Najnowsze

Najnowsze

Oto najpopularniejsze kierunki lotnicze z Polski. Dominuje jeden kraj

Wielka Brytania była najczęściej wybieranym kierunkiem przez pasażerów obsłużonych na polskich lotniskach w pierwszym kwartale tego roku. Największy wzrost zanotowano w przypadku Izraela. Do tego kraju wybrało się o ponad 135 tysięcy pasażerów więcej niż przed rokiem - wynika z najnowszej analizy Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Dobry start liczony w milionach. Pieniądze trafiają na konta

W lipcu wypłacono rodzinom prawie 565 tysięcy świadczeń z programu Dobry start. W tym okresie samorządy wypłaciły ponad 169,4 miliona złotych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O Dobry start w lipcu złożono on-line 1,09 miliona wniosków.

Praca w "morderczym upale". Apel do minister Rafalskiej

W obowiązującym prawie nie ma precyzyjnych regulacji dotyczących maksymalnej temperatury, w której może być wykonywana praca - wskazują związkowcy z handlowej Solidarności. Zwrócili się z wnioskiem do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej o podjęcie pilnych prac legislacyjnych.

Gdzie żyją najbogatsze rodziny? Polska daleko

Rodziny w Stanach Zjednoczonych są najbogatsze na świecie - średnio ich majątek wynosi 176 tysięcy dolarów. Tak wynika z rankingu Better Life Index przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Na kolejnych miejscach znalazły się rodziny w Szwajcarii, Belgii, Japonii i Szwecji. Polska zajęła w zestawieniu państw OECD 32 miejsce - czwarte od końca. Średni majątek rodziny nad Wisłą wynosi prawie 15 tysięcy dolarów. O szczegółach, w programie "Dzień na świecie", mówił Jacek Pałasiński.

Płace w Polsce szybko rosną. Nowe dane GUS

Przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2018 roku wyniosło 4521,08 zł brutto (czyli około 3,2 tysiąca złotych na rękę), co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 7,1 procent - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

Bank odda klientom opłaty za konto. Jest jednak warunek

Deutsche Bank Polska odda części byłych i obecnych klientów opłaty za prowadzenie konta - poinformował w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak podkreślono, jeżeli bank wprowadza opłaty za konto powiązane z kredytem, musi zagwarantować konsumentowi rezygnację z tego rachunku bez kosztów.

Takiego wyniku jeszcze nie było. Zastrzyk pieniędzy dla ZUS

Liczba obcokrajowców płacących składki na ZUS przekroczyła w drugim kwartale 2018, po raz pierwszy w historii, pół miliona i wyniosła 541 tysięcy. To oznacza wzrost o 43 procent w stosunku do danych z połowy ubiegłego roku. Najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy.

Kulisy pracy handlarzy aut. Na co trzeba uważać?

Giełda samochodowa zamieniła się w komisy i ogłoszenia w internecie. A czy zmieniły się metody handlarzy? Czy wolno im sprzedawać wraki? Jak dobrze wybrać auto? Jak kupić pojazd, żeby nie być rozczarowanym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Chiny odpowiadają USA. Ogłoszono kolejne cła odwetowe

Chińskie ministerstwo handlu opublikowało w środę wieczorem zaktualizowaną listę amerykańskich towarów wartych 16 miliardów dolarów rocznie, które zamierza obłożyć 25-procentowymi cłami. Są na niej między innymi paliwa, produkty stalowe, samochody i sprzęt medyczny.

"Biznes dla Ludzi". Pekin zapowiada odwet

Węgiel z Donbasu w Polsce, chińskie cła odwetowe, zapowiedź kłopotów pasażerów Ryanaira oraz darmowe konta - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Paweł Blajer.

Brakuje pracowników, koszty rosną. Branży grozi kolejny kryzys

Brak wykwalifikowanych pracowników i rosnące koszty działalności mogą doprowadzić do nowego kryzysu w branży budowlanej - wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Ratunkiem może być cyfryzacja i konsolidacja, czyli łączenie firm działających na rynku.

Fala upałów w Polsce. "W tym roku blackoutu nie będzie"

Polskie Sieci Elektroenergetyczne nie widzą zagrożenia dla bilansu energetycznego kraju z powodu sierpniowych upałów - poinformował w środę prezes PSE Eryk Kłossowski. Przekonanie, że "blackoutu nie będzie" wyraził minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W tych krajach tani przewoźnicy rozwijają się najszybciej. Polska daleko

Niemieckie lotniska rozwijają się najszybciej w Europie. To właśnie tam przybyło najwięcej połączeń oferowanych przez największych tanich przewoźników. Polska znalazła się na ósmej pozycji w zestawieniu przygotowywanym przez branżowy serwis Anker Report. Najszybciej rozwijającym się portem lotniczym w Polsce jest Poznań.

Opiekunki z Polski ratują system. "Resort zdrowia ignoruje to zjawisko"

W Niemczech coraz głośniej mówi się o konieczności poprawy warunków pracy zagranicznych opiekunek, które zajmują się osobami niedołężnymi u naszych zachodnich sąsiadów. Zdaniem ekspertów, brak jednolitych przepisów utrudnia zatrudnienie odpowiedniej osoby. Gros pracujących w Niemczech opiekunek to Polki.