Najnowsze

Najnowsze

Poszkodowani przez huragan mają związane ręce. Absurd w przepisach

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wciąż liczą straty po przejściu huraganu. Remonty i odbudowę utrudnia brak prądu w wielu miastach. Część z mieszkańców chciała skorzystać z alternatywnych źródeł energii. Ale niestety zabrania im tego prawo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mieszkańcy Florydy nie mogą na własną rękę zamontować ogniw fotowoltaicznych na dachach własnych domów. Materiał programu "24 Godziny".

Ukradli samochód? Masz szansę go odzyskać, ale musisz się spieszyć

Kradzież samochodu to przykra sprawa. Z polskich ulic, w ciągu jednej doby, znika średnio ponad trzydzieści aut. W odzyskaniu pojazdu może pomóc wrzucanie informacji o kradzieży na portale społecznościowe. Złodzieje często bowiem porzucają na kilka dni samochód, żeby sprawdzić, czy nie w nim żadnych lokalizatorów. To wtedy mamy największe szanse na odnalezienie pojazdu. Musimy się jednak spieszyć. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Kilka dni pod Andami. Zobacz, ile kosztuje podróż do Peru

Koszty wycieczki do Peru sprawdził Jakub Porada. Najtańsze bilety z Warszawy do Limy (z dwoma przesiadkami) kosztują około 3700 złotych. Za wycieczkę 8-dniową z biurem podróży trzeba zapłacić prawie 10 tysięcy złotych. Nocleg w hotelu to koszt około 110 złotych, natomiast nocleg w pięciogwiazdkowym Castillo del Titicaca - 820 złotych. Duża pizza w restauracji kosztuje około 40 złotych, a kawa latte w kawiarni około 10 złotych. Zobacz materiał programu "Pokaż nam świat".

Amerykanie rzucają w dal krowimi plackami. Zasada jest tylko jedna

W amerykańskim stanie Wisconsin, już od 34 lat, co roku odbywają się zawody w rzucie… odchodami. W dal lecą krowie placki. Zasada jest jedna - żadnych rękawiczek. Wcześniej lokalni farmerzy przez miesiąc suszą odchody w pełnym słońcu. By były solidne, krowy muszą rzuć najlepszą trawę. Podobno kto raz rzucił, wdepnął na dobre. W tym roku rekordowy rzut oddano odległość 76 metrów. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Koniec naszej cywilizacji jest bliski? Zobacz, co zgubi ludzkość

W sobotę 23 września nastąpi koniec świata - przewidywał David Meade, pisarz, numerolog i biblista. Jego zdaniem, kluczowa ma tu być też teoria zapisana w specjalnym biblijnym kodzie w Nowym Testamencie oraz trajektoria gwiazd. Gdyby Meade się pomylił i uda nam się przeżyć ten dzień to i tak czekają na nas inne zagrożenia, które z czasem mogą oznaczać koniec naszej cywilizacji.

Szybciej do Krakowa. Pojedziemy nowym odcinkiem S7

Do użytku kierowców oddano około 20 km fragment drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że "do 2021 roku pojedziemy drogą ekspresową S7 z Warszawy, przez Radom, Kielce, do Krakowa oraz dalej na południe Polski”.

W aucie gorzej niż w ubikacji. Przerażające wyniki badań

Podróżowanie samochodem może grozić chorobami, najczęściej związanymi z przewodem pokarmowym i górnymi drogami oddechowymi. Francuzi przebadali 1200 aut i okazało się, że na jednym centymetrze kwadratowym kierownicy i dźwigni zmiany biegów znajduje się przynajmniej 800 różnego rodzaju bakterii. To 10 razy więcej niż na porównywalnej powierzchni deski klozetowej. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Kupujemy na potęgę. Smartfony, zmywarki, samochody

W opracowaniu dotyczącym sytuacji budżetów domowych w 2016 r. Główny Urząd Statystyczny podkreślił, że w ubiegłym roku można zauważyć wysoką dynamikę wzrostu wyposażenia gospodarstw domowych w smartfony, telewizory plazmowe lub ciekłokrystaliczne i zmywarki do naczyń.

