Najnowsze

Najnowsze

Praca marzeń? NASA zatrudni "obrońcę planety"

Amerykańska agencja kosmiczna, otworzyła właśnie rekrutację na stanowisko "obrońcy planety". Jego oficjalna nazwa to urzędnik ds. ochrony planetarnej. Brzmi to jak scenariusz filmu science fiction, ale stanowisko i ogłoszenie o pracę są jak najbardziej realne. NASA proponuje wynagrodzenie na poziomie 124-187 tys. dolarów rocznie. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadała Agata Zamęcka.

Amerykańskie sankcje uderzą Rosjan po kieszeni

Komisja Europejska jest zadowolona, że w ostatecznym kształcie amerykańskiej ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji podniesiono próg, od którego projekt energetyczny z rosyjskim udziałem może zostać objęty sankcjami. Oznacza to, że ucierpieć może mniej europejskich firm. Tymczasem jak wynika z analizy agencji Reutera, nowe sankcje utrudnią Rosji zbudowanie dwóch gazociągów do Europy, ale nie powstrzymają tych projektów. Według niej Moskwa prawdopodobnie poniesie wyższe koszty ich ułożenia.

Gigantyczny samolot wyrysowany na niebie. Niezwykły lot nad USA

Osiemnaście godzin - tyle trwał niezwykły lot nad Stanami Zjednoczonymi w wykonaniu Dreamlinera numer BOE004. Samolot wzbił się w powietrze w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego i już wrócił do macierzystego portu w Seattle. Co w tej podróży było wyjątkowego? Odpowiedzią są zrzuty ekranu z radarów śledzących maszynę.

"Biznes dla Ludzi", 03.08

Nowa propozycja prezydenta Andrzeja Dudy dla frankowiczów - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Arkadiusz Szcześniak, szef Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu".

"Bilans", 03.08

Amerykańskie sankcje wobec Rosji i ich konsekwencje - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl. O przyszłości polskiej energetyki mówili zaś Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Paweł Sołtys z "Pulsu Biznesu".

Na Wyspy tylko promem? Szef Ryanaira ostrzega

Prezes Ryanaira, największej linii lotniczej w Europie, kolejny raz ostrzega przed możliwymi problemami w ruchu lotniczym między Wielką Brytanią a Europą po brexicie. Zdaniem Michaela O'Leary'ego utrudnienia dla podróżnych będą nieuchronne, jeżeli do października 2018 roku Londyn i Bruksela nie dojdą do pełnego porozumienia.

Obiecują zyski i znikają z pieniędzmi. Ostrzeżenie przed oszustami

Podmiot, z którym się współpracuje wykorzystując waluty wirtualne, musi być zaufany. O tym, że znane są przypadki giełd na świecie, szczególnie w Azji, gdzie brokerzy - nieuregulowani i nienadzorowani - często znikali z pieniędzmi swoich klientów - mówił w czwartek ekonomista doktor Przemysław Kwiecień.

Polska może zapłacić za wycinkę w Puszczy Białowieskiej. Oto "wzór" na karę

Polski rząd jest pierwszym w historii, który otwarcie ignoruje decyzje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Instytucja ta już wcześniej nakładała kary - za o wiele mniejsze przewinienia - na takie kraje jak Włochy, Grecja czy Francja. Stawki dzienne wahały się pomiędzy kilkuset tysiącami euro dziennie a nawet kilkoma milionami. Pytanie, jakie konsekwencję czekają Polskę? Trybunał dysponuje "wzorem" na obliczanie finalnej kwoty kary. Szczegółowo wyjaśniał to Łukasz Kijek w TVN24 BiS.

"Sytuacja branży budowlanej będzie się poprawiać"

Poprawa sytuacji branży budowlanej będzie kontynuowana, jednak na realną poprawę trzeba jeszcze poczekać - uważa główny ekonomista Coface w Europie Centralnej Grzegorz Sielewicz. Dodał, że sytuacja płynnościowa wielu firm budowlanych jest "dosyć ciężka".

"Gazprom przerzuca gaz z Ukrainy do Niemiec"

Rosyjski koncern Gazprom zwiększył przesył gazu przez gazociąg OPAL, czyli biegnące przez Niemcy przedłużenie Nord Stream; odbywa się to kosztem zmniejszenia tranzytu przez Ukrainę, która w efekcie może stracić część dochodów - piszą w czwartek "Wiedomosti".

O życiu z księciem Karolem, dzieciach i bulimii. Kontrowersyjny film o księżnej Dianie

Ken Wharfee, ochroniarz księżnej Diany postanawia zabrać głos po 20 latach od jej śmierci. Okazją stała się planowana premiera filmu dokumentalnego opowiadającego historię "królowej ludzkich serc". Obraz jeszcze nie został wyemitowany, a już budzi liczne kontrowersje. Dokument ma pokazać jeden z kanałów na Wyspach. Emocje wzbudzają niepublikowane nigdy wcześniej prywatne zwierzenia Diany na temat życia z księciem Karolem, dzieciach i bulimii. Zdaniem Wharfea, to solidny materiał, który "promuje Dianę i wszystko, co dobrego w życiu zrobiła". Więcej w materiale "24 Godziny" TVN24 BiS.

"Hotel Zagłady" znika z map. Propaganda wstydzi się nieukończonej inwestycji

W założeniu miał być tętniącym życiem hotelem. Ale jego budowa trwa już ponad 20 lat, a jej końca nie widać. Hotel Ryugyong w Pjongjang dorobił się wielu drwiących nazw, na przykład "Hotel Zagłady" czy "Mroczny Hotel". Rząd w Korei Północnej, mimo że początkowo marzył o ogromnym budynku, to teraz wstydzi się nieukończonej inwestycji - usuwa Ryugyong z map i znaczków pocztowych. Więcej w materiale "24 Godziny" TVN24 BiS.

Sieć sklepów spożywczych czipuje swoich pracowników

Mały czip wczepiany pod skórę dłoni zastępuje karty kredytowe albo pieniądze. Amerykańska sieć sklepów spożywczych testuje go na swoich pracownikach. Mikroczipy nie są wyposażone w GPS, co uspokoiło trochę przeciwników tej technologii. Więcej w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Zarabiają dwa dolary na myciu okien. Dramatyczna sytuacja ofiar konfliktu

Oto ofiary tak zwanego Państwa Islamskiego. Ich rodzice zginęli podczas konfliktu w Mosulu, zostawiając dzieci, które muszą sobie teraz radzić na własną rękę. Pracują po 10 godzin dziennie. Na sprzedaży gum do żucia, chusteczek czy myciu okien udaje im się zarobić około 2-3 dolarów w ciągu dnia. Więcej w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.