Najnowsze

Najnowsze

Gazprom przyznał, że może zostać podzielony

O możliwości podziału Gazpromu na dwie spółki: wydobywczą i operatora gazociągów mówiło się od kilku lat. Teraz rosyjski koncern przyznał po raz pierwszy, że istnieje możliwość jego „reorganizacji”. Jak poinformował dziennik "Wiedomosti", powołując się na prospekt związany z nową emisją euroobligacji firmy, Gazprom obawia się także, że utraci monopol na eksport gazu rurociągami.

W ten weekend utrudnienia w trzech bankach

Utrudniony dostęp do rachunków przez internet, niedostępność aplikacji mobilnej i infolinii - to tylko część utrudnień, które czekają klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane na najbliższy weekend prace serwisowe.

Chiny mocniej uchylą drzwi dla zagranicznych inwestorów

Chiny zmniejszą restrykcje dla zagranicznych inwestycji w sektorze finansowym oraz obniżą cła na importowane auta – powiedział chiński wiceminister finansów w piątek, po zakończonej tego dnia pierwszej wizycie w Pekinie prezydenta USA Donalda Trumpa.

Potężne zatory płatnicze w budowlance. Tysiące niezapłaconych faktur

W trzecim kwartale zatory płatnicze najmniej dotknęły przedsiębiorstwa przemysłowe, najgorszą sytuację pod tym względem miały natomiast firmy budowlane - informuje Krajowy Rejestr Długów (KRD). 61 tys. notowanych w KRD przedsiębiorstw budowlanych ma łącznie prawie 263 tys. niezapłaconych faktur na ponad 2,2 mld zł.

Zaimprezował i obudził się 2,5 tysiąca kilometrów od domu

Rumuński bezrobotny nadal nie wie, jak to się stało. Po imprezie w rodzinnym mieście Albesti, obudził się w… Londynie. Prawdopodobnie po pijanemu, z pomocą znajomych, wsiadł do autobusu jadącego do stolicy Wielkiej Brytanii. Miał szczęście, że w szpitalu, do którego trafił, gdy został znaleziony na londyńskiej ulicy, pracowała rumuńska pielęgniarka, która pomogła mu się zorientować w sytuacji. Władze jego ojczyzny obiecały nietypowemu podróżnikowi pomoc w powrocie do domu. Materiał programu "24 Godziny".

Gazoport będzie powiększony

Rozbudowa systemu regazyfikatorów, powstanie drugiego nabrzeża dla małych i średnich jednostek oraz uruchomienie przeładunku kolejowego to najbliższe plany dotyczące terminala LNG w Świnoujściu - podali przedstawiciele Grupy Kapitałowej Gaz-System, w skład której wchodzi spółka Polskie LNG.

Uwiedziony, upity i okradziony. Duża wpadka agenta FBI

Agent, który nadzoruje grupę antyterrorystyczną na terenie Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych był na szkoleniu w Karolinie Północnej a wieczorem postanowił nieco się rozerwać – w towarzystwie poznanej w barze kobiety. Najpierw siedzieli właśnie w hotelowym barze, potem impreza przeniosła się do pokoju, który zajmował agent. Ale finał historii okazał się dla funkcjonariusza przykry. Obudził się z wielkim kacem, bez gotówki i służbowego pistoletu. Więcej w materiale programu "24 godziny".

Zabezpieczenia na amerykańskich lotniskach dziurawe jak sito

Władze wprowadziły dużo obostrzeń dla pasażerów latających do USA, ale w samych Stanach z zabezpieczeniem lotnisk nie jest idealnie. Kolejne testy prowadzone przez Federalną Administrację ds. Transportu wykazują, że wciąż dość łatwe jest tam przemycenie niebezpiecznych materiałów do samolotów. Jak duży to problem – o tym w programie "24 godziny" mówił Michał Sznajder.

Śmiertelne zmiany klimatu. Zabiły tysiące, a będzie jeszcze gorzej

Przez ostatnich 20 lat żywioły, takie jak huragany czy powodzie, zabiły w sumie na świecie ponad pół miliona osób. Z raportu przedstawionego podczas konferencji klimatycznej w Bonn wynika, że w kolejnych latach może być jeszcze gorzej. Krajem, który został najbardziej dotknięty zmianami klimatu, ogłoszono systematycznie nawiedzane przez huragany Haiti. Wysoko znalazły się także Stany Zjednoczone.

"Biznes dla Ludzi", 9.11

Pracownicze Plany Kapitałowe oraz rządowe regulacje dotyczące wielkości mieszkań to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi".

"Bilans", 9.11

Bardziej optymistyczne prognozy dla polskiej gospodarki oraz rządowe plany w sprawie Mierzei Wiślanej to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

TVP i Polskie Radio dostaną dodatkowo blisko miliard złotych

Sejm znowelizował tegoroczny budżet i ustawę okołobudżetową, co umożliwi między innymi przekazanie 980 milionów złotych dla publicznych telewizji i radia. Przepadły wnioski PO i Nowoczesnej o odrzucenie projektów oraz poprawki dotyczącej wstrzymania przekazania pieniędzy dla mediów.

Sejm za mechanizmem tzw. split payment w VAT

Sejm niemal jednogłośnie opowiedział się w czwartek za wprowadzeniem w podatku VAT mechanizmu tzw. split payment, czyli podzielonej płatności. Mechanizm zakłada, że kwota VAT wpływa na specjalne konto, do którego firma ma ograniczony dostęp.

Nowy pomysł na oszczędzanie Polaków. Ile może odłożyć przeciętny Kowalski?

Jeżeli przeciętny Kowalski, który zarabia średnią krajową, zdecyduje się odkładać minimalną składkę w wysokości 2 proc. swojego wynagrodzenia, to co miesiąc zaoszczędzi około 80 złotych - powiedział w programie "Bilans" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Przy maksymalnej składce pracownika i pracodawcy w ciągu 40 lat przyszły emeryt może w ten sposób uskładać nawet 500 tys. złotych.

Globalna awaria serwerów. Były problemy ze stronami w Polsce

Wskutek porannej awarii zasilania przestały działać serwery branżowego giganta - firmy OVH, która zapewnia hosting milionowi klientów na całym świecie. Odczuli to również polscy internauci, ponieważ nie działały strony wielu serwisów. Po południu większość usług została przywrócona.

Mieszkanie to nie biuro? Ministerstwo rozwiewa wątpliwości

Wydatki na czynsz czy media ponoszone przez przedsiębiorców, którzy zarejestrowali firmę w mieszkaniu, mogą być zaliczone do kosztów pod warunkiem, że są związane z prowadzoną działalnością gospodarczą - zapewnia Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Rząd da nam tańsze wino

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Finansów pracuje nad projektem rozporządzenia znoszącego system banderolowania win dla małych producentów oraz importerów. Projekt ma być gotowy do końca roku. Jak powiedziała w czwartek wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, doprowadzi to do spadku cen wina i kosztów jego produkcji.