Najnowsze

Najnowsze

Miliarder chce w przyszłym roku wprowadzić na ulice "robotaksówki"

Elon Musk zapowiedział, że do 2020 roku na amerykańskich drogach pojawi się milion tak zwanych "robotaksówek", czyli samochodów bez kierowcy. W najnowszą inicjatywę Tesli będą zaangażowani właściciele pojazdów producenta, którzy dzięki aplikacji będą mogli udostępniać pasażerom swoje auta.

"Bilans". Ropa najdroższa od pół roku

Drożejąca ropa - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny Biznesalert.pl. Ponadto o prognozach dla emerytów mówił Maciej Bitner, ekspert do spraw systemów emerytalnych.

Przekop Mierzei Wiślanej opóźniony. Kolejna zmiana terminu

Urząd Morski w Gdyni po raz kolejny przesunął termin składania ofert na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną - obecnie to 8 maja. Powodem jest odwołanie, które wpłynęło do Krajowej Izby Odwoławczej od jednej z firm - podał Polskiej Agencji Prasowej we wtorek Urząd Morski w Gdyni.

Problem z emeryturami. "W 2050 roku będą zdecydowanie bardziej ubogie"

Z najnowszych danych ZUS płyną niepokojące wnioski. Nasze emerytury są coraz mniejsze w stosunku do ostatniej pensji. - Dziś relacje te są jeszcze na przyzwoitym poziomie. Ale w 2050 roku będą zdecydowanie bardziej ubogie - przestrzegł w rozmowie z tvn24bis.pl prezes Instytutu Emerytalnego dr Antoni Kolek.

Dziś mija ważny termin dla tysięcy emerytek

Kobietom z rocznika 1953 zostało już tylko kilka godzin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury. Dotyczy to kobiet, które od decyzji ZUS nie odwoływały się do sądu.

Pomoc w sporze z linią lotniczą. Powstał nowy podmiot

Wsparcie w sytuacji sporu pomiędzy pasażerem a przewoźnikiem lotniczym, organizatorem turystyki albo sprzedawcą biletów. To zadania Rzecznika Praw Pasażerów przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, który został wpisany do rejestru podmiotów uprawnionych do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Polski handel "obniża loty". Eksperci wyjaśniają dlaczego

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w marcu 2019 roku była wyższa niż przed rokiem o 1,8 procenta, wobec wzrostu o 8,8 procenta licząc rok do roku w marcu 2018 - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Przyczyny niskiej dynamiki eksperci upatrują w tak zwanym efekcie kalendarzowym. W ubiegłym roku wielkanocne zakupy robiliśmy w marcu, a w tym roku - w kwietniu.

Zmiany na poczcie. List polecony odbierzesz bez dowodu

Ze smartfonem po polecony. Zgodnie z deklaracjami Ministerstwa Cyfryzacji od wtorku 23 kwietnia użytkownicy zainstalowanej w telefonie aplikacji mObywatel mogą używać jej do potwierdzania tożsamości przy odbiorze przesyłek poleconych. Trzeba mieć jednak założony Profil Zaufany.

Potężna kwota w banknotach. Najnowsze dane NBP

Banknot w Polsce zużywa się średnio po 375 dniach, dopiero po tym czasie trafia ponownie do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za pierwszy kwartał 2019 roku. Dziesięć lat wcześniej, w pierwszym kwartale 2009 roku banknot w Polsce zużywał się średnio po 175 dniach. W sumie na koniec marca w obiegu było 2,1 miliarda sztuk banknotów o wartości ponad 216 miliardów złotych.

Wyjątkowe miejsce dla wierzących. "Najświętsza relikwia chrześcijańska"

- Wpuszcza się do grobu bożego, które jest bardzo małym pomieszczeniem, po dwie, trzy osoby. Wpuszczają mnisi z kościoła greckokatolickiego. Oni mają pieczę nad grobem bożym. Tak to zostało ustalone - wyjaśniał obyczaje panujące w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie ksiądz Kazimierz Sowa. Gość Jakuba Porady opowiadał w programie "Pokaż nam świat" o miejscu, w którym znajduje się "najświętsza relikwia chrześcijańska".

Procesje bractw. "Bardziej zakorzenione niż flamenco i corrida"

O procesjach bractw w Andaluzji oraz Kastylii i Leon związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia mówiła w programie "Pokaż nam świat" Karolina Zuber. Podróżniczka i autorka bloga "Agrafka Geografka" opowiedziała Jakubowi Poradzie o wielowiekowej tradycji. - Ci zakapturzeni to są Nazarejczycy. Oni bardzo dużą wagę przywiązują do tego. To jest tradycja, która trwa nieprzerwanie od 500 lat. To jest bardziej zakorzenione niż flamenco i corrida - wyjaśniła Zuber.