Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi". Co brexit oznacza dla Polaków?

Przyszłość Wielkiej Brytanii oraz znaczenie brexitu dla Polaków - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Aleksander Łaszek z Forum Obywatelskiego Rozwoju. O wpływie brexitu na działalność biznesową mówił zaś Jacek Olechowski, członek kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

Cameron: nie żałuję zwołania referendum w sprawie brexitu

Były brytyjski premier David Cameron powiedział w środę, że "nie żałuje" zwołania referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale przyznał, że ubolewa z powodu "trudności i problemów, które mamy próbując wcielić jego wynik w życie".

Branża lotnicza ostrzega przed turbulencjami. Ryzyko wzrostu cen

"Twardy brexit" może doprowadzić do zatrzymania wzrostu liczby lotów między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej, ograniczenia możliwości rozwoju gospodarczego oraz wzrostu cen dla pasażerów - uważa Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA).

Co brexit oznacza dla ciebie? Lista najważniejszych pytań

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał ewentualny rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Ani czy w ogóle do niego dojdzie. Ale już mamy pewność, że zmieni oblicze Europy. Jaki wpływ na życie przeciętnego obywatela Unii Europejskiej będzie miało wyjście Wielkiej Brytanii? Oto lista pytań, na które każdy z nas chciałby poznać odpowiedź.

Fundusze zależne od praworządności. Symboliczne głosowanie w PE

Parlament Europejski pracuje nad tym, jak karać kraje, w których zagrożone będzie niezawisłe sądownictwo. Na ostatniej prostej są prace nad stanowiskiem ws. propozycji powiązania dostępu do funduszy Unii Europejskiej ze stanem praworządności. Najprawdopodobniej europosłowie przegłosują je w czwartek.

Umowa w sprawie brexitu odrzucona. Co dalej?

Dymisja premier Theresy May i nowe wybory, nowa umowa rozwodowa z Unią Europejską, przedłużenie okresu na wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty lub organizacja drugiego referendum - to najbardziej prawdopodobne scenariusze po wtorkowym głosowaniu w sprawie brexitu.

Matczyne emerytury z kłopotami. Kancelaria premiera: projekt wróci na kolejnym posiedzeniu

Rada Ministrów zdecydowała, że projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym zostanie omówiony i przyjęty na kolejnym posiedzeniu - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Jak dodano, tak zwane matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 roku. W trakcie konsultacji swój sprzeciw wobec wejścia w życie ustawy od 1 marca 2019 roku wyrażało Ministerstwo Finansów.

Rząd minie się z celem w sprawie odnawialnych źródeł energii

Węgiel pozostanie głównym paliwem w elektroenergetyce, a udział odnawialnych źródeł w energii (OZE) w finalnym zużyciu energii ma wynieść 21 procent w 2030 roku - wynika z zamieszczonego na stronach resortu energii projektu Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu. Rząd przyznaje jednocześnie, że nie spełni, wynikającego z unijnej dyrektywy, celu OZE na 2020 rok.