Najnowsze

Najnowsze

Potężne cięcia w unijnych funduszach. Oto najczarniejszy ze scenariuszy

Redukcje funduszy unijnych po 2020 roku, przekraczające 100 miliardów euro, czyli niemal jedną trzecią obecnej alokacji - zakłada najbardziej pesymistyczny scenariusz z dokumentów roboczych Komisji Europejskiej, do których dotarła Polska Agencja Prasowa. W każdym z analizowanych wariantów Polska znajduje się w grupie państw, których cięcia dotykają w najmniejszym stopniu.

Zmowa na rynku płyt? Polski urząd zawiadamia Brukselę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakończył postępowanie dowodowe w sprawie ustalania cen i wymiany informacji handlowych przez spółki z grupy Pfleiderer na rynku płyt wiórowych i pilśniowych w Polsce - podała grupa w komunikacie. Urząd zawiadomił Komisję Europejską o przewidywanej decyzji stwierdzającej naruszenie reguł konkurencji.

Nowy program rządu. Miliony złotych dla seniorów

13,5 tys. seniorów z małych gmin ma być objętych nowym programem ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej Opieka 75 plus - zapowiedziała szefowa tego resortu. Ma być więcej godzin usług opiekuńczych dla tych seniorów, którzy już z nich korzystają. Zwiększyć się ma także krąg odbiorców takich usług.

Białe szaleństwo kusi Polaków. Liczba rezerwacji mocno w górę

Zimowe wakacje na stokach do połowy listopada zarezerwowało o 30 procent więcej miłośników białego szaleństwa niż przed rokiem - wynika z analizy przygotowanej przez Travelplanet.pl. Jak podano, na popularności zyskują stoki austriackie, czeskie i słowackie, czyli leżące bliżej Polski. Narciarskie wakacje za granicą w tym sezonie to wydatek około 1500 zł na osobę.

Popularny syrop na uspokojenie wycofywany z aptek

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży na terenie całego kraju sześć serii popularnego syropu Hydroxyzinum Espefa 10 mg/5 ml. Powodem jest wykrycie niezidentyfikowanego zanieczyszczenia w produktach leczniczych.

Polska pożyczy Wietnamowi ponad miliard złotych

Wietnamski rynek i władze są otwarte na polskie towary i inwestycje - oświadczył we wtorek w Hanoi prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Tran Dai Quangiem. W trakcie wizyty prezydenta w Wietnamie podpisano m.in. umowę pożyczki o wartości 250 mln euro, czyli ponad miliarda złotych, której Polska udzieli na zakup produktów wskazanych przez stronę wietnamską u polskich producentów.

Projektantka mody ocenia księcia Harry'ego i Meghan Markle

Po oficjalnym ogłoszeniu zaręczyn księcia Harry'ego z Meghan Markle, wszystko jest analizowane na wiele sposobów. Projektantka mody Sophie Goodwin, współpracująca z najstarszym brytyjskim magazynem lifestylowym Tatler, zauważa, że na pierwsze pokazanie się jako narzeczeństwo oboje wybrali klasyczną elegancję i prezentowali się nienagannie. "Meghan zresztą od zawsze przyznaje, że uwielbia prostotę, a wszystkie skomplikowane wzory czy dodatki nie są dla niej" – mówi projektantka. Dodaje, że teraz jednak narzeczona Harry'ego będzie obserwowana jeszcze bardziej niż dotąd, a jej ubrania staną się częścią sposobu, w jaki brytyjska rodzina królewska komunikuje się ze światem.

Superbabcia z Kalifornii. "Chwalę się nią cały czas"

Mary Jordan jest pianistką w jednym z kalifornijskich kościołów. Gra w czasie nabożeństw i zamierza kontynuować swoją misję, mimo że właśnie kończy 102 lata. Jak podkreśla jej prawnuczka, Mary jest osobą otwartą na świat i nie ma na przykład problemów z posługiwaniem się smartfonem. - Ja siedzę w szkolę i uczę się wszystkiego z książek, a moja babcia słyszała o tym w radiu, w telewizji albo widziała to na własne oczy – mówi 21-letnia Emily Teegarden. - Chwalę się nią cały czas - dodaje.

Elektroniczna kontrola mózgu? Amerykanie testują technologię przyszłości

Agencja badawcza amerykańskiego Departamentu Obrony (DARPA) oraz naukowcy i lekarze dokonali pierwszych testów ze wszczepieniem w ludzkie mózgi czipów stymulujących pracę organu. Sprawa o tyle niezwykła, że czipy same określają, kiedy należy dokonać pobudzenia mózgu poprzez emisję bodźca elektrycznego. Wcześniej poddano je odpowiedniemu „uczeniu”. Jak napisano w prestiżowym piśmie „Nature”, wyniki eksperymentu okazały się bardzo obiecujące. Działanie w zamierzeniu ma pomóc w walce z depresją, padaczką czy chorobą Parkinsona, ale pojawia się pytanie, czy to nie jest krok w stronę wynalezienia sposobu na zdalną kontrolę ludzkich mózgów. W programie "24 godziny" mówił o tym Patrycjusz Wyżga.

"Biznes dla Ludzi", 27.11

Zniesienie górnych limitów składek ZUS - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Pracodawców RP oraz Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ. W programie pojawiły się ponadto informacje dotyczące samolotów Gulfstream G550.

"Bilans", 27.11

Zmiany w budownictwie mieszkaniowym - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa. W programie pojawiły się ponadto informacje o taniejącym franku szwajcarskim.

Prohibicja według PiS. Nocny zakaz uderzy w stacje benzynowe

Samorządy będą mogły ograniczać sprzedaż alkoholu nie tylko w sklepach nocnych, ale też na stacjach benzynowych. Jeśli projektowane przepisy wejdą w życie, może dochodzić do sytuacji, w której po jednej stronie ulicy nocna sprzedaż alkoholu będzie zakazana, a po drugiej – już nie. - Kłania się konstytucja – komentują handlowcy.

Rząd ustanawia minimalną powierzchnię mieszkań. "Ograniczamy możliwość przewałek"

25 metrów kwadratowych jest tym minimum, które daje możliwość funkcjonowania jednej osobie - mówi o limicie metrażu mieszkań Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Jak zapewnia, rząd nie wprowadza martwego prawa. - Mówimy wprost, kiedy coś można nazwać mieszkaniem, a kiedy nie - podkreśla gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Wiceminister zapowiada, że nowe przepisy ograniczą "możliwość przewałek".