Najnowsze

Najnowsze

Turyści uziemieni przez rosyjskie linie lotnicze. Putin zadaje pytania

Rosyjskie linie VIM Airlines popadły w ogromne tarapaty finansowe i przestały latać. Firma obsługiwała głównie czartery, przez co do Rosji nie może wrócić kilka tysięcy turystów z Turcji. Problem mają też turyści z Chin, którzy utknęli w Rosji. Przez tę sprawę stanowisko może stracić minister transportu Maksym Sokołow, któremu prezydent Władimir Putin wytknął brak regulacji, które odpowiednio chroniłyby interesy pasażerów. Minister na razie kieruje sztabem kryzysowym, który ma pomóc pasażerom upadłych linii. Materiał programu "24 Godziny".

Pogryzł McLarena. Policja: mógł pomylić auto z marchewką

W Niemczech zapadł wyrok w dość niezwykłej sprawie. Właściciel pomarańczowego McLarena ma dostać ponad 5 tysięcy euro odszkodowania za to, że jego samochód został… pogryziony przez osła. Sąd uznał, że właściciel odpowiada za zwierzę, choć pozwany bronił się, że właściciel wartego 300 tysięcy euro superauta widział, gdzie parkuje. Samochód postawił blisko ogrodzenia, za którym znajdował się osioł. Jak dodawała policja, zwierzak mógł wziąć pomarańczowe samochód za po prostu…. wielką, smakowitą marchewkę. Materiał programu "24 Godziny".

Kołodko: nie tylko gospodarka decyduje o zadowoleniu społeczeństwa

Jak wskazuje prof. Kołodko, nie tylko stan gospodarki jest najważniejszy w tzw. indeksie szczęścia. - Stara mądrość ludowa brzmi, że pieniądze szczęścia nie dają - przypomniał były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. - Są kraje, które są bardzo bogate, ale są inne, które będąc od nich uboższe w kategoriach dochodów pokazują, że ludzie są w nich zadowoleni - zauważa w rozmowie z TVN24 BiS. Jako przykład podaje Bhutan, gdzie od ponad 20 lat "mają znakomicie rozpracowany indeks szczęścia globalnego".

Paryż podniesie ceny na wieżę Eiffla

Wieża Eiffla to symbol Paryża i jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów na świecie. Co roku odwiedza ją 7 milionów turystów. Od otwarcia w 1889 roku wieżę odwiedziło już 300 milionów osób. Od 1 listopada za wjazd na trzecie piętro trzeba będzie zapłacić 25 euro, a nie 16 euro jak dotychczas. Podwyżka spowodowana jest planami modernizacji, którą przewidziano na najbliższe lata oraz podniesieniem poziomu bezpieczeństwa turystów.

Problemy po awarii popularnego systemu. Linie lotnicze walczą z opóźnieniami

Problemy z funkcjonowaniem oprogramowania służącego do odprawy pasażerów i bagażu zakłóciły w czwartek odprawę na różnych lotniskach świata, w tym w Paryżu, Zurychu i Frankfurcie - podała telewizja CNN dodając, że usterka została naprawiona. Linie lotnicze na całym świecie walczą z opóźnieniami po tym, jak globalny system obsługi rezerwacji dostarczany przez grupę Amadeus IT uległ awarii związanej z "działaniem sieciowym".

W Sejmie o "podatku Tuska". Fiskus zapowiada bliską reformę przepisów

Sprawa podatku od artystów jest wpisana do prac rządowych i w najbliższych dniach będą podejmowane decyzje o racjonalnej reformie także w tym zakresie - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Paweł Gruza. Chodzi o przepisy, które zostały zmienione cztery lata temu i uzyskały miano "podatku Tuska".

Mieszkanie plus. Zapytają o pierwsze lokalizacje

Konsultacje publiczne pierwszych lokalizacji lokali z programu Mieszkanie plus ruszą 2 października - poinformował resort infrastruktury i budownictwa. Pierwsze spotkania odbędą się w Bydgoszczy, Opolu, Lublinie i Szczecinie.

Negatywna ocena negocjacji brexitu. Chcą dodatkowych gwarancji

Kierownictwo Parlamentu Europejskiego zatwierdziło w czwartek projekt rezolucji, w którym negatywnie ocenia dotychczasowy postęp w negocjacjach dotyczących brexitu. Tekst sugeruje wstrzymanie się z przejściem do drugiej fazy rozmów. Głosowanie w tej sprawie w przyszły wtorek.

