Najnowsze

Najnowsze

Reporter "Faktów" TVN jakiego nie znacie. "Polecam to każdemu"

Trzy tysiące kilometrów z Malagi przez bezkresy i pustynie Maroka do Sahary Zachodniej, a to wszystko na motocyklu. Taką trasę pokonał Paweł Płuska, reporter "Faktów" TVN. - Jest to gigantyczna przyjemność i polecam to każdemu - mówi gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jak dodaje, Maroko to kraj gigantycznych kontrastów. - Wystarczy, że odjedziesz 30 kilometrów od wybrzeża i tam poznajesz prawdziwe Maroko - wskazuje Paweł Płuska.

Zakaz handlu problemem dla części pracowników. Wiceminister: znajdą sobie inne zajęcie

W przypadku nagminnego łamania ustawy ograniczającej handel w niedziele, będzie ona nowelizowana i doprecyzowana - zapowiada wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jak dodaje, nowe przepisy mogą stanowić "mały problem" dla osób, które pracują tylko w weekendy. - Myślę jednak, że przy tak niskim bezrobociu spokojnie sobie poradzą. Może te osoby znajdą sobie inne zajęcie na rynku - ocenia wiceminister.

Ostatnia rola aktora wszech czasów. Na co wybrać się do kina?

Jest zdobywcą trzech Oscarów za pierwszoplanowe role, a magazyn "Time" uznał go za aktora wszech czasów. Bogata kariera Daniela Day-Lewisa dobiega końca. - Wszystko wskazuje na to, że kreacja aktorska, którą możemy podziwiać w filmie "Nić widmo", to będzie jego ostatni film - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Poza premierą amerykańskiego dramatu, do kin wchodzi także film akcji "Czarna Pantera". - To przełomowa produkcja, dlatego że pierwszy raz w portfolio Marvela pojawił się taki film, który jest niemalże w stu procentach poświęcony czarnoskórym bohaterom - zauważa Woźnica. Kolejną propozycją jest też polski dramat "Pomiędzy słowami".

Nie tylko na naprawę. Kierowcy mogą otrzymać dodatkowe pieniądze po wypadku

Gdy mamy stłuczkę, to auto naprawiamy zazwyczaj za pieniądze z odszkodowania i uważamy sprawę za zamkniętą. Często należą nam się jednak dodatkowe pieniądze. Ubezpieczyciele powinni również wypłacać z OC sprawcy rekompensatę za to, że nasz samochód, z powodu napraw blacharskich, stracił na wartości. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Kiedy powstał język? Niezwykłe odkrycia naukowców

Najnowsze odkrycia naukowe prowadzą do wniosku, że nasi praprzodkowie już milion lat temu używali czegoś, co można uznać za początki mowy. Dotąd sądzono, że język zaczął powstawać około 300 tysięcy lat temu. Nowa teoria powstała w oparciu o analizę przemieszczania się Homo erectus. Okazało się, że dotarł on na statku z Afryki aż do Indonezji. A skoro tak, to jego zdolności komunikacyjne musiały być dużo większe niż sądzono. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Innowacyjne pociągi wjadą na polskie tory. "Pojadą 250 km/h"

My nie wyprodukujemy pociągu, który będzie jechał 350 czy 500 kilometrów na godzinę, bo po prostu nie mamy takich zdolności, kadry inżynierskiej oraz potrzeb. Na pewno nie staniemy się również eksporterem takich pociągów - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Adrian Furgalski z Zespołu Doradców TOR. Skomentował w ten sposób podpisanie przez PKP Intercity listu intencyjnego z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie stworzenia innowacyjnych pociągów.

Rewolucja coraz bliżej. Kilkuset chętnych na testy nowoczesnych aut

Wystarczy ściągnąć aplikację i zapisać się na jazdę. Testy odbędą się w przyszłym miesiącu w Japonii, a dotychczas na przejażdżkę zapisało się 300 osób. Jest jednak jedno ale, jazda będzie ograniczona do 4,5 kilometra, a sama trasa konkretnie wyznaczona. Japoński producent aut zaznacza, że technologia zacznie być wykorzystywana na rynku komercyjnym za kilka lat. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Chcą pobrać DNA od psów. Sprawdzą, kto nie sprząta po pupilach

Na jednym z osiedli w Dakocie Północnej w USA zarządca wysłał lokatorom wiadomość, że od każdego psa ma być pobrana próbka DNA. Ma to służyć sprawdzeniu, kto nie sprzątnął odchodów po swoim pupilu. Zarządcy tłumaczą, że chodzi o czystość. Ale mieszkańcy, choć zgadzają się z tym, że o czystość trzeba dbać, mają wątpliwości, czy ktoś nie chce w ten sposób wyciągnąć od nich dodatkowych pieniędzy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Premia za szybkość w sprawie drugiego dziecka. "Analizujemy taką zachętę"

W styczniu 2018 roku urodziło się ponad 34 tysiące dzieci, podobnie jak rok temu - poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że dane są wstępne i opierają się na systemie PESEL. Jak dodała, ministerstwo analizuje wprowadzenie zachęty do przyspieszania decyzji w sprawie drugiego dziecka.

