Najnowsze

Najnowsze

Merkel mobilizuje Europę. "To nie jest przypadek"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła wątpliwość co do niezawodności USA jako partnera i zaapelowała do krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności. - To nie jest przypadek. Merkel bardzo starannie tka słowa - zauważa doktor Janusz Sibora, ekspert protokołu dyplomatycznego. Jak przypomina gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS, kanclerz Niemiec tak emocjonalnie ostatni raz wypowiedziała się w 2011 roku na temat elektrowni atomowych u naszych zachodnich sąsiadów.

Wyłudzili ponad 100 milionów złotych. Międzynarodowa siatka rozbita

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy wykrył karuzelę podatkową, w której uczestniczyło 170 podmiotów polskich i 55 zagranicznych - poinformowało w środowym komunikacie Ministerstwo Finansów. Wartość wyłudzonego podatku VAT to ponad 108 milionów złotych. Wystawione faktury, które posłużyły do dokonania oszustwa, szacuje się zaś na 570 milionów złotych.

Piękny widok na zawołanie. Dom z otwieraną ścianą

Pewien Norweg chciał mieć lepszy widok na jezioro podczas posiłków. Nie chciał ścinać drzew zasłaniających widok, czy wystawiać stołu na werandę. Zamiast tego zbudował obrotową ścianę. Teraz od widoku jeziora dzieli go tylko jedno naciśnięcie guzika. Materiał z programu "24 Godziny".

Teledysk wyśmiewający demonstracje. Zapłacił za niego Kreml

Równowartość 35 tysięcy dolarów wyłożono z kremlowskich funduszy za teledysk do piosenki, której tekst mocno uderza w uczestników antyrządowych protestów. Utwór wykonuje popularna w Rosji wokalistka Alisa Vox i - jak twierdzi - jest to wyraz jej poglądów. Ale piosenka pojawia się niedługo przed zaplanowanymi na 12 czerwca kolejnymi protestami opozycji. W tekście utworu uczestników protestów określa się jako niedouczonych nieudaczników. W programie "24 Godziny" mówił o tym Michał Sznajder.

Wyścig formuły Indy 500. Ogromne emocje, ale i pomoc dla weteranów

Każde okrążenie jednego z bolidów formuły Indy 500 w USA to nie tylko sportowe emocje. To także coraz większa pomoc dla amerykańskich weteranów. Sponsor jednej z ekip za każde okrążenie pokonane przez wyścigowy pojazd wpłaca pieniądze na konto fundacji pomagającej żołnierzom poszkodowanym na misjach.

Zarzuty dla jednego z najbogatszych Polaków. Biznesmen odpowiada

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła Romanowi Karkosikowi, znanemu inwestorowi giełdowemu, zarzuty przestępstwa karalnej manipulacji akcjami spółki Krezus S.A. w 2012 roku - podała Prokuratura Krajowa. Biznesmen wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że "jest głęboko zdumiony i zaskoczony" tym faktem. "Zdecydowanie zaprzeczam, jakoby moim celem przy dokonywaniu transakcji kupna i sprzedaży akcji była manipulacja i wprowadzanie w błąd uczestników rynku" - czytamy.

"Biznes dla Ludzi", 30.05

NSZZ Solidarność od kilku miesięcy walczy o wprowadzenie ograniczenia handlu w niedzielę. Tymczasem OPZZ wysuwa swoją propozycję. Związkowcy chcą, by w tym dniu obowiązywała minimalna stawka godzinowa w wysokości 32,5 zł. W "Biznesie dla Ludzi" o tym pomyśle dyskutowali przedstawiciele obu związków - Dariusz Paczuski i Piotr Szumlewicz.

Będą zmiany w prawie o spółdzielniach mieszkaniowych

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz niektórych innych ustaw, która ma pozwolić spółdzielniom na uczestnictwo w programie Mieszkanie plus. Projekt przewiduje ważne zmiany dla członków spółdzielni, np. wyłącza spod egzekucji opłaty za media takie jak prąd, woda i gaz.

"Bilans", 30.05

Szaleństwo kredytowe. Związek Banków Polskich podał, że w pierwszym kwartale 2017 roku o 20 proc. wzrosła liczba osób ubiegających się o pożyczkę hipoteczną. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: kończy się dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych Następne dopiero w styczniu przyszłego roku. Więcej dowiesz się od Roberta Stanilewicza w programie "Bilans" w TVN24 BiS.

Firmy więcej "wrzucą w koszty". Są jednak pewne minusy

Firmy będą mogły jednorazowo zaliczyć w koszty inwestycje do 100 tys. zł - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT i CIT, który zaakceptował we wtorek rząd. Jednak zdaniem eksperta podatkowego Marka Kolibskiego problemem dla przedsiębiorców może być zapis w ustawie mówiący o tym, że odpis od podatku dotyczy tylko fabrycznie nowych środków trwałych.

Niemcy demaskują nadużycia w pobieraniu zasiłków na dzieci

Resort finansów Niemiec potwierdził we wtorek doniesienia mediów o rosnącej liczbie przypadków nieuzasadnionego pobierania przez obywateli krajów Unii Europejskiej zasiłku na dzieci mieszkające w kraju pochodzenia. Dotyczy to obywateli krajów Europy Południowo-Wschodniej.

Szansa na darmowe WiFi, gdzie nie ma internetu. Sfinansują tysiące punktów

Unia Europejska proponuje nowy projekt w ramach powstającej Unii Cyfrowej – tworzenie darmowego WiFi w miejscach publicznych. Hot-spoty powstać mają w parkach, szpitalach czy bibliotekach. Budżet na inwestycje daje Unia, miasta i gminy mają natomiast zapewnić usługi i utrzymanie. W planach jest sfinansowanie WiFi w ponad sześciu tysiącach miejscowości.

"Ostatni normalny budżet". Unia planuje wydatki, Londyn czeka

Komisja Europejska przedstawiła we wtorek projekt budżetu Unii Europejskiej na 2018 r., który będzie ostatnim planem finansowym dla 28 państw członkowskich, zanim wspólnotę opuści Wielka Brytania. Bruksela planuje, że w przyszłym roku zobowiązania unii będą mogły sięgnąć 161 miliardów euro.

Smartfon od twórcy Androida. Kilka rzeczy zaskakuje

Ekran o przekątnej 5,6 cala z zaokrąglonymi rogami, 4 gigabajtów pamięci RAM, kamerka do selfie - to tylko niektóre z właściwości Essential Phone, nowego smartfona stworzonego przez Andy Rubina, ojca Androida. Cena aparatu jest dosyć wysoka.