Najnowsze

Najnowsze

Tak wygląda pogoń na morzu za przemytnikami narkotyków

Przemyt używek to problem na całym praktycznie świecie. Jedno z miejsc, gdzie prowadzona jest szczególnie intensywna walka z tym procederem to Ameryka Środkowa. Walka trwa nie tylko na lądzie - ale i na morzu. Tak to wygląda z perspektywy załogi amerykańskiego patrolowca Straży Przybrzeżnej, który tropi przemytników, transportujących narkotyki do Stanów Zjednoczonych. Materiał z programu "24 Godziny".

Laboratorium podejrzane o manipulowanie próbkami związanymi z zabójstwami i gwałtami

Wielu skazanych może wyjść na wolność, a zwolnieni od odpowiedzialności – będą ponownie sprawdzani. To skutek afery w Wielkiej Brytanii. We współpracującym z policją prywatnym laboratorium, badającym materiał z miejsc przestępstw, doszło do manipulowania próbkami. Dokonywali tego dwaj pracownicy – już zwolnieni z firmy. Chodzi o kilka tysięcy przestępstw – w tym zabójstw i gwałtów. Materiał programu "24 Godziny".

Nie masz dzieci? Płać podatek

Pół procent dochodu miałyby zapłacić bezdzietne małżeństwa w Rosji. Rządowy Instytut Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego przedstawił prezydentowi Putinowi projekt ustawy, która przewiduje taki podatek. Zwolnione mają być osoby nie mogące mieć dzieci na przykład wskutek przeciwwskazań medycznych. Równocześnie proponowane jest wsparcie rodzin wielodzietnych. Według pomysłodawców – ustawa pomoże zażegnać kryzys demograficzny w Rosji. On wygląda naprawdę poważnie – według umiarkowanych prognoz, do 2050 roku liczba mieszkańców Rosji zmaleje o ponad 20 milionów. Ale w licznych komentarzach pomysł oceniany jest jako nieskuteczny. Materiał programu "24 Godziny".

Małżeństwo tylko heteroseksualne. Ten kraj chce zmienić konstytucję

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny - ten zapis może się pojawić w konstytucji Rumunii. Na razie ma odbyć się referendum w tej sprawie. Propozycja wywołuje wielki sprzeciw par homoseksualnych w Rumunii i głosy sprzeciwu światowych organizacji obrony praw człowieka, ale i tak projekt plebiscytu został przyjęty przez parlament bez najmniejszego problemu. Materiał z programu "24 Godziny".

Szef Volkswagena pod lupą śledczych

Prokuratura w Stuttgarcie wszczęła dochodzenie wobec prezesa Volkswagena Matthiasa Muellera jako podejrzanego o manipulowanie rynkiem w ramach skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin - podał niemiecki tygodnik ekonomiczny "Wirtschaftswoche".

Centralny Port Komunikacyjny w Polsce możliwy za 10 lat

Realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego, który obok centralnego lotniska dla Polski ma uwzględniać także skomunikowanie transportu kolejowego i drogowego, jest realna w terminie 10 lat – ocenia pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Mikołaj Wild.

Minister: potrzebujemy sporo CO2, żeby drzewa się mogły rozwijać

Polska nie będzie w stanie zrezygnować z energetyki węglowej do 2050 roku. Mogłaby obniżyć udział węgla w produkcji energii do 50 proc., ale kosztem 200 mld zł – mówił podczas panelu na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Wskazywał też, na pozytywne skutki emisji CO2.

Jesteśmy chmielową potęgą. Do budżetu płyną miliardy

Polska jest trzecim co do wielkości producentem piwa w UE, przynosząc budżetowi dochody na poziomie 3,6 mld zł rocznie. Większość surowców potrzebnych do wytworzenia piwa pochodzi z rodzimych plantacji - zaznaczył wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

"Bilans", 10.05

Platforma Obywatelska wymienia się obietnicami w walce z partią rządzącą. Grzegorz Schetyna nie zapowiada skrócenia stażu pracy, ale chce, by Polakom "opłacało się pracować dłużej". Między innymi o tym nowym pomyśle opozycji dzisiejszy program "Bilans" TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 05.10

Zdaniem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, Brexit nie musi skończyć się bezrobociem dla Polaków mieszkających dotąd na Wyspach Brytyjskich. W ocenie ministra rozwoju, rozwód Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską poskutkuje powstaniem tysięcy nowych miejsc pracy. Między innymi o tym rozmawiali w "Biznesie dla Ludzi" w TVN24 BiS Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz.

Tragiczna sytuacja w Wenezueli

Kryzys w Wenezueli trwa. O podłożach konfliktu oraz szansach na jego zakończenie rozmawiają goście programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS, Maciej Stasiński z "Gazety Wyborczej" oraz Lech Miodek, były dyplomata.

Biorą się za Arktykę. "To w naszym interesie"

Finlandia przejmuje w czwartek od Stanów Zjednoczonych przewodnictwo w Radzie Arktycznej i Arktycznej Radzie Gospodarczej. Finowie chcą przekonać pozostałe państwa, że modernizacja przestarzałej infrastruktury w obszarach arktycznych będzie korzystna dla środowiska i biznesu.

Twarda reformatorka podała się do dymisji. Oto jej następca

Pełniącym obowiązki prezesa Banku Narodowego Ukrainy (NBU) będzie jego dotychczasowy pierwszy wiceprezes Jakiw Smolij – poinformowała w opublikowanym w środę wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina szefowa NBU Wałerija Hontariewa, która tego dnia odeszła ze stanowiska.

O biznesie, Europie i Polsce. Ruszył ważny kongres

Potrzebny jest nowy pomysł na Europę. Dawny porządek już nie działa – mówili uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podczas inauguracji jego 9. edycji. Podkreślali, że propozycje oparte na podziale Unii Europejskiej są najgorszą z recept.

Tajna misja zakończona. Gigant wraca po dwóch latach w kosmosie

Wahadłowiec X-37B wraca po dwóch latach misji kosmicznej. Szczegóły stacjonowania w kosmosie były utajnione, dlatego do mediów jak dotąd wyciekło niewiele faktów. O tym, co udało się o ustalić o pobycie wojskowej maszyny w przestrzeni kosmicznej opowiadał w "Otwarciu Dnia" TVN24 BiS Karol Wójcicki z portalu "Z głową w chmurach".

Wizyta przedstawiciela Kremla w Białym Domu

Jedno z najważniejszych wydarzeń bieżącego tygodnia: spotkanie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. O oczekiwaniach i nastrojach przed wizytą przedstawiciela Kremla w USA mówił prosto z Moskwy, Andrzej Zaucha, korespondent "Faktów" TVN. W programie "Otwarcie Dnia" TVN24 BiS sytuacje komentował też Jacek Pałasiński.

Projekt Polaków z nagrodą. To "latające laboratorium"

Opracowana przez naukowców z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach (GIG) mobilna platforma do pomiaru zanieczyszczeń powietrza została nagrodzona podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości Badań Naukowych i Nowych Technologii "Innova" w Barcelonie.