Najnowsze

Najnowsze

Likwidują legendarny tor samochodowy. Powstanie tu osiedle

Los historycznego toru FSO na Żeraniu został przesądzony. W miejscu, w którym przed laty testowano fabryczne samochody, w tym pierwszy model Warszawy, powstanie osiedle. Na tor przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie jeszcze do niedawna można było sobie pojeździć, wjechały buldożery i koparki. Więcej w materiale Łukasza Byśkiniewicza TVN Turbo.

Polacy mają zarabiać na mieszkaniach. Pięć rzeczy, jak nie płacić podatku

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu, czyli tzw. REIT. Ma on skierować gigantyczne oszczędności Polaków na inwestycje mieszkaniowe, bardziej opłacalne niż trzymanie pieniędzy na koncie w banku. Polacy mogliby nie płacić podatku od inwestycji kapitałowych. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć.

Polskie zabawki hitem za granicą. Ale to nie jest dziecinnie prosty biznes

O wyceniany na 10 mld zł rynek artykułów dla dzieci walczy wielu graczy i choć wydatki rodziców na najmłodszych rosną, połowa firm z tego segmentu rynku jest w złej lub słabej kondycji finansowej. Dobrze natomiast wygląda eksport zabawek i gier, których firmy wyeksportowały o prawie 60 proc. więcej niż rok wcześniej.

Francuski social może się wkrótce skończyć. Te reformy będą "próbą ognia"

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce zliberalizować gospodarkę kraju. "Jego program opiera się na założeniu, że państwo opiekuńcze jest anachronizmem" - pisze "Economist". Wysokie koszty pracy sprawiają, że niektóre przedsiębiorstwa przenoszą miejsca pracy za granicę. Wyzwaniem dla prezydenta będą reformy, wśród których jest rezygnacja z emerytalnych i etatowych przywilejów.

Z Podlasia do Azji na hulajnodze. "Z Mongolii już rzut beretem do Chin"

Do Chin można się dostać samolotem, ale najodważniejsi próbują...na hulajnodze. Gościem programu "Pokaż nam Świat" był Tomasz Jakimiuk, któremu ten wyczyn się udał, miał hulajnogę i korzystał z autostopu. Jak żartował z Warszawy do Państwa Środka można pojechać kierując się "na Ukrainę, potem do Rosji, do Mongolii, a z Mongolii to rzut beretem do Chin". Cała podróż zajęła mu trzy i pół miesiąca. Jednak, jak mówi, to kwestia indywidualna, na którą nie ma reguły. - W podróżowaniu szukam czegoś, co mnie zwala z nóg - przyznał podróżnik, który przejechał 18 tys. kilometrów. Materiał z programu "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

Trudny poranek klientów mBanku. Przerwa w dostępie do kont

Do godziny 6:30 w niedzielę miała trwać przerwa techniczna w mBanku, ale nieoczekiwanie się przedłużyła. Klienci nie mieli dostępu do swoich kont ani przez internet, ani przez aplikację. Zgłaszali też problemy z płatnościami, jak jednak zapewnił mBank, "mogą swobodnie korzystać z kart". Ostatecznie, kilka godzin po czasie, udało się przywrócić pełen dostęp usług.

24 zł za noc. Zwiedzanie Indii nie musi kosztować krocie

Najdalsze zakątki świata można odwiedzać dysponując stosunkowo niewielkim budżetem. Marzeniem niektórych turystów jest wyjazd do Indii. Cena biletu lotniczego to wydatek rzedu 1500 złotych. Jeżeli się dobrze poszuka, można znaleźć hotel, gdzie za noc zapłacimy około 20 złotych. Jednak znajdą się noclegi dla bardziej wytrawnych turystów, gdzie noc kosztuje ponad 400 złotych. Warto pamiętać też o różnicy w czasie. Jadąc na Półwysep Indyjski, musimy przestawić zegarki o cztery godziny do przodu. Więcej o tym, jak podróżować po Indiach, w programie "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

Zawody w cenie. Zobacz, komu najbardziej podnoszą płace

Wynagrodzenia w niektórych branżach wzrastają, zmniejsza się liczba umów cywilnoprawnych na rzecz umów o pracę, spada skłonność do podejmowania pracy agencyjnej. Coraz częściej zauważa się chęć doskonalenia zawodowego kandydatów przez firmy, co ma również wymiar praktyczny, ponieważ inwestując w przygotowanie, uczą kandydatów dokładnie takich umiejętności, jakich wymagają - możemy przeczytać w "Barometrze Zawodów 2017". Zobacz, gdzie płace wzrosły najbardziej.

