Brukselą

Komisja Europejska analizuje przesłane do niej opinie na temat wstępnej ugody z Gazpromem w sprawie nadużywania pozycji monopolisty na rynku gazu w Europie Środkowej i Wschodniej. Z wypowiedzi komisarz do spraw konkurencji Margrethe Vestager wynika, że rosyjska spółka uniknie na razie kar.

Silniejsze Niemcy? Polacy podzieleni w opiniach

Polacy nie są pewni, czy wzmocnienie pozycji Niemiec w Europie byłoby korzystne dla Polski. O profitach jest przekonanych 31 proc. badanych, z kolei 35 proc. respondentów uważa, że nie byłoby to ani korzystne, ani niekorzystne dla Polski, zaś na straty wskazuje 21 proc. - wynika z najnowszej ankiety Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji Konrada Adenauera. Badanie wskazuje jednocześnie na spadek ocen pozytywnych.

Biznesowy Oscar. "To była najważniejsza nagroda, jaką dostaliśmy"

Biznesowy świat czeka na decyzję, w czyje ręce trafią Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. W pierwszej edycji "Biznesowy Oskar" powędrował do firmy Adama Kicińskiego, która stworzyła "Wiedźmina". Rok później, zwycięzca dołączył do Kapituły konkursu. W rozmowie w programie "Bilans" TVN24 BiS, zdobywca nagrody opowiada o tym, jaki szczególny był moment, w którym jego biznes został wyróżniony, w jaki sposób jury dokonuje wyboru zwycięzcy oraz innych ciekawostkach związanych z wyścigiem.

Ruszyło święto filmu w Cannes. Kto zdobędzie Złotą Palmę?

W konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes o nagrodę Złotej Palmy ubiega się 18 filmów. Festiwal ruszył 17 maja, a zakończy 28 maja. Na czele międzynarodowego jury stanął hiszpański reżyser Pedro Almodovar. Jaki film ma największe szanse na główną nagrodę? W programie "Otwarcie Dnia" zapytaliśmy o to Patrycję Wanat z TOK FM.

Nie tylko VAT. Wpływy "muszą" rosnąć, na celowniku kolejny podatek

Uszczelnienie podatku VAT w 2018 r. musi dać dwadzieścia kilka, trzydzieści miliardów złotych - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Wyjaśnił, że wartość transferów społecznych w przyszłym roku sięgnie 50-55 mld zł. W planach resortu finansów jest kilkanaście nowych akcji i ustaw, które mają za zadanie uszczelnienie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Trump w ogniu krytyki. Czy może stracić urząd prezydenta?

Donald Trump ma problemy. Republikański kongresmen Justin Amash dopuszcza możliwość pozbawienia prezydenta USA urzędu w toku parlamentarnej procedury impeachmentu. Amash wyjaśnił, że podstawą do postawienia Trumpa przed sądem Kongresu, może być próba nakłanianie w lutym przez Trumpa ówczesnego dyrektora FBI Jamesa Comeya do zakończenia śledztwa prowadzonego przez jego agencję wobec Michaela Flynna, byłego doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego.

Podwyżki cen wody uderzą po kieszeni. Ekspert: minister szuka pieniędzy

- Przedsiębiorstwa wodnokanalizacyjne zostaną obciążone od 1 lipca opłatą stałą za pobór wody ze środowiska. Wzrosną również koszty działalności w zakresie wód opadowych i roztopowych - mówił Roman Wiertelak, ekspert Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. To wtedy zacznie obowiązywać nowe Prawo wodne.

Bartosz Marczuk: uchodźcy tak, ale bliscy kulturowo

Z naszego punktu widzenia najlepsze dla naszej demografii jest prowadzenie polityki imigracyjnej, ale wśród tych narodów, które są nam bliskie kulturowo - powiedział w programie "Otwarcie Dnia" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. Komisja Europejska zagroziła we wtorek rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców. KE przypomniała, że te trzy kraje nie relokowały dotychczas ani jednej osoby.

Roaming bez dodatkowych opłat, ale nie u wszystkich. Polacy mogą być rozczarowani

Od 15 czerwca osoby podróżujące po Unii Europejskiej powinny móc telefonować, esemesować i korzystać z internetu bez żadnych dodatkowych opłat, uiszczając jedynie stawki krajowe za połączenie. Jak się okazuje, nie wszyscy operatorzy sieci komórkowych planują w pełni dostosować się do regulacji, a Polska jest jedynym krajem, w którym tak wyraźnie widać opłaty.

Szybko i w nadmiarze. Kofeina niespodziewanie zabiła nastolatka

Kawa i napoje energetyczne, które zostały wypite w krótkim czasie, okazały się być śmiertelną mieszkanką dla młodego organizmu. W Stanach Zjednoczonych z powodu przedawkowania kofeiny zmarł szesnastoletni chłopiec. Zdarzenie rozpoczęło dyskusję o bezpieczeństwie popularnych produktów zawierających tę substancję.

Niemowlęta mają coraz starsze mamy

Dotychczas w Stanach Zjednoczonych kobiety wydawały na świat więcej potomstwa, zanim ukończyły 30. rok życia. Teraz jest więcej matek, które pierwsze dziecko urodziły już po tym wieku.

"Emerytura prawem, a nie obowiązkiem". Minister rusza w Polskę

Emerytura prawem, a nie obowiązkiem - to podstawowy przekaz, z którym chce dotrzeć do Polaków ministerstwo rodziny i pracy. Jutro szefowa resortu Elżbieta Rafalska oraz jej wiceministrowie rozpoczną objazd po kraju w ramach kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". W założeniu resortu jest przybliżenie Polakom zmian w ustawie emerytalnej, która przewiduje między innymi obniżenie wieku przejścia na emeryturę.

Marzysz o własnym zamku? Włoski rząd rozdaje je za darmo

Zamki, wieże, kamieniczki oraz inne historyczne budynki. Włochy chcą rozdać ponad sto zabytkowych budowli całkowicie za darmo. Przed nowym właścicielem stawiają jedno zadanie: z darowanego dworku albo fortecy musi uczynić centrum turystycznej rozrywki. Wszystko po to, by podróżujący decydowali się odwiedzać mniej znane miasteczka Italii.

Przegląd prasy: Mała i duża. Każda firma obowiązkowo w samorządzie

Przygotowany w Ministerstwie Rozwoju projekt ustawy o "powszechnym samorządzie gospodarczym" zakłada, że wszystkie firmy, bez względu na wielkość, będą należeć do tego samorządu automatycznie, informuje w środę dziennik "Rzeczpospolita". Do tej pory przedsiębiorcy mogli zrzeszać się na zasadzie dobrowolności.

Po tych studiach zarobisz krocie. Ranking uczelni technicznych

Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Politechnika Wrocławska wypadły najlepiej w pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich, przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wyniki zestawienia opublikowano w środę. Kapituła rankingu oceniła 21 dyscyplin studiów technicznych.