Najnowsze

Najnowsze

Chcą zakazu zabójczych robotów. Pokazali wstrząsający film

Naukowcy i przedsiębiorcy z sektora technologii, jak choćby Elon Musk apelują o zakazanie autonomicznych robotów bojowych. W Genewie rządowi eksperci z kilkudziesięciu krajów dyskutują w sprawie poprawek do układu o broni konwencjonalnej. Aktywiści na rzecz zakazania autonomicznej broni przygotowali wstrząsający film, który pokazuje jakie mogą być skutki, gdy takie maszyny trafią w ręce niewłaściwych ludzi – a o to przecież nie trudno. Poparcie dla zakazu dla broni autonomicznej zadeklarowało na razie 19 krajów. Sprawie w programie "24 Godziny" przyjrzał się Patrycjusz Wyżga.

"FT": Polska jest atrakcyjna dla handlowych potentatów

Brytyjski dziennik "Financial Times" napisał we wtorek, że "tanie czynsze i niskie koszty pracy wzmacniają atrakcyjność Polski" dla firm zajmujących się handlem internetowym. Gazeta zaznaczyła jednak, że kraj nie wykorzystuje swojego potencjału w UE.

Do końca dekady Australia prześcignie Katar w eksporcie LNG

Okres dominacji Kataru powoli się kończy. Jak wynika z analizy PISM, do końca dekady to Australia będzie największym eksporterem LNG. Z punktu widzenia importerów LNG - w tym Polski - powodzenie tych starań doprowadzi do wzmocnienia sprzyjających tendencji rynkowych.

"Biznes dla Ludzi", 14.11

Emigracja zarobkowa Polaków - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Maciej Witucki, prezes Work Service. Poruszone zostały także kwestie możliwości przystąpienia Polski do strefy euro oraz problemu smogu w Indiach.

"Bilans", 14.11

Założenia Konstytucji Biznesu oraz sytuacja gospodarcza w Polsce i innych krajach regionu - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli profesor Witold Orłowski z Akademii Vistula oraz Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii rynkowych PKO BP.

Sprawdź, ile można zarobić u naszych sąsiadów

W Czechach można zarobić o 30-40 procent więcej niż w Polsce - stwierdził w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Maciej Witucki, prezes Work Service. Zauważył przy tym, że w Czechach są niższe koszty utrzymania. Coraz większe zapotrzebowanie na pracowników z naszego kraju zgłaszają Słowacy. - Mamy oferty dla polskich prostych operatorów w firmach logistycznych rzędu 1 tysiąca euro miesięcznie plus pokryte przez pracodawcę koszty utrzymania na miejscu - wskazuje Witucki. Na jeszcze większe zarobki mogą liczyć ci, którzy wyjeżdżają za pracą do Niemiec.

"Stadium bardzo dobrej imprezy". Rumuńska gospodarka z imponującym wzrostem

Gospodarka rumuńska znajduje się w stadium bardzo dobrej imprezy - ocenił najnowsze dane o Produkcie Krajowym Brutto tego kraju Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii rynkowych PKO BP. Zdaniem gościa "Bilansu" w TVN24 BiS "sternicy rumuńskiej gospodarki myślą, że kolejny drink poprawi im jeszcze nastrój, ale później konsekwencje tego są straszne".

Klienci odpłynęli, rubel się umocnił. Smyk wycofuje się z Rosji

Smyk, firma sprzedająca artykuły dla dzieci wycofuje się z Rosji, a 19 jej sklepów przejdzie pod kontrolę konkurencyjnej rosyjskiej sieci Begemot - podał we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na dwa źródła zbliżone do transakcji. Informację, w odpowiedzi na pytanie tvn24bis.pl, potwierdził Marek Janeczko z zarządu Grupy Smyk.

Na co państwo wydaje pieniądze? Najwięcej na emerytury i renty

23 miliardy złotych - tyle w 2017 roku wyniesie koszt programu Rodzina 500 plus. Natomiast obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku będzie kosztowało budżet państwa 10 miliardów złotych. Na co jeszcze państwo wydaje pieniądze? Najwięcej, bo 242 miliardy złotych, w 2016 roku pochłonęły wypłaty emerytur i rent.

Rekordowe "Listy do M. 3". Najlepszy wynik otwarcia w 2017 roku

"Listy do M. 3" w pierwsze trzy dni od premiery zgromadziły rekordową liczbę widzów. Trzecią część komedii romantycznej w klimacie świątecznym łącznie z pokazami przedpremierowymi obejrzało 775 817 osób. Tym samym film w reżyserii Tomasza Koneckiego zaliczył najlepsze otwarcie w 2017 roku oraz drugie najlepsze otwarcie w historii polskiego kina w ostatnich 30 latach.

Przedsiębiorcy są "bardzo zaniepokojeni". Chcą szybszych negocjacji brexitu

Przedstawiciele unijnych przedsiębiorców zrzeszeni w organizacji BusinessEurope ostrzegli brytyjską premier Theresę May, że są "bardzo zaniepokojeni" powolnym tempem negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej. W spotkaniu na Downing Street wzięli udział przedstawiciele 12 narodowych federacji pracodawców i przedsiębiorców, w tym polskiej Konfederacji Lewiatan.

W Grecji quady stały się za bardzo popularne. Rząd planuje dla nich zakaz

Właściciele wypożyczalni quadów w Grecji zorganizowali protest przeciw planom rządu, który chce zakazać jazdy tymi pojazdami po drogach asfaltowych. Quady od jakiegoś czasu są bardzo popularne w tym kraju. Maszyny pozwalają dotrzeć w miejsca niedostępne dla samochodów i trudne do osiągnięcia pieszo, na przykład z powodu upałów. Licznie wypożyczają je też turyści. Materiał programu "24 Godziny".

Kiedyś terroryści, dziś rabusie. Ekstremistów zarejestrował monitoring

Niemiecka policja publikuje nagrania z monitoringu, na których widać okradających sklepy rabusiów. Prawdopodobnie byli to terroryści z Frakcji Armii Czerwonej, czyli ugrupowania, które przez około 25 lat działalności zabiło w zamachach 34 osoby, w tym prokuratora generalnego Republiki Federalnej Niemiec. Po samorozwiązaniu organizacji 20 lat temu bandyci wciąż się ukrywają, a środki na życie zdobywają przez napady. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Pomagają, godzą się na mniejsze pieniądze. Gwiazdy pozytywnie zaskakują

Po skandalach z udziałem osób z showbiznesu, ludzie, którzy spotkali się z sympatycznymi zachowaniami celebrytów coraz częściej informują o tym w mediach społecznościowych. Dla przykładu Keanu Reeves pobiera mniejsze honorarium, żeby współpracująca z nim ekipa filmowa otrzymywała większą wypłatę, a Chris Martin z Coldplay odwiedza szpitale w każdym kraju, w którym gra koncert. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Jednorazowo wypłacisz mniej. Sieć bankomatów testuje nowy limit

Euronet Polska obniża maksymalną kwotę jednorazowych wypłat z bankomatów. Zamiast 2,5 tysiąca złotych, teraz w niektórych bankomatach będzie to już tylko 1 tysiąc złotych. Jak poinformowała tvn24bis.pl Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, "rozwiązanie obecnie przechodzi etap pilotażu".