Je mięso kangura i ma konto na Instagramie. Poznaj kota Omara

Oto Omar. Kot, który mierzy 120 centymetrów i waży 14 kilogramów. Jego właściciele uważają, że to najdłuższy kot świata. Oprócz suchą karmą, żywi się też mięsem z kangura. Poznaj kota, który powalczy o rekord Guinnessa w materiale z programu "Pokaż nam Świat" TVN24 BiS.

"Zły klimat" na szczycie mocarstw. Trump każe pozostałym czekać na swoją decyzję

6:1 w sprawie klimatu - tak włoskie media podsumowują ustalenia szczytu najpotężniejszych państw świata G7, który trwa w sycylijskim Taorminie. Donald Trump sprzeciwił się innym i na ostateczne stanowisko Białego Domu w sprawie porozumienia klimatycznego każe czekać jeszcze tydzień. Sprawa wywołała największy spór. Z podziałami na tym tle wiąże się decyzję Trumpa i kanclerz Niemiec Angeli Merkel o rezygnacji z tradycyjnej konferencji prasowej po zamknięciu obrad.

Ponad trzy kilometry na palonej gumie. Jak pobić ten rekord?

Rzeszów, piknik fanów jazdy na dwóch kółkach. To tu odbyła się próba bicia rekordu długości przejazdu z paleniem gumy. Dotychczas pierwsze miejsce należy do amerykańskiego teamu, któremu udało się w ten sposób przejechać ponad trzy kilometry. Jak mówił jeden z uczestników imprezy, "rekordy są po to, żeby je pobijać". Polacy chcieli pobić Amerykanów jadąc na słynnym Harleyu Davidsonie. Jednak przy tej temperaturze niektóre oryginalne części trzeba było wymienić. Materiał z programu "Raport" TVN Turbo.

Chiński tygrys rozpiera się na polskim rynku. Otworzy pierwszy sklep z telefonami

W ankietach popularności smartfony producenta z Chin są wymieniane tuż za najbardziej znanymi tech gigantami. Xiaomi zasłynął jako "chiński Apple", szybko zajmując pozycje w czołówce chińskich producentów elektroniki. Marka, która w ubiegłym roku zadebiutowała na polskim rynku, w przyszłym tygodniu otworzy pierwszy stacjonarny sklep w Polsce - dowiedział się tvn24bis.pl.

Ile za wodę i ścieki? Podwyżki wchodzą w życie mimo sprzeciwów

Mieszkańcy Warszawy nie będą płacić więcej niż obecnie za wodę i ścieki do połowy przyszłego roku. Taryfy w Gdyni i Rumii spadły, ale zaledwie o kilka groszy. Głębiej do kieszeni muszą sięgać mieszkańcy Dolnego Ślaska, Olsztyna czy Rzeszowa, a wkrótce cena wzrośnie w Białymstoku, choć radni byli przeciwni. Podwyżki zapowiedziało także największe przedsiębiorstwo wodociągowe na Śląsku, a powodem jest zmiana prawa, która wejdzie w życie w lipcu.

Studenci medycyny prowadzą niezwykły "szpital"

Resuscytacja, prześwietlenia, a nawet zabiegi chirurgiczne. W tym miejscu toczy się walka o życie. Tylko ekipa do zadań specjalnych może pomóc, gdy zagrożone jest...bezpieczeństwo ukochanych pluszaków. Dla swoich pacjentów zrobią wszystko: oto studenci medycyny, którzy prowadzą Szpital Pluszowego Misia w Koloni. Więcej o tym zwariowanym pomyśle w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Obok tego napisu nie przechodzą obojętnie. Bilbord wywołał burzę

Po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zakazał obywatelom kilku państwa wjazdu na teren USA, w kraju trwa dyskusja zwolenników i przeciwników restrykcji. Nieraz jej uczestnicy używają niecodziennych narzędzi, żeby wyrazić swoje zdanie. W Karolinie Północnej zwolennicy głowy państwa postawili przydrożny bilbord, który wywołał sporo kontrowersji. Zobacz, dlaczego napis budzi tyle emocji w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Zaskakuje nie tyko urodą. Premier pokazał na szczycie NATO kolorowe skarpetki

Oto szef rządu, który od dłuższego czasu jest najlepiej odbieranym politykiem na świecie. Justin Trudeau, kanadyjski premier, jest uważany za jednego z najprzystojniejszych znanych mężczyzn, a media uwielbiają rozpisywać się na jego temat. Jeszcze chętniej umieszczają zdjęcia z wizerunkiem przywódcy. Tym razem mogliśmy zobaczyć fotografie obrazujące coś więcej, niż tylko twarz Trudeau, a wzroku nie mogła oderwać nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zobacz, co zrobił premier Kanady w programie "24 Godziny" TVN24BiS.