"Super malaria" atakuje w popularnych krajach turystycznych. Lekarze bezradni

Naukowcy ostrzegają, że pojawiła się nowa odmiana malarii, nazywana "super malarią". Lekarze mają związane ręce, bo choroba jest odporna na wszystkie znane leki. Zarażenie nią może z dużym prawdopodobieństwem zakończyć się śmiercią. Choroba na razie rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Azji, między innymi w chętnie odwiedzanych przez turystów Tajlandii i Laosie. Materiał programu "24 Godziny".

Znikające miejsca pracy. Sprawdź, czy możesz czuć się bezpiecznie

Sztuczna inteligencja drobnymi krokami wkracza na rynek pracy. Lista zawodów, które mogą zostać zdominowane przez roboty stale się powiększa, np. do 2020 roku dzięki automatyzacji transportu branża może nie potrzebować aż 5 milionów kierowców. Są jednak takie zawody, które - przynajmniej na razie tak się wydaje - pozostaną domeną ludzi.

"Biznes dla Ludzi", 22.09

Niezależni rzeczoznawcy mają pomóc ustalić wysokość wypłat z ubezpieczenia OC - oto główny temat programu "Biznes dla Ludzi". Gościem Roberta Stanilewicza był Marcin Jaworski z Urzędu Rzecznika Finansowego. Ogromne dopłaty do polskiego węgla to kolejny temat, który komentowała Anna Ogniewska z Greenpeace Polska.

"Bilans", 22.09

Czy Polska do 2022 roku może zrezygnować z rosyjskich dostaw gazu? O to Robert Stanilewicz pytał w programie "Bilans" TVN24 BiS Janusza Steinhoffa, byłego ministra gospodarki.

Polska z niekorzystną umową. "Płacimy jedne z najwyższych cen"

- Polska płaci jedne z najwyższych cen gazu dostawcy z Rosji - powiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. Jak zauważał, to konsekwencja "braku alternatywy" sprowadzania surowca. W ocenie eksperta, uwolnienie się kraju od niekorzystnego kontraktu z Rosją sprawi, że ceny gazu mogą spaść.

Czas węgla "nieodwracalnie się kończy". Polska nie ma złotego środka

Energetyka zmienia się szybciej niż kiedykolwiek w historii - twierdzi Joanna Maćkowiak Pandera, prezes Forum Energii. Polska gospodarka i energetyka w dużym stopniu zostały zbudowane na węglu, ale z analiz forum wynika, że ten model nieodwracalnie się kończy. Wiceminister energii Andrzej Piotrowski uważa, że trudno prognozować, jak sektor energetyczny będzie wyglądał w przyszłości.

Gigantyczny wzrost wydatków na cele społeczne. "Jedziemy pełną parą"

O ile w 2015 roku na cele społeczne wydawano 19 miliardów złotych, teraz jest to 71 miliardów złotych. To bezprecedensowy wzrost wydatków na cele społeczne - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, przedstawiając na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego założenia budżetowe na 2018 rok. Jednocześnie zapowiedział, że jest za ograniczeniem wydatków na Fundusz Pracy.

Ceny na stacjach spadają, ale jest wyjątek

Ceny na stacjach benzynowych choć nieznacznie, to jednak maleją. W tym tygodniu w całym kraju płaciliśmy o kilka groszy mniej niż w ubiegłym - obliczyli analitycy domu maklerskiego Reflex. Jak zauważają, w przyszłym tygodniu benzyna i gaz nadal mogą tanieć, natomiast nic nie zapowiada obniżek cen diesla.

Uber stracił pozwolenie na działalność w Londynie

Transport for London, zarząd transportu w stolicy Wielkiej Brytanii, pozbawił w piątek Uber licencji zezwalającej na działalność w Londynie, tym samym zadając cios ponad 40 tys. kierowców pracujących dla firmy - podała agencja Reutera. Koncern zapowiedział odwołanie do sądu.

Rodzi się więcej dzieci. Minister: rynek wymusi zmiany w zatrudnianiu kobiet

Od stycznia do lipca urodziło się 235,1 tys. dzieci. To 18,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To naprawdę imponujący wzrost - oceniła szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska. - Myślę też, że ten rynek pracownika wymusi większą elastyczność pracodawców, jeśli chodzi o zatrudnianie kobiet - rozwiązania bardziej sprzyjające rodzinie, które już są w kodeksie pracy dostępne - dodała.