Najnowsze

Najnowsze

Bez kasy, licencji i płacenia podatków. Pięć zarzutów wobec Ubera

Po trzech latach obecności Ubera w Polsce z jego aplikacji korzysta milion osób. Jednak o kontrowersjach wokół amerykańskiego giganta mówią nie tylko taksówkarze, którzy tracą klientów, ale także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Finansów. Jakie konkretnie zarzuty stawiają Uberowi?

Chcą powrotu "czternastek" i wyższych pensji. Ruszają rozmowy

W poniedziałek związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej spotkają się z zarządem spółki, by rozmawiać między innymi o wzroście wynagrodzeń oraz przywróceniu zawieszonej czternastej pensji lub jej części. Spotkanie ma mieć charakter wewnętrzny, bez udziału przedstawicieli resortu energii.

Rząd planuje budżet. Wiele optymizmu, rosnące ceny i jedna niewiadoma

Wzrost gospodarczy wyniesie w 2018 roku 3,8 proc., a inflacja 2,3 proc. - wynika z założeń Ministerstwa Finansów, które będą podstawą do opracowania budżetu na przyszły rok. największym wyzwaniem przyszłorocznego budżetu będzie niewiadoma dotycząca tego, ile osób zdecyduje się na przejście na emeryturę w wieku 60-65 lat po nabyciu takiego uprawnienia.

Pitera po zamachach w Londynie: my nie mamy terrorystów, ale mamy swoje nieprzyjemne trendy

- Komunikaty, które dają szefowie rządów i Francji i Wielkiej Brytanii, mówią to samo: nam nie wolno panikować, my nie pokażemy, że się boimy, będziemy żyć normalnie - mówiła w rozmowie "Poranka" w TVN24 BiS Julia Pitera. Europosłanka PO ostrzegała również przed niebezpiecznymi trendami, które pojawiają się w Polsce. - My nie mamy terrorystów, ale mamy swoje nieprzyjemne trendy, które daj Boże, żeby się nie rozwijały dalej - powiedziała.

Saudyjczycy zrywają kontakty z Katarem. To mocno pomaga notowaniom ropy

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 1,6 proc., po najmocniejszym tygodniowym spadku notowań od miesiąca. Ropie pomaga fakt, że Arabia Saudyjska, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały kontakty dyplomatyczne z Katarem, a to spowodowało wzrost napięcia geopolitycznego w tym regionie świata - podają maklerzy.

Kolejne dokumenty mają powędrować do smartfona. Już w tym roku

Ministerstwo Cyfryzacji testuje mobilny dowód osobisty. - Na jesieni będą dokumenty kierowcy i pojazdu. Następnie karta studencka, karta miejska, karta emeryta i rencisty, karta osoby niepełnosprawnej, karta dużej rodziny, a później następne, które przyjdą nam do głowy - zapewnia minister Anna Streżyńska.

Przegląd prasy. 500 plus nie wpływa na konta ojców

W ubiegłym roku z programu 500 plus skorzystało 3,8 mln dzieci. Do 2,78 mln rodzin przekazano ponad 17 mld zł. W tym roku do rodzin mają trafić 23 mld zł. Aż 52 proc. pieniędzy trafia na konta matek, tylko 14 proc. na konta mężczyzn – pisze "Gazeta Wyborcza".

Potężny protest taksówek zablokuje największe polskie miasta. Sprawdź, o co im chodzi

Taksówkarze z Warszawy, Poznania, Łodzi i Wrocławia zapowiadają na poniedziałek, protest chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników. - Żądamy od państwa polskiego, żeby wreszcie zaczęło egzekwować przepisy, które samo stworzyło - poinformował szef Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz" Jarosław Iglikowski. Zdaniem Ubera, "na rynku jest miejsce na współistnienie obu rozwiązań.

Zlot miłośników legendarnej Syreny. Właściciel "musi mieć duszę i charakter"

Najstarszy model obecny na rajdzie, z 1963 roku, był o 9 lat starszy od swojego właściciela. Jak mówił jeden z uczestników, Syrenki sprzedają się po kilkadziesiąt tysięcy, ale są jeszcze takie, które można kupić za niewielkie pieniądze. Jednak najbardziej znanych modeli 101 i 102 zostało już niewiele. Więcej materiale z programu "raport" TVN Turbo.

Kraj kontrastów, nocy polarnej i kawy. Tam poznali się i postanowili razem żyć

Materiały z ich prywatnego archiwum wideo robią wrażenie na każdym. Mimo, że wszystkie zdjęcia pochodzą z jednego kraju. Polka i Słowak spotkali się w Norwegii i tam zamieszkali. Jak mówią, mieszkają w miejscu, gdzie "wysokie góry spływają do morza". Oprócz tego, w rodzinnym mieście mogą obserwować zjawisko dnia i nocy polarnej. Jak opowiadają, mimo wielu różnic tym, co łączy Norwegów z Polakami jest miłość do kawy. Z małżeństwem rozmawiał Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

10 tysięcy złotych za noc. Potwornie drogi hotel w ubogim kraju

Luksusowy hotel, który oferuje swoje usługi tylko bogatym turystom nie dziwi. Ale nie w tym kraju. Kuba, bo o niej mowa, otworzyła pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w swojej historii. Za nocleg w Hawanie chętni muszą zapłacić równowartość 10 tysięcy złotych. Ekskluzywny hotel powstał w odnowionym budynku z XIX wieku. Materiał z programu "Pokaż nam Świat".

