Białystok

Białystok

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie katastrofy samolotu MIG-29, który rozbił się w 2018 roku pod Pasłękiem (Warmińsko-Mazurskie). Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku. Przed sądem stanie trzech byłych pracowników Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy, którzy mają być odpowiedzialni za wadliwe pierścienie zamontowane w fotelach katapultowych w samolotach. Wątek dotyczący samej katastrofy został jednak umorzony. Śledztwa w sprawie dwóch katastrof samolotów MIG na Mazowszu zostały przedłużone do grudnia.

Zjechał z drogi na barierę energochłonną i tak przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów. Potem wysiadł z auta i poszedł do komisariatu poinformować o zdarzeniu. Został zbadany alkomatem, a wynik wiele wyjaśnił. Od razu trafił do policyjnego aresztu.

Budynek z nietuzinkową historią, w centrum Ostródy, blisko jeziora - zachęca Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki. Dawne więzienie dla kobiet w Ostródzie ponownie jest na sprzedaż. Za pierwszym razem się nie udało, dlatego władze powiatu proponują nową, niższą cenę.

37-letni mężczyzna, który usłyszał zarzuty w sprawie zaginięcia 14-letniej Roksany z Bielska Podlaskiego, sam zgłosił się na policję i poinformował o miejscu, gdzie ukrywała się nastolatka - dowiedziała się reporterka TVN24. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. W sądzie zapewniał, że "jego celem nie było jakiekolwiek złe postępowanie wobec pokrzywdzonej".

W poniedziałek rano turysta wynajmujący kwaterę w Białowieży (woj. podlaskie) został zaatakowany przez żubra - podała policja. Zwierzęcia szukają pracownicy parku narodowego. Eksperci przypominają, że późne lato i początek jesieni to okres godowy żubrów. A to zwiększa ryzyko ataku. Najczęściej jednak - zdaniem naukowców - do niebezpiecznych sytuacji doprowadzają ludzie.