Najnowsze

Najnowsze

Sądy dla frankowiczów. Przedstawiciele banków krytykują ten pomysł

Wypowiedź szefa UOKiK Marka Niechciała o oddzielnych wydziałach w sądach dla frankowiczów zaskakuje, bo taki ruch czyniłby jedną grupę bardziej uprzywilejowaną - uważa Związek Banków Polskich. Osób, które mają kłopoty z obsługą kredytów, jest trzy razy więcej wśród złotówkowiczów - dodaje.

Musk założył nową firmę. To naprawdę szalony pomysł

Jak połączyć ludzki mózg z komputerem? To główne pytanie, na które odpowiedź ma znaleźć nowa firma założona przez Elona Muska. Amerykański miliarder, który wcześniej z sukcesem wprowadził na rynek elektryczny samochód, do nowego przedsięwzięcia ściągnął wybitnych naukowców. "Trudno poświęcać czas, ale ryzyko egzystencjalne jest zbyt wysokie, by tego nie robić" - napisał na Twitterze.

Jak Brexit wpłynie na codzienne życie? Eksperci tłumaczą

W najbliższą środę brytyjski rząd uruchomi artykuł 50. Traktatu Lizbońskiego, co będzie stanowiło oficjalny początek Brexitu. Jak wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty wpłynie na nasze codzienne życie wskazywali Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion oraz Adam Czerniak, główny ekonomista Polityki Insight.

Morawiecki: potrzebujemy suwerenności 2.0

- Sukces gospodarczy, szczególnie innowacyjnych gospodarek wynikał ze wsparcia państwa. Potrzebujemy więc wsparcia niewidzialnej ręki rynku przez widzialną rękę państwa - podkreślił we wtorek wicepremier Mateusz Morawiecki, podczas Kongresu Innowatorów, którego głównym organizatorem jest Polski Fundusz Rozwoju.

Batalion NATO w drodze do Orzysza

Orzysz i okoliczne mazurskie miasteczka czekają na przyjazd wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO dowodzonej przez Amerykanów. Ich misją w Polsce jest rozmieszczenie zdolnej do walki grupy, która nie później niż 1 kwietnia będzie przygotowana do odstraszania wszelkich przeciwników, a jeśli będzie to konieczne, także do obrony Sojuszu. Żołnierze pojawią się jednak także w innych krajach bałtyckich. Materiał z programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Dowody milionów Polaków do wymiany. Czeka nas prawdziwa rewolucja

Ełk i Łódź - już od maja mieszkańcy tych miast jako pierwsi przetestują mobilne dowody osobiste. Cyfrowe dokumenty będą pełniły tę samą funkcję co dowód tradycyjny i dla wszystkich obywateli mają być dostępne do lipca tego roku. Kolejnym krokiem w rewolucji administracyjnej będą e-dowody.

500 plus przejdzie lifting. Sprawdź, co się zmieni

Program Rodzina 500 plus do korekty. Minister rodziny Elżbieta Rafalska tłumaczy, że chodzi o "doprecyzowanie wielu przepisów, które nastręczają trudności interpretacyjnych". Co konkretnie może się zmienić?

Iwiński o dyplomacji PiS: zachowujemy się jak rozkapryszone dzieci

- Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą - uważa Tadeusz Iwiński. - Niezbyt rozumiem obecne działania, być może potrzeba byłoby jakiegoś psychologa, żeby to wyjaśnić - powiedział gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS komentując wczorajsze słowa szefa MSZ na temat wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

Amerykanie naciskają, władze reagują. "Prawdziwe odrodzenie" na Kubie

Na Kubie coraz więcej wolności i normalności. Dowodem jest na to postępująca swoboda religijna. Kubę odwiedził już choćby papież Franciszek, ale w tym kraju mieszkają przecież także wyznawcy innych odłamów chrześcijaństwa. - Ma miejsce prawdziwe odrodzenie Kościoła i innych związków wyznaniowych, zwiększa się ich liczba, a i one same są coraz większe - mówi Joel Ortega, przewodniczący kubańskiej rady wyznaniowej. Nie bez znaczenia są tu naciski Amerykanów, wolność wyznania to bowiem jeden z warunków odnowienia kontaktów między Hawaną a Waszyngtonem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Będzie korekta w programie 500 plus. Minister wyjaśnia

Dokument podsumowujący program 500 plus w najbliższych dniach trafi na Komitet Stały Rady Ministrów, a następnie do rządu i Sejmu - zapowiedziała szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Jej zdaniem w połowie kwietnia powinien być przedmiotem debaty parlamentarzystów.