Olechowski: między Polską a Unią Europejską narasta nieufność

Między polskim rządem, a pozostałymi rządami krajów Unii Europejskiej narasta nieufność. Mam nadzieję, że to co się dzisiaj dzieje przejdzie, że jest to choroba - powiedział Andrzej Olechowski, były szef MSZ, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Jak dodał ewentualne przyczepienie nam etykiety kraju niespełniającego standardów europejskich będzie miało wpływ na decyzje inwestycyjne.

Buzek: nie widzę otwartej i uczciwej dyskusji na tematy strefy euro

W Polsce musimy poważnie porozmawiać o strefie euro, bo w 2003 roku zadecydowaliśmy, że do niej wchodzimy. Dlaczego nie ma żadnych decyzji? Dlaczego nie idziemy w tym kierunku? Nie widzę otwartej i uczciwej dyskusji na ten temat. Tego nam naprawdę najbardziej brakuje - powiedział TVN24 BiS były premier Jerzy Buzek, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Potężne utrudnienia dla pasażerów Ryanaira. Brytyjczycy są "wściekli"

Brytyjski urząd lotnictwa cywilnego (Civil Aviation Autority - CAA) wziął pod lupę linie lotnicze Ryanair. Irlandzkiemu przewoźnikowi zarzuca się "uporczywe wprowadzanie w błąd" pasażerów. CAA zwraca uwagę, że Ryanair nie wywiązuje się z obowiązku zapewnienia alternatywnego lotu, nie informuje pasażerów o tym, jakie ma plany dotyczące rejsów.

Dalej bez porozumienia w sprawie rozliczeń po brexicie

Mimo deklaracji brytyjskiej premier Theresy May, że brexit nie będzie oznaczał, iż któryś z krajów unijnych będzie musiał zapłacić więcej, a któryś dostanie mniej z kasy UE, negocjatorom z Londynu i Brukseli nie udało się przezwyciężyć różnic w tej sprawie.

Zakaz handlu w niedziele. Zapadła "decyzja polityczna"

Od przyszłego roku zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. - Jest już w tej sprawie polityczna decyzja - powiedział w rozmowie z radiem Tok Fm Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji do spraw rynku pracy. W czwartek projektem mają zająć się parlamentarzyści.

Co z cenami ropy? Zapasy surowca spadły, a eksport jest rekordowy

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje o 0,3 proc., po wzroście notowań w środę o 0,5 proc. Zapasy surowca w USA niespodziewanie spadły, pierwszy raz od przejścia nad Teksasem w sierpniu huraganu Harvey. Za to eksport ropy z USA jest rekordowo wysoki - podają maklerzy.

Z bronią w ręku trafił do domu z małymi dziećmi. Później wrócił z pluszakami

- Nie jesteśmy tylko policjantami, większość z nas jest też rodzicami - mówi Copelen Taylor, funkcjonariusz policja w Northwest. To jeden z głównych bohaterów akcji w Karolinie Północnej. Podczas pościgu za bandytami, służby trafiły do domu, gdzie były małe dzieci. Te bardzo się wystraszyły. - Uklęknąłem i powiedziałem tym dziewczynkom, że wszystko będzie dobrze, że złapaliśmy złego człowieka - opowiada Copelen Taylor. To jednak nie koniec tej historii, policjant następnego dnia przyniósł dzieciom pluszowe maskotki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przyszedł na egzamin z największą ściągą świata. Zamiast nagany otrzymał pochwałę

Wykładowca księgowości z Anne Arundel Community College w Maryland w USA pozwolił studentom przynieść na egzamin ściągawki i nawet podał ich wymiary. Nie sprecyzował jednak jednostki. Jeden ze studentów stworzył więc jednostronicową encyklopedię i zebrał pochwały za kreatywność. - Zgoda na korzystanie z takich materiałów, to nie jest zgoda na ściąganie lub obniżenie poprzeczki. Student nie odniesie sukcesu, jeśli nie umie zastosować tej wiedzy, nawet jak ma taką pomoc naukową - argumentuje adiunkt Reb Beatty. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podniebna rewolucja. Chcą używać samolotów o napędzie elektrycznym

Cicho, ekologicznie i ekonomicznie. Brytyjskie linie lotnicze Easy Jet zapowiadają rewolucję. Za 10 lat chcą używać samolotów pasażerskich o napędzie elektrycznym. Razem z amerykańskim start-upem projektują 120-miejscowy samolot na krótkie trasy, do 500 kilometrów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.