Najnowsze

Najnowsze

Zasłaniają widok na Podhale i Tatry. Reklamy wzdłuż popularnej trasy mają zniknąć

Billboardy i reklamy z poboczy wzdłuż Zakopianki szpecące i zasłaniające widok na Podhale i Tatry powinny być zlikwidowane w ciągu roku, dwóch lat. Inicjatywę w tej sprawie podjęło województwo małopolskie we współpracy z niemal wszystkimi gminami leżącymi wzdłuż trasy. - Teraz, właściwie bez ograniczeń, każdy właściciel na własnej działce może postawić nieograniczoną ilość billboardów i reklam, czy zawiesić byle jaki szyld - przypomniał marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Szlaban dla kopciuchów. Najtańsze piece będą wycofane ze sprzedaży

Od 1 października tego roku zacznie obowiązywać rozporządzenie resortu rozwoju, które zaostrza normy emisyjne dla domowych kotłów grzewczych. Ma to przyczynić się do ograniczenia smogu. Rozporządzenie wprowadza jednak okres przejściowy, zgodnie z którym kotły wyprodukowane do 1 października będzie można wprowadzić do obrotu i do użytkowania do końca czerwca 2018 roku.

Morawiecki: chcemy, aby cała Polska była strefą inwestowania

Chcemy, aby cała Polska była strefą inwestowania – zadeklarował w środę w Krynicy Zdroju wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, przedstawiając plany resortu rozwoju dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. Ministerstwo chce, aby nowe rozwiązania weszły w życie z początkiem 2018 r.

Brytyjski plan po Brexicie. "Chcą drastycznie ograniczyć migrację z Unii Europejskiej"

Brytyjski rząd ma zamiar przyznawać prawo do pobytu i pracy w Wielkiej Brytanii na czas dłuższy (trzy do pięciu lat) tylko osobom o wysokich kwalifikacjach. Pozostali migranci z państw członkowskich UE mieliby dostawać pozwolenia na pobyt na maksimum dwa lata. Jednocześnie - inaczej niż dzisiaj - do przekroczenia brytyjskiej granicy wymagany byłby paszport, a następnie obowiązkowa rejestracja pobytu. Ograniczone zostałoby także prawo do ściągania członków rodziny spoza Wielkiej Brytanii - podał "The Guardian".

Morawiecki o amerykańskich inwestycjach w Polsce

Polska chce być hubem amerykańskiego gazu w Europie - powiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Nowym Jorku w wywiadzie dla telewizji FoxNews. Wicepremier ocenił, że "jest to bardzo ważna kwestia zarówno dla Rosji, Polski, jak i Ameryki".

Szydło: stawiając na 500 plus ryzykowaliśmy

Stawiając na 500 plus ponosiliśmy ryzyko; okazało się jednak, że mieliśmy rację, że wydatki się na świadczenia zwracają się, a gospodarka już dzisiaj odnosi korzyści z programu - powiedziała w środę w Krynicy premier Beata Szydło.

Wioska wolności na granicy zwaśnionego narodu. "Napięcie jest bardzo wyczuwalne"

Koreańska strefa zdemilitaryzowana, to najmocniej strzeżona granica na świecie. Rozcina Półwysep Koreański na pół, oddzielając od siebie zwaśniony naród. To pas ziemi szeroki na 4 km, zamieszkały nie tylko przez wrogo nastawione do siebie wojska. Reporterka CNN dotarła do wioski oddalonej zaledwie o 500 metrów od tej granicy. Tam napięcia między sąsiadami są wyczuwalne, jak nigdzie indziej. Materiał z programu "24 Godziny".

Rząd nie obniży VAT. "Wola realizacji programu jest dominująca"

Założona przez rząd w projekcie budżetu na 2018 roku wielkość przychodów podatkowych jest wielkością ambitną, ale nie przeszacowaną - ocenił wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Lepsza finalna realizacja może dotyczyć między innymi CIT i akcyzy. Jak powiedział, do obniżenia stawki VAT może dojść, gdy system podatkowy odzyska swoja efektywność, a luka VAT zostanie sprowadzona do "racjonalnego poziomu".

Trump chce skasować "marzycieli". To plan "okrutny, samobójczy i zły"

Amerykanie wychodzą na ulice, aby protestować w obronie tak zwanych marzycieli, czyli tych, którzy przyjechali do Stanów Zjednoczonych jako dzieci, ale tu się wykształcili i tu pracują zawodowo. Donald Trump chce, żeby nie chroniło ich - tak jak dotychczas - amerykańskie prawo. Imigracyjnymi przepisami przez najbliższe pół roku będzie się zajmował Kongres. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Lekcje powinny zaczynać się później. Zyski liczone w miliardach dolarów

Nie zaczynajcie lekcji w szkołach przed 8:30 – apelują eksperci w Stanach Zjednoczonych i tłumaczą że jeśli amerykańskie dzieci będą wyspane, to amerykańska gospodarka zyska na tym aż 9 miliardów rocznie. Wszystko dlatego, że wyspane dzieci są zdrowsze i lepiej się uczą, a to procentuje w przyszłości. Materiał z programu "24 Godziny".