Pył atakuje samochody i może słono kosztować. Sprawdź, jak chronić auto

Karoserię samochodów od jakiegoś czasu pokryte są żółtym pyłem. Właściciele myjni zacierają ręce i liczą zyski, a kierowcy się irytują. Wszystko z powodu pylenia sosny. Choć pył nie jest szkodliwy dla lakieru, to może natomiast zapchać filtr kabinowy w samochodzie. - Pyłki osadzają się na filtrze, mają kontakt z wilgocią, która w naturalny sposób pojawia się podczas pracy klimatyzacji. To jest świetne podłoże żeby rozwijały się grzyby - mówi Adam Klimek z TVN Turbo. - Zapchany filtr kabinowy ma wpływ na pracę wentylatora, pracę kompresora, ponieważ musi się on częściej załączać żebyśmy w samochodzie chłód, ale też wpływa na korozję parownika albo nagrzewnicy - dodaje, że naprawa usterki wiąże się dużym kosztem. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi", 26.06

Roszczeniowi, leniwi - to określenia, które nieraz padają w stosunku do młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Z drugiej strony, z raportu opracowanego na zlecenie Polskiej Rady Biznesu wynika, że "świeżaki" do pierwszej pracy idą na "miękkich nogach". Jak deklarują, wcale nie mają wysokich oczekiwań finansowych. Oprócz tego, boją się porażki i nie są pewni siebie. O tych dwóch obliczach stawiających pierwsze kroki w zawodzie Robert Stanilewicz rozmawiał w TVN24 BiS Marcin Fiedziukiewicz, ekspert rynku pracy. W programie "Biznes dla Ludzi" prowadzący opowiadał też między innymi o wizji strajku, jaką pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych roztaczają przed pracodawcą i o nowym pomyśle Lasów Państwowych, które chcą otworzyć sieć sklepów.

"Bilans", 26.05

Donald Trump nie chce na amerykańskim rynku produktów niemieckich. Mówił o tym podczas spotkania z przedstawicielami Unii Europejskiej w trakcie trwającej wizyty na starym kontynencie. Jednak niektórzy uważają, że duży eksport z Niemiec to problem nie tylko Stanów Zjednoczonych. Między innymi o tym rozmawiali w programie "Bilans" TVN24 BiS Kazimierz Krupa, publicysta ekonomiczny oraz Ignacy Morawski, ekonomista. Robert Stanilewicz przybliżał też inne kwestie, które miały zdominować spotkanie przywódców państwa podczas szczytu G7 na Sycylii.

Szczęśliwe zakończenie po latach. Młody miliarder wraca na uczelnię

Historia z happy endem. Po dwunastu latach odkąd opuścił te mury, Mark Zuckerberg oficjalnie zgłosił się na Harvard po dyplom zakończenia studiów. Tym samym oficjalnie stał się absolwentem prestiżowej uczelni. Podczas uroczystości kończącej rok akademicki, młody miliarder wygłosił mowę, w której gratulował studentom zakończenia nauki, czyli "tego, czego on nie potrafił tak dług zrobić". Opowiedział także o tym, jak poznał swoją żonę. Zobacz w TVN24 BiS, jak został przyjęty.

Zobacz, jakich chcą podwyżek w ZUS. W zakładzie wre

Zagęszcza się atmosfera w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy zrzeszeni w związkach zawodowych zapowiadają strajki, jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione. Trwają negocjacje płacowe, a rzecznik prasowy zapewnia, że "droga do strajku jest jeszcze daleka". Problem w tym, że przed Zakładem jest gorący okres przygotowań, bo od października wchodzi obniżony wiek emerytalny i kilkaset tysięcy osób może zdecydować się wtedy na przejście na emeryturę.

Grasz w internecie? To się może skończyć, gdy zablokują popularne strony

Ustawa hazardowa uderzy w nielegalne gry urządzane w sieci. Jak poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów, grami na automatach są także gry na komputerach. "W odniesieniu do gier hazardowych urządzanych przez sieć Internet (...) wskazać należy, że prowadzenie takiej działalności objęte jest monopolem państwa" - napisał w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister Wiesław Janczyk.