Najnowsze

Najnowsze

Dyskonty walczą o pracowników. Lidl odpowiada Biedronce

Trudności ze znalezieniem chętnych do pracy w handlu skłaniają największe sieci do rywalizacji o pracowników. W grę wchodzą przede wszystkim wyższe wynagrodzenia i lepsze pakiety socjalne. Kilka dni temu kolejne podwyżki dla swoich pracowników zapowiedziała sieć Biedronka. Na te informacje zareagował jej największy konkurent - Lidl.

Emiraty zapraszają na spacer po Marsie. Zobacz film o mieście przyszłości

Już za niespełna trzy lata, w 2020 roku ma się odbyć pierwsza arabska międzyplanetarna misja kosmiczna. Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich przygotował film, który już teraz przenosi widzów do Miasta Mądrości, czyli pierwszej ludzkiej kolonii na Marsie. Twórcy skorzystali z technologii wirtualnej rzeczywistości. Na początku oglądających wita hologram przedstawiciela marsjańskiego rządu. Wizja przedstawia planetę jako miejsce, które ludzie dzielą z robotami. Materiał programu "24 Godziny".

Sprzedano 66 milionów egzemplarzy. Płyta wszech czasów ma 35 lat

Mija 35 lat od wydania płyty "Thriller" Michaela Jacksona, która okazała się najlepiej sprzedającą się płytą wszech czasów. To był szósty album w kolekcji Króla Popu. Sprzedaż płyty wynosi 66 mln egzemplarzy. Jej producentem był Quincy Jones. Koszt produkcji albumu wyniósł zaledwie 75 tysięcy dolarów, a znalazło się na nim 9 piosenek, z których 4 były napisane przez Jacksona. Pięć kolejnych miejsc z rankingu najlepiej sprzedających się płyt zajęły: AC/DC, Pink Floyd, Meat Loaf, Eagles, Whitney Houston. Materiał programu "24 Godziny".

Wielokulturowość wpisana do konstytucji. "Emigracja jest tam robiona mądrze"

Kanada to państwo wielokulturowe, a wielokulturowość jest wpisana do konstytucji. Ludzie różnych narodowości żyją tam w zgodzie. Nie ma gett, jak w wielu europejskich miastach. Emigracja w Kanadzie jest robiona mądrze. Wpuszczani tam są ludzie, którzy są w stanie się zintegrować - mówiła w TVN24 BiS Katarzyna Wężyk, autorka książki "Kanada. Ulubiony kraj świata".

Ile kosztuje podróż do Kanady?

2,3 tysiąca złotych - tyle kosztuje najtańszy lotniczy bilet w obie strony do Kanady. Za nocleg w hostelu w Vancouver zapłacimy około 100 złotych. Natomiast litr benzyny to wydatek rzędu 3 złotych. Więcej w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS.

Na co wybrać się do kina? "Tym filmem zachwycają się na całym świecie"

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - Filmem "Zabicie świętego jelenia" zachwycają się na całym świecie. Ma wiele bardzo dobrych recenzji. Mówi się, że to dzieło na miarę Stanley’a Kubricka z mrocznym stylem Davida Lyncha - mówiła Ewelina Woźnica.

Bunt pielęgniarek. "Chora sytuacja" w polskiej służbie zdrowia

Nie wezmą dodatkowych dyżurów i będą pracować tylko w podstawowym miejscu pracy - mowa o pielęgniarkach, które w poniedziałek 4 grudnia wezmą udział w akcji "Jeden etat". Protest ma pokazać, że polski system opieki zdrowotnej opiera się na przemęczonych osobach, które żeby podreperować domowy budżet, ale też uzupełnić braki kadrowe w służbie zdrowia, ratują się dodatkową pracą na kontraktach.

Firmy ubezpieczeniowe zapłacą więcej rodzinom ofiar wypadków

Odszkodowanie wypłacane będzie szybciej, mniej ma być także spraw sądowych - to głównie założenia szykowanej zmiany przepisów w sprawie wypłaty zadośćuczynienia dla rodzin ofiar wypadków drogowych. Efektem ma być także wzrost kwot otrzymywanych od ubezpieczycieli. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Katalog zwolnionych z obowiązku kas fiskalnych. Nowe rozporządzenie od stycznia

W 2018 roku z obowiązku stosowania kas fiskalnych będą zwolnione te same rodzaje działalności gospodarczej co w roku bieżącym, z wyjątkiem m.in. kantorów wymiany walut, a także cyrków i wesołych miasteczek - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Jak zmienić koła w samochodzie? Błędy mogą słono kosztować

Czy zmieniając koło można uszkodzić zawieszenie? Można, a to nie jedyne zagrożenie. Niektórzy kierowcy zmieniają koła u profesjonalistów, inni robią to sami na parkingach lub w garażach. Oszczędzają tym samym czas i pieniądze, ale mogą też narazić się na dodatkowe koszty. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi", 1.12

Rosnąca inflacja, rezygnacja Ministerstwa Sprawiedliwości z pomysłu podniesienia opłat sądowych - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Od stycznia zmiany w deklaracjach VAT. Mikrofirmy czeka rewolucja

Ponad połowa z firm, które od przyszłego roku będzie musiała przedstawiać dokumentację VAT w Jednolitym Pliku Kontrolnym, nie jest na to gotowa - zauważa firma specjalizująca się w doradztwie księgowym Tax Care. Przepisy wejdą już od stycznia. Wymóg comiesięcznego składania JPK "zmusza mikrofirmy do zmian, które wiążą się ze stresującym, a czasami też kosztownym dostosowaniem" - oceniają eksperci.

Hiszpanie wydadzą FBI rosyjskiego hakera

Hiszpański rząd postanowił w piątek wydać władzom USA poszukiwanego przez nie rosyjskiego hakera Stanisława Lisowa, który stworzył i wykorzystywał złośliwe oprogramowanie do kradzieży danych bankowych. Za jego pomocą zdołał ukraść z kont bankowych 855 tys. dolarów.

"Bilans", 01.12

O tym, jak nie zostać "mułem" czyli fikcyjnym pośrednikiem usług finansowych mówił w programie "Bilans" w TVN24 BiS Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Ponadto pojawiły się informacje między innymi o pieniądzach na Mistrzostwa Świata w 2018 roku w Rosji oraz o inwestycji na Wiśle.

Mistrz świata dostanie krocie. Wyższa pula nagród dla uczestników mundialu

Podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji pula nagród wyniesie 400 milionów dolarów. To wzrost o 12 procent w porównaniu do poprzedniego mundialu. Aż 38 milionów dolarów powędruje do mistrza świata, 10 milionów mniej dostanie wicemistrz. Ostatnie drużyny otrzymają po 8 milionów dolarów. O szczegółach w TVN24 BiS mówi Jan Niedziałek.

Polak ubogi na starość. Ekspert: za parę lat możliwa jest zmiana wieku emerytalnego

Dodatkowe pieniądze na emeryturę powinni zacząć gromadzić już obecni 30-latkowie – uważa dr Marek Szczepański. Jego zdaniem, dotychczasowe zachęty do uczestnictwa w dodatkowych systemach emerytalnych są zbyt słabe. Wskazał, że "demografia to jedno z najpoważniejszych wyzwań dla systemów emerytalnych" i "od tego nie da się uciec". - Myślę, że za parę lat możliwa jest zmiana wieku emerytalnego, ale kiedy to nastąpi – tego nie wiemy - powiedział.