Najnowsze

Najnowsze

"Mogło dojść do działania przestępczego". Autosan odpadł, bo spóźnił się 20 minut

Autosan stracił szansę na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 milionów złotych, bo ofertę w przetargu na autobusy złożono 20 minut po czasie - podało RMF FM. Osoba odpowiedzialna za tę sytuację została zwolniona w trybie dyscyplinarnym. - Mogło dojść w przypadku tej sprawy do działania przestępczego - powiedział prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Błażej Wojnicz.

Macron: dyrektywa o pracownikach delegowanych zdradą europejskiego ducha

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w środę w Austrii, że unijna dyrektywa o pracownikach delegowanych jest "zdradą europejskiego ducha". Szefowie rządów Austrii, Francji, Czech i Słowacji opowiedzieli się na spotkaniu w Salzburgu za osiągnięciem porozumienia w sprawie pracowników delegowanych w UE do unijnego szczytu w październiku - ogłosił kanclerz Austrii Christian Kern.

Roboty w rękach hakerów. Alarmujące odkrycie

To może prowadzić do fizycznego zagrożenia życia i zdrowia ludzi - alarmują badacze IOActive Labs. Odkryli ponad 50 podatności, czyli błędów bezpieczeństwa w oprogramowaniu popularnych robotów wykorzystywanych przy pracy z ludźmi.

Szwedzi otworzyli swój drugi największy sklep w Polsce

Ikea otworzyła w środę w Lublinie swój dziesiąty sklep w Polsce. Jest to jak dotąd jedyny obiekt tej sieci we wschodniej części kraju. Zatrudnienie znajdzie tu około 240 osób, podczas gdy chętnych było przeszło dwadzieścia razy więcej.

Podróżni zaczną omijać Wielką Brytanię. Lotniska boją się brexitu

Niepewność co do przyszłości lotów między Wielką Brytanią a Unią Europejską po brexicie uderza w branżę lotniczą - ostrzegają właściciele pięciu największych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie już zaczynają planować loty na najbliższe miesiące i część z nich zamierza ominąć brytyjskie lotniska - wynika z raportu.

Niemcy sprowadzili z Paryża ostatnie sztabki złota do kraju

Deutsche Bundesbank, niemiecki bank centralny, poinformował o zrealizowaniu z trzyletnim wyprzedzeniem planu sprowadzenia z powrotem do Niemiec części rezerw złota umieszczonych za granicą w okresie zimnej wojny. Ostatni sekretny transport ze złotem opuścił Paryż.

Uchwały antysmogowe mocno uderzą w zyski z węgla

Przyjęte i procedowane przez samorządy uchwały antysmogowe oznaczają dla Polskiej Grupy Górniczej obniżenie przychodów ze sprzedaży węgla o około 600 mln zł, część węgla nie spełni bowiem odpowiednich norm i nie będzie mogła zostać sprzedana mieszkańcom. To też oznacza wyższe koszty dla odbiorców, bo węgiel lepszej jakości jest droższy.

Wiceminister: wzrost gospodarki będzie wyższy niż planowany

Wydaje się, że założony wzrost na poziomie 3,6 proc. PKB w ustawie budżetowej zostanie wykonany i zostanie przewyższony - powiedział PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk. - Wierzę, że będzie to odzwierciedleniem dobrej kondycji polskiej gospodarki - dodał.

Gigantyczna pensja i luksusy. Niezwykła oferta pracy dla niani

Wynagrodzenie: 130 tysięcy dolarów rocznie. Zakwaterowanie: luksusowe apartamenty w Londynie, Kapsztadzie i na wyspie Barbados. Wyżywienie: posiłki przygotowane przez szefa kuchni nagrodzonego gwiazdkami Michelin. Bonus: dostęp do kolekcji sportowych samochodów. Brzmi jak ogłoszenie o pracę na wysokim stanowisku? Nic podobnego. Na takie warunki zatrudnienia może liczyć niania. Materiał z programu "24 Godziny".

Natychmiastowy rozwód niezgodny z konstytucją

Sąd Najwyższy w Indiach stwierdził, że praktyka natychmiastowego rozwodu w małżeństwach muzułmańskich jest niezgodna z państwową konstytucją. Organizacje walczące o prawa kobiet są zgodne, że taki wyrok oznacza zwycięstwo kobiet w tym kraju. Do tej pory wystarczyło, że muzułmański mężczyzna powie trzy razy "talak" i już stawał się wolny. Gorzej z jego żoną - ta po takim rozstaniu nie otrzymywała żadnego odszkodowania, czy alimentów dla dzieci. Materiał z programu "24 Godziny".

"Bilans", 22.08

Spadek inwestycji przedsiębiorstw i europejskie tournee Macrona to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Gościem programu był Maciej Witucki, prezes Work Service.

"Biznes dla Ludzi", 22.08

Kolejne zaostrzenia kontroli VAT, pozew rosyjskich stewardess i rządowe programy wobec OFE to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi". Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Wojciech Warski z Business Centre Club i doradca podatkowy Jacek Matarewicz.

Lody waniliowe będą droższe. Cenę wywindował cyklon

Uwaga miłośnicy lodów waniliowych! Będą droższe. Powód? Problemy z dostawami wanilii i lawinowo rosnące jej ceny. Około połowa światowej produkcji tej popularnej przyprawy pochodzi z Madagaskaru, w który w marcu uderzył potężny cyklon. Teraz za kilogram wanilii trzeba zapłacić prawie 600 euro, czyli prawie dwa razy więcej niż na początku roku. Zobacz materiał programu "Biznes dla ludzi".

Toksyczny środek wykryty w mięsie w Polsce. "Ilości nie zagrażają zdrowiu"

Do Polski trafiło skażone fipronilem mięso drobiowe z Niemiec. Stężenie było bardzo niewielkie i mięso nie zagraża zdrowiu - zapewnił Główny Inspektorat Sanitarny. Takie mięso nie powinno jednak trafić do sprzedaży, dlatego każdy konsument, który nabył i nadal posiada kwestionowane tuszki drobiowe, może je zwrócić lub zutylizować we własnym zakresie.

Komisja Europejska staje na drodze gigantycznego przejęcia

Komisja Europejska poinformowała we wtorek o wszczęciu dochodzenia w sprawie planowanego przejęcia amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Bruksela ma wątpliwości, czy fuzja nie zaszkodzi konkurencji.