E-rewolucja na cmentarzach. Cyfrowy wyświetlacz zamiast klasycznej tablicy

Wyświetlają słowa, zdjęcia, a nawet filmy. W Słowenii zaprezentowano cyfrowe nagrobki, które zamiast klasycznej tablicy z wykutymi literami mają wyświetlacze. Ale na tym nie koniec - za jakiś czas dzięki czujnikom takie nagrobki mają rozpoznawać odwiedzających i dostosowywać wyświetlaną treść do tego, kto ją akurat ogląda. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Izrael ostrzega przed atakami. Apel do obywateli

Izraelskie służby ostrzegają swoich obywateli przed nasileniem zamachów ze strony tak zwanego Państwa Islamskiego. Apelują przede wszystkim o opuszczenie Półwyspu Synaj. Ale rady, które przekazują swoim obywatelom w kwestiach zachowania bezpieczeństwa są uniwersalne i mogą być przydatne dla wszystkich. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę dla każdego. Zobacz szczegóły propozycji

Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę dla każdego obywatela Wspólnoty - to zdaniem europosłów dobra inicjatywa, która obudziłaby w ludziach entuzjazm wobec Unii Europejskiej. Obecnie za podróż koleją po Europie z biletem Interrail trzeba zapłacić od 200 do 400 euro. Chętnych jednak nie brakuje, bo z takiej opcji korzysta średnio 300 tysięcy osób rocznie. Szacuje się, że pomysł europosłów kosztowałby około 1,5 mld euro, czyli około 6,4 mld złotych. - Będziemy walczyć o to, by budżet Unii Europejskiej na 2018 rok uwzględnił tę propozycję - oświadczył Manfred Weber, szef fakcji chadeckiej w europarlamencie i autor pomysłu.

GMO jak gorący kartofel. Decyzję podejmie Bruksela

W Unii Europejskiej utrzymuje się silny opór wobec genetycznie modyfikowanych roślin. Przedstawiciele państw Wspólnoty nie osiągnęli wymaganej większości w sprawie autoryzacji trzech odmian kukurydzy GMO. Zieloni i Greenpeace naciskają na Komisję Europejską, by teraz utrzymała ona czerwone światło.

Na pociąg rowerem. Powstanie 400 nowych stojaków

Polskie Linie Kolejowe zamontują przy dworcach w całej Polsce ponad 400 stojaków rowerowych. Do końca 2017 roku będzie ich łącznie 6,3 tysięcy- czytamy w komunikacie Polskich Kolei Państwowych Polskich Linii Kolejowych.

"Biznes dla Ludzi", 27.03

W programie "Biznes dla Ludzi" Agata Zamęcka mówiła o wielkiej emerytalnej dziurze, przed którą ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Gośćmi byli Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca, inwestor giełdowy oraz Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

"Bilans", 27.03

Szósta edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Marian Owerko, członek kapituły nagrody.

Moody's zmienia prognozę dla Polski. Rzecznik rządu tłumaczy, dlaczego

To efekt polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz synergii pomiędzy przedsiębiorcami, a tym co robi rząd - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek skomentował w poniedziałek podniesienie przez agencję Moody's do 3,2 proc. szacunku wzrostu PKB Polski w 2017 roku. Natomiast wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił, że "ocena perspektyw polskiej gospodarki ze strony Moody's jest zbyt ostrożna, wzrost będzie jeszcze wyższy".