Choć w demonstracji przed dyrekcją firmy brali udział liderzy każdego z czterech związków zawodowych działających w Zakładach Hipolita Cegielskigo, to stanowiska związków w kwestii wysokości żądanych podwyżek są rozbieżne - domagają się oni od 300 do 500 złotych podwyżki.
Już w poniedziałek największy wydawca regionalnych dzienników rusza ze swoim ogólnopolskim projektem. Mniej polityki, więcej tematyki społecznej i finansowej - taki kierunek zamierzają obrać twórcy dziennika "Polska". Wierzą, że szybko zdominują rynek.
- W 2007 roku, po raz pierwszy od wielu lat, grupa PKP nie przyniesie strat. W przyszłym roku nakłady na nowe inwestycje kolejowe wzrosną ponad dwukrotnie, do ok. 4,5 mld zł – poinformował minister transportu Jerzy Polaczek.
Do decyzji gdzie odbędzie się Wystawa Światowa EXPO w 2012 roku jeszcze miesiąc, ale w ocenie sekretarza generalnego Biura Wystaw Międzynarodowych (BIE) Vicente'a Gonzaleza Loscertalesa, starający się o jej organizację Wrocław jest do niej świetnie przygotowany.
Zarząd KGHM nadal walczy o dywidendy. Złożył apelację od wrześniowego wyroku sądu, który wstrzymał wypłatę drugiej jej transzy dywidendy - niebagatelnej kwoty 1,7 mld zł.
Wskaźniki gospodarcze nadal będą rosły, ale dynamika rozwoju będzie już znacznie mniejsza - prognozuje "Gazeta Prawna". Może dojść do miękkiego lądowania polskiej gospodarki - przestrzegają zagraniczni eksperci.
- Przypadki połowów dorszy są jedynie incydentem - uważa Ministerstwo Gospodarki Morskiej. I zapewnia, że unijny zakaz połowów na Bałtyku Wschodnim jest przestrzegany.
- W programie Prawa i Sprawiedliwości nie było deklaracji budowy 3 milionów mieszkań - twierdzi wiceminister budownictwa Piotr Styczeń. Według niego, PiS mówił jedynie o tym, że Polsce potrzebne jest ich wybudowanie.
- Od 1989 r. nie było ważniejszych wyborów parlamentarnych. Od nich zależy, czy pójdziemy drogą Zachodu, czy będziemy się cofać - stwierdził na antenie TVN24 Leszek Balcerowicz.
- Polski sektor energetyczny doświadcza realnych prób przejęć już od dłuższego czasu - mówi minister Zbigniew Wassermann komentując doniesienia "Rzeczpospolitej". Gazeta poinformowała, że ABW ostrzegało rząd o zagrożeniu Orlenu przejęciem przez rosyjski koncern.
Po kilku miesiącach niekorzystnych danych gospodarczych z USA, zza oceanu wreszcie powiało umiarkowanym optymizmem. Znacznie spadł deficyt handlowy, a w urzędach pracy rejestruje się coraz mniej bezrobotnych.
Od stycznia do września tego roku do Polski sprowadzono z zagranicy niemal 730 tys. używanych samochodów. To o prawie 26 proc. więcej niż przed rokiem - donosi instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny.
Aż 11,5 proc. małych i średnich przedsiębiorstw w ciągu ostatniego 1,5 roku szukało nowych pracowników i do dziś ich nie znalazło - wynika z badania przeprowadzonego przez PKPP "Lewiatan".
Komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Huebner podpisała programy wydawania unijnych funduszy dla pięciu kolejnych polskich województw na łączną kwotę 5,3 mld euro. Na zaakceptowanie swojego programu czeka już tylko świętokrzyskie.
Produkt Krajowy Brutto strefy euro wzrósł w II kwartale tego roku zaledwie o 0,3 proc. względem poprzedniego kwartału - podał w Eurostat. To najniższe tempo rozwoju gospodarki Eurolandu od dwóch lat.
PSL chce uprościć przepisy dla przedsiębiorców. Zamiast autostrad proponuje budowę infostrad. O swoim programie gospodarczym w TVN CNBC Biznes opowiadali Waldemar Pawlak i Marek Sawicki.
Prezydent Lech Kaczyński zaprzeczył, że umowa w sprawie mostu energetycznego między Polską a Litwą będzie podpisana jeszcze dziś. Zapowiedział, że zostanie ona podpisana "w bardzo krótkim czasie".
Polacy wymierzyli Litwinom bolesny policzek - tak ocenia dziennik "Lietuvos Rytas" niepodpisanie w środę polsko-litewskiego porozumienia o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa ds. budowy mostu energetycznego.
- Niebezpieczeństwa związane z energetyką nie mają już jedynie teoretycznego charakteru. Mieliśmy z nimi do czynienia w ciągu ostatniego 1,5 roku - powiedział prezydent Lech Kaczyński podczas drugiego dnia wizyty w Wilnie.
Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło przetarg na helikoptery dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgodnie z przewidywaniami wygrał niemiecko-francuski Eurocopter.
Anna Streżyńska, prezes UKE, chce sprawdzić, czy podział Telekomunikacji Polskiej na dwie spółki wpłynąłby korzystnie na konkurencyjność rynku - pisze "Gazeta Wyborcza".
Celnicy będą niezwykle drobiazgowo kontrolować podróżnych. Na przejściach granicznych mogą więc powstać kolejki. Na razie celnicy uspokajają: na lotniskach w Balicach i Goleniowie oraz w porcie w Szczecinie nie ma utrudnień.
Polscy i zagraniczni inwestorzy zostali zapytani o ułatwienia i bariery, z jakimi mają do czynienia przy prowadzeniu biznesu. Najbardziej doskwiera im stan infrastruktury i wysokie składki na ZUS - piszą "Gazeta Wyborcza" i "Dziennik".
Polski system podatkowy trzeba uprościć, a przepisy podatkowe ustabilizować. Takie wnioski płyną z badania, przeprowadzonego przez PricewaterhouseCoopers i PKPP Lewiatan - pisze "Gazeta Wyborcza". A podatki wzrosną...
Hiszpańska Iberia, włoska Meridiana, brytyjski BMIBaby, a nawet Cabo Verde Airlines z Wysp Zielonego Przylądka – to nowi przewoźnicy lotniczy, którzy w najbliższym czasie zamierzają uruchomić loty z Polski - pisze "Rzeczpospolita".
Osoby niepełnosprawne nie otrzymują z PFRON pomocy, choć gwarantuje im to obowiązująca od 30 lipca ustawa o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - pisze "Gazeta Prawna".
Dzieci rodzi się coraz więcej i ma to już pierwsze konsekwencje: rząd planuje, że na becikowe wyda w przyszłym roku o 10 mln złotych więcej niż w tym - pisze "Rzeczpospolita"
Zapadł wyrok w procesie o niewolnicze zatrudnianie polskich robotników: 2 lata więzienia w zawieszeniu i 15 tys. euro grzywny dla nieuczciwych francuskich pracodawców.