Najnowsze

Najnowsze

Rząd szykuje rewolucję dla drobnych przedsiębiorców. "Tysiąc złotych to za mało"

Pomysł i kierunek jest dobry, aczkolwiek uważam, że jest to w połowie niedokończone - ocenia pomysł wprowadzenia tzw. działalności nierejestrowej Marek Kolibski, ekspert podatkowy z kancelarii Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy. Jego zdaniem próg tysiąca złotych "jest zdecydowanie za niski". - Jest to co najmniej nielogiczne, że musimy się martwić, aby miesięcznie nie przekroczyć tysiąca złotych, podczas gdy w skali roku z ustawy PIT wynika, że mamy do 8 tysięcy złotych bez podatku - wskazywał gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Pracodawcy nie radzą sobie z rekrutacją. Wakaty w połowie firm

Brak rąk do pracy staje się barierą w rozwoju polskich firm, nawet połowa ma problem z obsadzeniem wolnych stanowisk. Żeby wypełnić luki na rynku pracy, potrzebujemy nawet 200 tys. imigrantów rocznie – policzyli eksperci Business Centre Club, którzy proponują zmiany przepisów odnośnie zatrudnienia cudzoziemców.

Ceny mleka wyższe niż w ubiegłym roku. Niepokojąca sytuacja na rynku serów

W tym roku sytuacja na rynku mleka jest dobra zarówno dla rolników, jak i przetwórców - poinformował prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś. Inaczej jednak mogą to widzieć klienci, ponieważ ceny mleka są znacznie wyższe niż w 2016 roku. Wątpliwości dotyczą ponadto importu do Polski serów po zaniżonych cenach.

Nowy CEPiK z dużymi problemami. Jest komentarz minister cyfryzacji

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że poszczególne usterki są usuwane. Minister podkreśliła, że system "uzyska 100-procentową użyteczność w czerwcu 2018 roku, kiedy uruchomimy Centralną Ewidencję Kierowców".

Adamczyk: kluczowy jest program Mieszkanie plus

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Pomóc ma w tym m.in. program Mieszkanie plus.

Mieszkanie dla Młodych. Ważne ostrzeżenie dla korzystających z rządowych dopłat

Tłumy młodych Polaków zgłaszały się po dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Przez cztery lata funkcjonowania MdM, z rządowych dopłat do wkładu własnego skorzystało blisko 100 tys. rodzin, a wsparcie wyniosło w sumie 2,5 mld zł. Trzeba jednak pamiętać, że przez pięć lat obowiązuje okres ochronny, a naruszenie zasad może skutkować obowiązkiem zwrotu części dopłaty - nawet dziesiątków tysięcy złotych.

Senat zaakceptował bez poprawek nowelę budżetu na 2017 rok

Senat zaakceptował w środę bez poprawek nowelizację budżetu na 2017 rok oraz ustawy okołobudżetowej. Mają one umożliwić między innymi wypłatę 2,3 miliarda złotych rekompensat dla górników oraz 980 milionów złotych dla publicznych TVP i Polskiego Radia.

Program 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie. Dwa lata resortu pracy

Wyższa jakość życia polskich rodzin dzięki programowi 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie, wzrost minimalnych emerytur i wprowadzenie stawki godzinowej, przywrócenie obniżonego wieku emerytalnego - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowało w środę swoje dokonania w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ponad milion widzów "Areny Idei"

Średnio niemal 1,1 miliona osób oglądało program "Arena Idei", nadawany na żywo na antenach TVN24 i TVN24 BiS w niedzielę wieczorem - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

1,4 tysiąca stacji kontroli wciąż niepodłączonych do CEPiK-u 2.0

Coraz więcej stacji kontroli pojazdów podłącza się do CEPiK-u 2.0. Na 4,7 tysięcy wszystkich stacji we wtorek w systemie wciąż brakowało jednak ponad 1,4 tysiąca - poinformował rzecznik resortu cyfryzacji Karol Manys. Nowy system nie działa jednak wszędzie poprawnie, problemy przy rejestracji pojazdów występują miedzy innymi w Rudzie Śląskiej.

