Praktyka połączona ze studiowaniem - tak w skrócie można opisać studia dualne. To coraz popularniejsza forma nauki, w którą w Polsce zaangażował się ostatnio fast foodowy potentat - McDonald's.
Zarządzanie w sektorze QSR - tak brzmi nazwa kierunku, który studenci Akademii Leona Koźmińskiego będą mogli rozpocząć od października tego roku. Kierunek powstał we współpracy z McDonald's. QSR to po angielsku "quick service restaurants" - kiedyś na tego typu restauracje mówiło się bary szybkiej obsługi, teraz każdy zna je jako fast foody.
Licencjat z praktykami
Na tytuł licencjata mają szansę pracownicy McDonald's z całej Polski z przynajmniej 3-miesięcznym doświadczeniem i wykształceniem średnim. Uczelnia podkreśla, że z "1100 godzin zajęć połowa przypada na warsztaty i praktyki w firmie".
Dodaje też, że "studenci będą się uczyć praktycznych zagadnień, które ułatwią im w przyszłości pracę na kierowniczych stanowiskach". Kształcenie dla 100 pracowników w pełni sfinansuje pracodawca.
Studia dualne są coraz popularniejsze nad Wisłą. Taką formę nauki proponuje również np. Collegium Civitas we współpracy ze Związkiem Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska w ramach programu nowej specjalności I stopnia Marketing internetowy i e-commerce.
Rekrutację na studia dualne prowadzi m.in. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu na kierunku Logistyka oraz Transport.
McDonald’s jest jednym z największych pracodawców w Polsce zatrudniającym ponad 25 tys. osób. W ostatnich latach największym pracodawcą była Poczta Polska, dla której pracowało około 75 tysięcy osób. Według danych "Rzeczpospolitej" na drugim miejscu w 2017 roku był Jeronimo Martins (właściciel Biedronki), a na trzecim PZU, dla których pracowało odpowiednio około 60 tys. oraz 43 tys. osób.
Autor: kris / Źródło: tvn24bis.pl
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock