Najnowsze

Najnowsze

Morawiecki: 20 miliardów złotych więcej z podatków

Będziemy mieli 20 miliardów złotych więcej z podatków, w pierwszym pełnym roku reformy skarbowej - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w trakcie piątkowego wystąpienia w Spale. Dodał, że te pieniądze są przeznaczone na program 500 plus i na reformę emerytalną.

Oblany egzamin na prawo jazdy. Chcą, by za porażkę płacił instruktor

Mało kto zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Zdaniem niektórych, oblany test niekoniecznie musi być winą zdającego. W porażce swój udział może mieć też instruktor, który niedostatecznie przygotował do egzaminu. Dlatego padła propozycja, by za trzecie podejście płacił ten, kto kandydata na kierowcę szkolił.

Latający gadżet może być groźny. Chcą wprowadzić ograniczenia

Komisja Europejska chce wprowadzenia unijnych przepisów dotyczących nisko latających dronów - na pułapie do 150 metrów - tak aby nie zagrażały bezpieczeństwu. Chce też, aby w Unii Europejskiej powstał podobny system do tego zarządzającego ruchem lotniczym dla załogowego lotnictwa.

Najpotężniejsze paszporty świata. Polski dokument "awansował"

Najpotężniejsze paszporty świata to takie, które pozwalają na bezwizowy wjazd do jak największej liczby krajów na świecie. Polska wskoczyła na wyższą pozycję niż rok temu. Prezentujemy wyniki tegorocznego raportu "Visa Restrictions Index 2016", przygotowanego przez brytyjską firmę Henley & Partners.

Minimalne zmiany na Wall Street

Giełdy na Wall Street zanotowały w piątek minimalne zmiany głównych indeksów. W centrum uwagi rynków znalazła się kolejna porcja rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki, a także informacja, że Amazon chce kupić teksański Whole Foods Market.

Zbadają malucha i wyślą informacje rodzicom. Studenci z Polski wymyślili rewolucyjne śpioszki

Inteligentne ubranko dla dzieci, mierzące funkcje życiowe, to projekt studentów z warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej, który powalczy o nagrodę w konkursie organizowanym przez Microsoft. - Jeden z sędziów zasiadających w jury drugiego etapu konkursu powiedział mi, że jakkolwiek byśmy go nie ulepszyli, nasz projekt broni się sam. Bo takiego ubranka po prostu nie ma - podkreśla w rozmowie z tvn24bis.pl Magdalena Lebiedziewicz.

Tydzień pod znakiem najtańszego tankowania w tym roku

Bieżący tydzień na rynku paliw detalicznych w Polsce mija pod znakiem najtańszego tankowania w tym roku. Średnie ceny wszystkich paliw poszły w dół - wskazali eksperci rynku paliwowego. Według nich spadków cen należy oczekiwać również w przyszłym tygodniu.

Kambodża wygryzie Tajlandię? Turystyka kwitnie, rząd zaciera ręce

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Kambodżę wzrosła w ostatnim roku do pięciu milionów. Tym samym dochody z turystyki zaczęły przynosić około 3 bilionów dolarów zysku dla kraju, który jeszcze do niedawna okryty był niesławą. Czy Tajlandia już powinna się zacząć bać?

W maju ceny w strefie euro wzrosły

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły o 1,4 proc. w maju w ujęciu rok do roku - podał w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, w końcowych danych.

Rolnicy dostali już 14 miliardów złotych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom ponad 14,211 miliardów złotych, czyli 97,28 procent przewidzianej do wypłaty kwoty środków na dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.

Bruksela upomina Polskę w sprawie kopalń

Komisja Europejska wysłała dodatkową uzasadnioną opinię do polskich władz w sprawie odkrywki węgla brunatnego Tomisławice kopalni Konin. Odkrywka ta znajduje się obok chronionego w ramach sieci Natura 2000 Jeziora Gopło.

Ropa zalicza trzeci tydzień ze spadkiem cen

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 1 centa, ale kończący się tydzień będzie już trzecim z kolei, gdy surowiec w USA tracił na wartości. To najdłuższy okres spadku cen ropy od sierpnia 2015 roku - podają maklerzy.

Ile zapłacimy za spięcie z Unią Europejską? Tłumaczy Robert Stanilewicz

Komisja Europejska formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko m.in. Polsce w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców. Istnieją obawy, że grozić nam będą sankcje a przez gorszą pozycję przy negocjowaniu unijnego budżetu dostaniemy mniej pieniędzy. - W latach 2005 - 2014 do naszego kraju wpłynęło 73 mld euro netto. W tym samym czasie do Polski wpłynęła też inna, o wiele większa kwota - 1134 mld euro. To pieniądze za towary wyeksportowane do Unii. Najważniejsze są zatem nie pieniądze, które dostajemy z Unii Europejskiej, ale wspólny rynek, którego nikt nam nie ograniczy - wyjaśniał Robert Stanilewicz.