Trzęsienie ziemi zmieniło kolor słynnych wodospadów

Były jedną z największych naturalnych atrakcji Meksyku. Ich piękno przyciągało dziesiątki tysięcy turystów rocznie. Chodzi o "Błękitne wodospady" w stanie Chiapas, w których - jak sama nazwa wskazuje - płynęła błękitna woda. Ale przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Meksyk pod koniec września, woda zmieniła kolor na beżowy. To wynik przesuwających się skał, które zmieniły nurt rzeki. Władze Meksyku się nie poddają i zapowiadają, że ten cud natury wróci do dawnej formy. Materiał programu "24 Godziny".

Ivanka Trump odwiedzi Indie. Policja wyłapuje żebraków

Córka amerykańskiego prezydenta Ivanka Trump przyjedzie w tym miesiącu na forum gospodarcze w mieście Hajdarabad. Będzie tam też premier Indii Narendra Modi. Władze miasta już teraz postanowiły, że z ulic miasta mają zniknąć żebracy. Są oni przymusowo przenoszeni do kilku specjalnych ośrodków. Lokalni politycy zapewniają, że obie sprawy są bez związku i tłumaczą, że była to od dawna planowana akcja. Żebractwo to dla wielu ludzi w Indiach jedyny sposób na przeżycie, choć formalnie jest to przestępstwo zagrożone więzieniem. Materiał programu "24 Godziny".

Wieszajcie wizerunek prezydenta, a nie Jezusa. Władze Chin apelują do katolików

Chińscy działacze partyjni namawiają katolików w Państwie Środka, aby zamiast wizerunków Jezusa wieszali na ścianach portrety prezydenta Xi Jinpinga. Chodzi zwłaszcza o prowincję Jiangxi, gdzie jest relatywnie duża katolicka społeczność, złożona w większości z ludzi ubogich. Partyjni działacze przekonują ich, aby dali sobie spokój z religią, bo tylko partia przyniesie dobrobyt. I roznoszą po domach portrety prezydenta. Materiał programu "24 Godziny".

Ważny list z ZUS. Nie odebrało go niemal pół miliona osób

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wróciło ponad 450 tysięcy spośród 3,7 miliona listów wysłanych do przedsiębiorców. Podano w nich indywidualny - jeden dla każdego płatnika składek - numer rachunku do wpłat. Od nowego roku wpłaty dokonywane będą na jeden, a nie trzy lub cztery rachunki.

Fawele wciąż modne wśród turystów

Mimo ostatnich informacji o rosnącej przemocy w fawelach w Rio de Janeiro, a nawet śmierci turystów na ich terenie - te dzielnice wciąż są chętnie odwiedzane. Turyści chcą poznać obraz prawdziwego Rio. Są nawet przewodnicy wyspecjalizowani w organizowaniu wycieczek w te miejsca. Materiał z programu "24 Godziny".

Chcą zakazu zabójczych robotów. Pokazali wstrząsający film

Naukowcy i przedsiębiorcy z sektora technologii, jak choćby Elon Musk apelują o zakazanie autonomicznych robotów bojowych. W Genewie rządowi eksperci z kilkudziesięciu krajów dyskutują w sprawie poprawek do układu o broni konwencjonalnej. Aktywiści na rzecz zakazania autonomicznej broni przygotowali wstrząsający film, który pokazuje jakie mogą być skutki, gdy takie maszyny trafią w ręce niewłaściwych ludzi – a o to przecież nie trudno. Poparcie dla zakazu dla broni autonomicznej zadeklarowało na razie 19 krajów. Sprawie w programie "24 Godziny" przyjrzał się Patrycjusz Wyżga.

"FT": Polska jest atrakcyjna dla handlowych potentatów

Brytyjski dziennik "Financial Times" napisał we wtorek, że "tanie czynsze i niskie koszty pracy wzmacniają atrakcyjność Polski" dla firm zajmujących się handlem internetowym. Gazeta zaznaczyła jednak, że kraj nie wykorzystuje swojego potencjału w UE.

Do końca dekady Australia prześcignie Katar w eksporcie LNG

Okres dominacji Kataru powoli się kończy. Jak wynika z analizy PISM, do końca dekady to Australia będzie największym eksporterem LNG. Z punktu widzenia importerów LNG - w tym Polski - powodzenie tych starań doprowadzi do wzmocnienia sprzyjających tendencji rynkowych.

"Biznes dla Ludzi", 14.11

Emigracja zarobkowa Polaków - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Maciej Witucki, prezes Work Service. Poruszone zostały także kwestie możliwości przystąpienia Polski do strefy euro oraz problemu smogu w Indiach.