Liczba wysłanych dokumentów szybko rośnie. Nowy obowiązek wobec fiskusa

Do resortu finansów trafiło już ponad milion plików JPK_VAT za styczeń - poinformował w piątek wiceminister finansów Paweł Cybulski. Resort przypomina, że poniedziałek będzie ostatnim dniem, kiedy podatnicy VAT będą mogli złożyć pliki JPK_VAT za poprzedni miesiąc. Jeszcze na początku tygodnia informowaliśmy, że do ministerstwa trafiło 420 tys. plików.

Premier w Brukseli. Szef KE: sprawa warunkowości nie dotyczy tylko Polski

W Brukseli rozpoczął się nieformalny szczyt UE, który będzie się zajmował pobrexitowym budżetem "27". Premier Mateusz Morawiecki przed jego rozpoczęciem podkreślił, że "Polska ma bardzo jasno określone cele". Rozmowy będą dotyczyły m.in. pomysłu Komisji Europejskiej w sprawie uzależnienia funduszy od praworządności.

Bezrobocie wciąż niskie

Stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 6,9 proc. z 6,6 proc. w grudniu ubiegłego roku - wynika z piątkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jest jednak znacznie niższa niż przed rokiem, kiedy wynosiła 8,5 proc.

Prysznic w dwie minuty w rytm muzyki. Pomysł na walkę z suszą

Niecodzienny pomysł władz nękanego wielką suszą Kapsztadu w RPA. Zaleciły mieszkańcom, którzy mają dzienny limit zużycia wody na poziomie 50 litrów, aby skrócili czas natrysku do dwóch minut. Pomóc w tym ma muzyka. A konkretnie specjalnie skrócone przeboje miejscowych wykonawców, które rano i wieczorem nadają lokalne radia. Władze zapewniają, że 2 minuty pod prysznicem wystarczają dla utrzymania higieny, a zużywa się na to 20 litrów wody – jedną czwartą tego, ile zazwyczaj. Bo jak sprawdzono, średnio ludzie spędzają pod prysznicem 8 minut. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Miliardy dolarów na rozrywkę. Arabia Saudyjska chce mieć nowe oblicze

W królestwie Saudów mają wkrótce pojawić się: amerykańska grupa Maroon 5, śpiewak Andrea Bocelii oraz Cirque du Soleil. To ma być kolejny dowód na łagodzenie oblicza kraju, znanego z bardzo surowego prawa opartego na Koranie. Szef rządowej agencji odpowiedzialnej za ten projekt Ahmed bin Aqeel al-Khatib zapowiada, że efekty zmian mają być realnie widoczne za dwa lata. A sektor rozrywkowy w Arabii Saudyjskiej ma ponad 10-krotnie zwiększyć zatrudnienie – do 220 tysięcy ludzi. Szczytowym osiągnięciem i symbolem zmian ma zostać wielki kompleks rozrywkowy niedaleko Rijadu, którego obszar ma być porównywalny z Las Vegas. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Tesla w kosmosie. Obliczyli, jakie jest zagrożenie, że uderzy w Ziemię

Lot samochodu w przestrzeni kosmicznej stał się już tematem poważnie brzmiącej pracy naukowej. Trzech naukowców stworzyło opracowanie pod tytułem "Losowy spacer samochodów i prawdopodobieństwo ich kolizji z planetami". Wykonali szereg obliczeń i wyszło im, że prawdopodobieństwo przecięcia się trajektorii lotu auta z Ziemią wynosi 6 proc. w ciągu miliona lat. Naukowcy zauważają, że lot samochodu w przestrzeni kosmicznej nie różni się od lotu małych asteroid, które znajdują się w pobliżu Ziemi i dlatego można przewidzieć jego zachowanie. Zresztą podobnie jak asteroidy, gdyby Tesla wystrzelona przez SpaceX znalazła się na kursie kolizyjnym z naszą planetą spłonęłaby przy wejściu w jej atmosferę. A zatem – "Don’t Panic!". Więcej szczegółów w programie 24 godziny przedstawił Patrycjusz Wyżga.