Ma dziesięć lat, jeździ po świecie i pisze książki. Poznaj niezwykłego podróżnika

Ma 10 lat i odwiedził najdalsze zakątki świata. Nie tylko podróżuje, ale jeszcze swoje podboje potrafi przystępnie opisywać. I to w dwóch językach - swojego podróżniczego bloga Szymon Radzimierski prowadzi w wersji polsko - angielskiej. Oprócz tego, jest autorem popularnej książki "Dziennik Łowcy Przygód" o podróży po Borneo. Rozmowę z dzielnym odkrywcą przeprowadził Jakub Porada. Materiał z programu "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

Legendarna polska marka pokazała nowe motocykle

Romet prezentuje nowości motocyklowe dla fanów różnego rodzaju jazdy. Wszystkie trzy modele, które mogą prowadzić kierowcy z prawem jazdy typu B, rozpędzają się maksymalnie do 90 kilometrów na godzinę. Ale z górki prędkość dochodzi nawet do setki. O właściwościach nowych motocykli szerzej w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Gwatemala. Zobacz, ile zapłacisz za podróż i pobyt

Gwatemala oddalona jest od Polski o około 10 tysięcy kilometrów. Do tego odległego zakątka świata można polecieć w dwie strony nawet za nieco ponad 3 tysiące złotych. Kiedy już znajdziemy się na miejscu, trzeba pamiętać o zmianie czasu: 6 godzin do tyłu. Ceny noclegu wahają się w Gwatemali od 18 do 690 złotych. Lokalnym przysmakiem jest pierś z kurczaka z ziemniakami w tortilli albo ryż z warzywami i kurczakiem. Więcej o tym egzotycznym zakątku opowiadał Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BIS.

To tu trafiają nasiona z całego świata. Na wypadek katastrofy

W założeniu, ma służyć ludzkości w razie globalnej katastrofy. Powinien przetrwać nawet najgorszy kataklizm, a przegrał z wodą z roztopów. Oto Globalny Bank Nasion w Spitsbergen. To skarbnica, gdzie jest przechowywanych nawet pół miliarda nasion roślin z całego świata. Jednak okazuje się, że nie są tam do końca bezpieczne. O podziemnym sejfie i jego problemach opowiadał Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

Nie zdały testu, ale zawisną przy drogach. Sekundniki zaczną odliczać czas na światłach

Zielone światło. Takie od resortu infrastruktury i budownictwa otrzymał pomysł na wprowadzenie sekundników. Przydrożne urządzenia będą odliczać czas do zmiany światła. Jeszcze kilka lat temu, ministerstwo przeciwne było montażowi, bo zegary uważało za niebezpieczne. Dlatego niektórych dziwi zmiana zdania. Szczególnie, że podczas pilotażu w Grudziądzu nie przeszły próby pozytywnie. Z drugiej strony, za pomysłem sekundników optują kierowcy. Ich zdaniem, zegarki zapobiegną nieracjonalnym i gwałtownym manewrom. O racjach obu stron w programie "Raport" TVN Turbo.

Nie straszny mu żaden dron. Sprawdź, co potrafi "Jastrząb"

To system dedykowany do ochrony granic, więzień, lotnisk. Jeżeli w strefę jego działania wleci dron, automatycznie powiadomi ekipę. A to dzięki specjalnym sensorom dalekiego zasięgu, w które wyposażony jest "Jastrząb". W przypadku wykrycia obiektu, kamera zarejestruje każdy ruch intruza. Kolejny krok należy już do tak zwanego neutralizatora. Skuteczność działania systemu sprawdzał reporter z programu "Raport" w TVN Turbo.

Jazda "zderzak w zderzak" i bez kierunkowskazów. Autostrady przestają być bezpieczne

Nie włączają kierunkowskazów, uporczywie jeżdżą lewym pasem lub "zderzak w zderzak", gwałtownie hamują, a nawet parkują, gdzie zechcą. Oto tyko kilka zarzutów, jakie można postawić kierowcom jeżdżącym po autostradach w Polsce. Tymczasem, ruch na tego rodzaju drogach stale się nasila i drogi szybkiego ruchu zaczynają pękać w szwach. Czyli o wypadek coraz łatwiej. Do tej pory uważane za najbezpieczniejsze trasy, drogi szybkiego ruchu tracą swój status. Materiał z programu "Raport" TVN Turbo