Najnowsze

Najnowsze

Nikt tu się nie spieszy i nie narzeka. Stolica luksusu nie tylko dla milionerów

To zaledwie dwa kilometry kwadratowe zamieszkiwane przez 40 tysięcy osób. Nie ma tu bezrobocia, nikt się nie spieszy i nie narzeka. Ludzie żyją tu najdłużej na świecie. Monako to światowa stolica luksusu, przepychu i bogactwa. Żeby zamieszkać tu na stałe trzeba mieć miliony, ale i bez nich można to miejsce po prostu zwiedzić. Lot z Warszawy do Nicei to wydatek około 800 złotych w dwie strony, dalej można wybrać się autobusem, pociągiem albo wynajętym samochodem. Reportaż Mateusza Walczaka, dziennikarza TVN24 BiS.

Miała czuwać, oglądała telewizję. Nowe ustalenia w sprawie wypadku autonomicznego auta

Policja z Arizony przedstawiła nowe szczegóły śmiertelnego wypadku z udziałem autonomicznego samochodu Ubera. Okazało się, że kobieta pełniąca rolę "kierowcy bezpieczeństwa" w momencie zdarzenia oglądała program telewizyjny na swoim smartfonie. Dlatego najprawdopodobniej za późno spostrzegła niebezpieczeństwo i nie zareagowała. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Koniec z darmowymi drinkami? Popularny kurort ma dość pijanych turystów

Władze popularnej miejscowości turystycznej Magaluf na Majorce chcą wymóc na hotelach, by te skończyły z darmowymi drinkami w ramach opcji "all inclusive". Jak podkreślają samorządowcy, tabuny hałaśliwych, podpitych turystów, głównie Brytyjczyków, płoszą z miasta ludzi, którzy przyjechali na rodzinne wakacje i oczekują relaksu w jak największej ciszy. Dodatkowo, jak wynika ze statystyk, w ostatnich trzech latach zainteresowanie przyjazdem do Magaluf spadło o 49 procent. To nie pierwszy pomysł na ukrócenie turystycznych wybryków. Materiał programu "24 Godziny".

Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"

Eurogrupa porozumiała się na temat warunków wyjścia Grecji z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji jej zadłużenia. Unijni urzędnicy i władze w Atenach ogłaszają wyjście kraju z kryzysu. - Ile razy rząd to mówił? Wydłużają pożyczkę i ogłaszaj koniec kryzysu. Udają, że kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić - mówi tymczasem Janis Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji, który był gościem w programie "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS. - To podejście Unii Europejskiej nas osłabia. Może powinniśmy się zająć kryzysami systematycznie - podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem.

"Biznes dla Ludzi". UE ograniczy piractwo czy wprowadzi cenzurę?

W Unii Europejskiej trwają prace nad nowym prawem autorskimi, które zdaniem zwolenników reformy ma ograniczyć piractwo w sieci, a zdaniem przeciwników - wprowadzi cenzurę w internecie. W programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Robert Stanilewicz rozmawiał o tym z Sylwią Czubkowską z "Gazety Wyborczej" oraz Michałem Starczewskim z "Platformy Otwartej Nauki".

Życie osób homoseksualnych w Polsce. Walka o równość

Polskie prawo nie pozwala na małżeństwa osób tej samej płci ani na adopcję dzieci w takich związkach. Mimo to są tacy, którzy wymieniają się obrączkami poza granicami kraju i tacy, którzy decydują się wychowywać wspólnie dzieci. O codzienności osób homoseksualnych, ich problemach i powszechnym braku akceptacji mówili goście Rafała Wojdy w programie "ŚWIAT" TVN24 BiS.

Cios za cios. Trump grozi kolejnymi cłami

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że jeśli taryfy celne na amerykańskie produkty nie zostaną szybko usunięte, to nałoży 20-procentowe cło na wszystkie samochody montowane w Unii Europejskiej. Wcześniej w piątek zaczęły obowiązywać odwetowe cła Unii Europejskiej na amerykańskie dobra.

Koniec użytkowania wieczystego coraz bliżej. Ekspert ocenia propozycje zmian

Coraz bliższy jest koniec użytkowania wieczystego. Jeśli przepisy wejdą w życie w zaproponowanym kształcie, już w przyszłym roku użytkowanie wieczyste zostanie zastąpione prawem własności. Dotyczy to tylko gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak tłumaczył w programie "Bilans" TVN24 BiS Krzysztof Rąpała, radca prawny, przedsiębiorcy "nadal będą ponosić opłatę jaką jest danina za użytkowanie wieczyste".

Miedziowy koncern ma nowego prezesa

Polska Miedź ma nowego prezesa. Rada nadzorcza KGHM zdecydowała o powołaniu Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki - poinformował miedziowy koncern w komunikacie. Dotychczas Marcin Chludziński był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorcy mają swojego rzecznika. Został nim były już poseł Prawa i Sprawiedliwości

Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek Adama Abramowicza na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Rzecznik ma stać na straży praw przedsiębiorców, szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Abramowicz jeszcze w piątek złożył mandat poselski i wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości. "Jestem już niezależnym rzecznikiem" – powiedział.

