Najnowsze

Najnowsze

Facebook i Universal Music podpisały umowę

Facebook i Universal Music podpisały wieloletnią umowę licencyjną, która pozwoli użytkownikom Facebooka na całym świecie na wykorzystanie muzyki z zasobów wytwórni w treściach zamieszczanych w serwisach należących do koncernu Marka Zuckerberga. Wcześniej podobną umowę z wytwórnią zawarł należący do Google serwis YouTube.

Miliardy dla Polski. Zobacz, ile dała nam Unia Europejska

Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli około 130 miliardów euro. Dzięki tym pieniądzom wybudowano ponad 12 tysięcy kilometrów dróg i autostrad. Zbudowano lub zmodernizowano również ponad 1,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych. Powstało prawie 410 tysięcy nowych miejsc pracy, a finansowe wsparcie otrzymało ponad 30 tysięcy firm. Wśród innych korzyści naszej obecności we Wspólnocie należy wymienić otwarty rynek pracy, podróżowanie bez paszportu po krajach Unii, swobodę przepływu kapitału oraz możliwość studiowania za granicą.

"Biznes dla Ludzi", 21.12

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Ubera, wyprzedaże w Polsce oraz niezwykłe wynalazki 2017 roku - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 21.12

Powrót deficytu budżetowego, konsekwencje decyzji Brukseli o uruchomieniu artykułu 7 unijnego traktatu oraz wizyta premier Wielkiej Brytanii w Polsce - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Czy nocne grzanie na prąd się opłaci? Nowa taryfa budzi liczne kontrowersje

Od stycznia mają obowiązywać nowe nocne taryfy na energię elektryczną, dzięki którym taniej ogrzejemy dom i ograniczymy smog – zapowiada premier Mateusz Morawiecki i chwali Ministerstwo Energii za przygotowanie przepisów. Eksperci mają jednak do projektu sporo zastrzeżeń. Wskazują, że w dłuższej perspektywie taryfy mogą się okazać niekorzystne dla odbiorców energii elektrycznej.

Brytyjska premier: chcemy, żeby Polacy pozostali w Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii stanowią bardzo istotny element społeczeństwa; chcemy, aby w Wielkiej Brytanii pozostali - podkreśliła w czwartek w Warszawie brytyjska premier Theresa May na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. Zapowiedziała, że Polacy będą mogli ubiegać się o prawo pobytu - status osoby stale zamieszkującej w tym kraju.

Kierowcy ominą Kraków. Powstanie północna obwodnica miasta

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad skierował do przetargu zadanie polegające na zaprojektowaniu i zbudowaniu północnej obwodnicy Krakowa. Ma ona powstać w ciągu drogi ekspresowej S52 i domknąć tak zwany ring wokół miasta. Trasa ma być gotowa w 2022 roku.

Rewolucja w rozliczeniach PIT. "Zmiana spodoba się podatnikom"

Samodzielnie lub z pomocą urzędu skarbowego - w taki sposób deklarację PIT za 2017 rok przygotują podatnicy. Wypadła za to możliwość rozliczenia podatku dochodowego przez zakład pracy. - Pracodawcom odejdzie obsługa dodatkowych 400 tysięcy papierowych dokumentów - ocenia Katarzyna Miazek z Tax Care. Zdaniem Joanny Narkiewicz-Tarłowskiej z PwC podatnicy chętniej sięgną po możliwość sporządzenia zeznania przez urząd skarbowy.

Pisma z ZUS masowo wracają do nadawcy. Ryzyko kar i zajęcia konta

Ponad 283 tysiące przedsiębiorców nie odebrało listu z informacją o numerze konta, na które od nowego roku powinni przekierowywać wszystkie wpłaty do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bez znajomości numeru rachunku nie można w sposób prawidłowy zapłacić obowiązkowych składek. Przedsiębiorcy ryzykują dodatkowo karami, zajęciem rachunku firmy, a także problemami z wizytą u lekarza.