Najnowsze

Najnowsze

Rosyjskie auta na Kubie. Pierwsza dostawa od ponad dekady

Amerykańskie klasyki już wkrótce mogą zostać wyparte przez łady i kamazy. Rosja chce skorzystać z zahamowania, które nastąpiło w rozwoju relacji Kuby ze Stanami Zjednoczonymi. Zwiększono eksport na wyspę samochodów, które cenowo są bardziej dostępne od nowych aut z Ameryki Północnej. Dostawa 300 nowych samochodów z Rosji jest pierwszą od ponad dziesięciu lat. Planowane są też wspólne przedsięwzięcia w infrastrukturze. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Bitwa o suknię. Spekulacje przed ślubem Harry'ego z Meghan Markle

Tuż po ogłoszeniu daty ślubu księcia Harry’ego z Meghan Markle rozgorzały spekulacje, który projektant dostanie zlecenie przygotowania sukni, w której panna młoda zaprezentuje się na uroczystości. Wymieniano zwłaszcza tych, których stroje aktorka nosiła dotąd. Brytyjska prasa przypomina Kanadyjczyka tureckiego pochodzenia Erdema, przyjaciółkę Meghan - Mischę Nanoo czy Francuza Rolanda Moureta. Ale ostatnio coraz głośniej o Inbal Dror, izraelskiej specjalistce od ślubnej mody. Ujawniła ona, że dostała z Pałacu Kensington zlecenie na wstępne szkice książęcej kreacji. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W kąpielówkach w Oceanie Arktycznym. W szczytnym celu

Brytyjczyk Lewis Pugh pracujący nad filmem dokumentalnym pokazującym topnienie Arktyki, w niezwykły sposób sam wykazał zmiany klimatu. W arktycznym oceanie przepłynął wpław kilometr w samych kąpielówkach, aby przypomnieć, że taki wyczyn kilka lat temu byłby niemożliwy. - Robię to, bo kocham Arktykę - mówi Pugh, opiekun mórz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Szansa pokazania, jak cenimy dialog". Rafalska o RDS

Dołożę wszelkich starań, aby rządowe akty prawne wpływały do Rady Dialogu Społecznego w takich terminach, które dają partnerom społecznym możliwość swobodnego i rzetelnego opiniowania - powiedziała szefowa resortu rodziny i pracy, przewodnicząca rady Elżbieta Rafalska.

Napisała krytyczną recenzję w sieci. Hotel ściągnął jej z karty dodatkową opłatę

Katrina Arthur wraz z mężem zarezerwowali miejsce w jednym z hoteli w stanie Indiana. - To był koszmar - mówi kobieta. Jak dodaje, podczas pobytu w łóżku znalazła włosy oraz brud. Katrina była rozczarowana stanem pokoju w hotelu, a gdy w odpowiedzi na prośbę o recenzję pobytu napisała krytyczne uwagi - hotel ściągnął z jej karty 350 dolarów. Jak się okazało, taką możliwość przewidywał regulamin. Tyle że - po pierwsze - był starannie ukryty przed gośćmi, po drugie sprzeczny z prawem Indiany. Kobieta, z poparciem prokuratury, walczy o odzyskanie pieniędzy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W tym miejscu możesz zamówić "selfieccino". Pierwsza taka kawiarnia w Europie

- Zrobiliśmy już ponad 400 kaw z wydrukowanym selfie. Ludzie chętnie próbują nowych rzeczy, takie coś przyciąga uwagę, a zdjęciem z taką kawą można pochwalić się w internecie - mówi Ehab Salem Shouly, właściciel londyńskiej kawiarni. Możliwość zamówienia "selfieccino" wprowadzono kilka dni temu. - Nie mam pojęcia w jaki sposób działa ta maszyna, ciężko mi sobie wyobrazić jak moja twarz znalazła się na kawie. Posypka wygląda zupełnie jak zdjęcie, które sobie zrobiłam - wskazuje jedna z kobiet odwiedzających kawiarnię. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Nowy wirus atakuje telefony. Ważne ostrzeżenie dla użytkowników

Eksperci ostrzegają przed nowym wirusem atakującym urządzenia z Androidem. Loapi, bo tak się nazywa, może tak bardzo obciążać wykorzystanie zasobów telefonu, że doprowadzi do jego fizycznego uszkodzenia. Wirus najczęściej infekuje telefony użytkowników przeglądających treści dla dorosłych i instalujących fałszywe antywirusy.

"Biznes dla Ludzi", 19.12

Rekordowy kurs bitcoina - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz Piotr Gnyp, ekspert do spraw technologii. Ponadto w programie pojawiły się informacje o sprzedaży detalicznej oraz hodowli karpia.

"Bilans", 19.12

Możliwe decyzje Komisji Europejskiej w sprawie Polski w związku ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości - były głównym tematem programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Andrzej Mikosz, minister skarbu w rządzie premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Specjaliści zarabiają coraz więcej. "Nawet 25 tysięcy złotych brutto"

Pensje specjalistów na polskim rynku robią wrażenie. Przeciętnie wynagrodzenie na tego typu stanowiskach przekroczyło 11 tysięcy złotych miesięcznie. - Najlepsi mogą liczyć na wynagrodzenie 25 tys. zł brutto miesięcznie i więcej - zauważyła Aleksandra Kujawa z firmy Antal International, która zajmuje się badaniem rynku pracy.

Odzież, obuwie oraz produkty RTV i AGD. Polacy kupują na potęgę

Bardzo dobre dane z polskich sklepów. Jak podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny, sprzedaż detaliczna w listopadzie wzrosła o 10,2 procenta w ujęciu rocznym, to znacznie więcej niż spodziewali się analitycy. Polacy znacznie chętniej niż rok temu kupowali odzież, obuwie, meble oraz produkty RTV i AGD.

Polacy sięgają po kredyt. Częściej i na wyższe kwoty

Stale rośnie wartość i liczba kredytów zaciąganych przez Polaków - wynika z raportu przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Zdaniem twórców opracowania, wynik można tłumaczyć zwiększaniem się zdolności kredytowej, dobrą sytuacją finansową gospodarstw domowych i rekordowo niskimi stopami procentowymi.

"Handel gazem i ropą jest rosyjskim narkotykiem"

Polityczne zmagania o gazociąg Nord Stream 2 zbliżają się do finału - pisze we wtorek niemiecki dziennik "Die Welt". Zdaniem autora komentarza Gerharda Gnaucka należy powstrzymać realizację projektu, który powiększy zależność Europy od rosyjskiego gazu.

Elektrownie węglowe mogą liczyć na wsparcie jeszcze przez kilkanaście lat

Elektrownie, w których emisje przekraczają 550 gram dwutlenku węgla na kilowatogodzinę (kWh), nie będę mogły korzystać ze wsparcia państwa na rynku mocy po 2030 roku – wynika z porozumienia krajów Unii Europejskiej. To wykluczy z tej pomocy elektrownie węglowe. Wyjątkiem mają być 5-letnie kontrakty zawarte przed końcem 2030 r. Kraje Unii Europejskiej chcą także, by udział odnawialnych źródeł energii w konsumpcji energii wyniósł do 2030 roku 27 procent.