300 złotych na wyprawkę. Resort odpowiada na pytania

Już za nieco ponad tydzień rodzice i opiekunowie dzieci do 18. roku życia będą mogli składać wnioski w ramach programu "Dobry Start". Program zakłada przyznanie 300 złotych wyprawki szkolnej dla uczniów. Skorzystać z niego ma nawet 4,6 miliona uczniów. W ramach kampanii informacyjnej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Odwet Brukseli. Zaczęły obowiązywać cła na amerykańskie produkty

W piątek weszło w życie rozporządzenie Komisji Europejskiej nakładające dodatkowe cła na import niektórych towarów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zwiększonymi cłami będą obciążone między innymi kukurydza cukrowa czy preparaty upiększające do oczu. To reakcja Wspólnoty na nałożenie przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa dodatkowych ceł na stal i aluminium z Unii Europejskiej.

Darmowe noclegi dla byłych posłów i ich rodzin. Płacą za to podatnicy

Byli posłowie, członkowie rodzin byłych i obecnych posłów oraz ich współpracownicy z biur poselskich mogą zupełnie za darmo nocować w Domu Poselskim w Warszawie i chętnie z takiej możliwości korzystają. W ostatnich dwóch latach spędzili tam ponad 9 tysięcy dób hotelowych, co - według naszych szacunków - kosztowało podatników od niemal 700 tysięcy do ponad 3 milionów złotych.

Ponad 300 złotych za brexit. "Czasu na złożenie wniosku jest jeszcze dużo"

65 funtów dla osoby dorosłej i 32,50 funta dla dziecka poniżej 16. roku życia, czyli w przeliczeniu 320 i 160 zł. Tyle ma kosztować obywateli Unii Europejskiej, przebywających na Wyspach Brytyjskich, proces aplikowania o status osoby osiedlonej. Nowy system, wymagany po brexicie, będzie uruchamiany etapami w drugiej połowie tego roku.

Genetycznie zmodyfikowane świnie. Naukowcy: są odporne na jeden z najgroźniejszych wirusów

Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu, poprzez modyfikację genetyczną, wyhodowali świnie odporne na groźnego dla tych zwierząt wirusa zespołu rozrodczo-oddechowego. Zmiany DNA nie spowodowały - jak podano - żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia czy zachowania zwierząt. Uczeni oceniają, że masowa hodowla genetycznie zmodyfikowanych świń może rozwinąć się za około 10 lat. Wirusy wywołujące choroby u świń powodują corocznie wielomilionowe straty. Potrzeba jednak do tego zmiany przepisów, bo obecnie w Europie nie można przeznaczać do spożycia produktów z genetycznie zmodyfikowanych zwierząt. Kontrowersje budzi także samo genetyczne modyfikowanie organizmów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przerwa trzy minuty przed czasem. Pracownika spotkała surowa kara

To nie powinno mieć miejsca, bardzo przepraszamy - powiedzieli na specjalnie zwołanej konferencji prasowej urzędnicy z władz miejskich w japońskim Kobe. Po wygłoszeniu oświadczenia wstali i głęboko się pokłonili, co jest w tym kraju wyrazem największej skruchy i prośbą o wybaczenie haniebnego czynu. A co chodziło? Otóż jeden z podległych im pracowników wychodził trzy minuty przed czasem na przerwę na obiad. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Internet wyłączony na czas egzaminów. Władze walczą ze ściąganiem

Władze Algierii na czas egzaminów końcowych w szkołach średnich zarządziły czasowe wyłączanie internetu. Trwa ono około dwóch godzin dziennie. Zdecydowano się na to po doświadczeniach sprzed dwóch lat, gdy uczniowie masowo wykorzystywali smartfony do ściągania. Algieria w ten sposób dołącza do krajów, które walczą z plagą oszustw na egzaminach szkolnych, ograniczając dostęp do sieci. Więcej szczegółów w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS przedstawiał Mateusz Walczak.

Naukowcy ostrzegają właścicieli psów. Ryzyko poważnych dolegliwości u zwierzaków

Brytyjscy naukowcy ustalili, że stawy psów wyskakujących z samochodów podlegają wielkim obciążeniom, co może potem spowodować poważne dolegliwości u zwierzaków. W tym celu podstawili trzy platformy, na różnych wysokościach: 55, 65 i 75 centymetrów. Specjalna płyta, na którą psy zeskakiwały z platform zapisywała siłę uderzenia. Przy skoku z najwyższej z nich obciążenie było cztery razy większe niż przy normalnym chodzeniu. Dlatego naukowcy odradzają zwłaszcza, aby czworonogi skakały z dużych aut terenowych, o wysokim zawieszaniu. I sugerują właścicielom instalowanie specjalnych ramp, po których psy zejdą spokojnie na ziemię. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.