"Mamy tu do czynienia z podejściem Poncjusza Piłata, czyli wszyscy zaangażowani w ten proces umywają ręce"

Źródło:
TVN24
"Ważność wyboru prezydenta nie jest przesądzona"
"Ważność wyboru prezydenta nie jest przesądzona"TVN24
wideo 2/23
"Ważność wyboru prezydenta nie jest przesądzona"TVN24

Jeżeli wszyscy zaangażowani w te wybory mówią - "było okay" - to pytam, czy to oznacza, że w kampanii wyborczej można kłamać - mówił w TVN24 profesor Marcin Matczak, odnosząc się do uchwały Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów prezydenckich. - Z perspektywy ustrojowej nie wiemy do końca, co się stało dzisiaj w Sądzie Najwyższym - ocenił doktor Mikołaj Małecki.

Posiedzenie Sądu Najwyższego w celu podjęcia uchwały w sprawie ważności wyborów prezydenckich rozpoczęło się w poniedziałek w południe. Po niespełna półgodzinnym posiedzeniu przewodnicząca sędzia Ewa Stefańska zarządziła przerwę na naradę sędziowską do godziny 13. Po zakończeniu narady Izba Kontroli Nadzwyczajnej podjęła uchwałę w sprawie ważności wyborów

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia rzecznik Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski powiedział, że poniedziałkowe orzeczenie będzie oznaczać definitywną wypowiedź na temat ważności wyborów. - Po zapadnięciu uchwały jakiekolwiek wątpliwości już zostaną normatywnie rozstrzygnięte - wskazał sędzia.

"Z perspektywy ustrojowej nie wiemy do końca, co się stało dzisiaj w Sądzie Najwyższym"

- Z perspektywy ustrojowej nie wiemy do końca, co się stało dzisiaj w Sądzie Najwyższym - powiedział doktor Mikołaj Małecki z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak stwierdził, zgodnie z artykułem 82 Kodeksu wyborczego podstawą protestu wyborczego jest nieprawidłowość przy głosowaniu. - Chyba nie ma większej, bardziej rażącej nieprawidłowości przy głosowaniu niż sytuacja, w której w ogóle nie ma podstawy prawnej do przeprowadzenia głosowania - uznał ekspert. Jak podkreślił, wybory 28 czerwca zostały zarządzone w warunkach, o których nie mówi polska konstytucja.

- Pani sędzia przewodnicząca powiedziała, że należało zgodnie z Konstytucją zachować ciągłość wyborów. Przecież zgodnie z artykułem 128 konstytucji te wybory miały się odbyć najpóźniej 75 dni przed upływem kadencji pana Andrzeja Dudy. Ten termin nie został zachowany w tych ponowionych wyborach 28 czerwca, więc te wybory nie spełniły konstytucyjnych warunków, jeżeli mówimy o ciągłości procesu wyborczego - ocenił Małecki.

Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta
Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydentaTVN24

"Skład sądu nienależycie obsadzony"

Jak mówił, "pierwsza kwestia oceny tego, co się dzisiaj stało w Sądzie Najwyższym, to ocena, jak te wybory przedstawiają się z perspektywy standardów państwa demokratycznego opisanych w polskiej konstytucji". - Druga kwestia to jest to, co stwierdziła dzisiaj Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - dodał.

Jak tłumaczył, "żeby wybory były ważne, musi być wypowiedź kompetentnej władzy sądowniczej". Wskazał, że "zgodnie z artykułem 129, ustęp 1 konstytucji: ważność wyboru prezydenta stwierdza Sąd Najwyższy, czyli organ władzy sądowniczej, spełniający wszystkie standardy sądu opisane w polskiej konstytucji". - Neoizba kontroli nadzwyczajnej z sędziami, którzy w świetle uchwały Sądu Najwyższego ze stycznia są zawsze podejrzani, skład sądu z ich udziałem jest zawsze nienależycie obsadzony, jest sprzeczny z przepisami prawa, którzy w zwykłej sprawie powinni się wyłączyć z orzekania, tutaj decydują o personalnym wyborze konkretnego polityka do sprawowania funkcji politycznej, jaką jest funkcja prezydenta. To nie jest w świetle artykułu 129 wypowiedź sądu spełniającego standardy konstytucyjne - oznajmił Małecki.

Jak dodał, "w świetle tych standardów w połączeniu ze standardami międzynarodowymi, które nas wiążą, nie doszło dzisiaj do wiążącej wypowiedzi organu opisanego w artykule 129 konstytucji, który byśmy mogli nazwać Sądem Najwyższym". - W związku z tym, tak naprawdę, ważność wyboru prezydenta nie jest przesądzona - stwierdził.

Jak mówił, "neosędziowie odebrali nam, obywatelom prawo do tego, żeby Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru prezydenta". - Nawet gdyby te wybory były krystalicznie prawidłowe, to bez wypowiedzi Sądu Najwyższego ten wybór nie jest ważny, a takiej wypowiedzi dzisiaj nie było - podkreślił.

Matczak: mamy tu do czynienia z podejściem Poncjusza Piłata

O proces obrad w wybranej przez nową Krajową Radę Sądownictwa Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych pytany był w TVN24 profesor Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego zdaniem, "podejście sądu w tej sprawie jest niezwykle formalistyczne". - Formalizm w prawie polega na tym, że ocenia się legalność danego działania na podstawie wyłącznie jednego konkretnego przepisu, a nie całokształtu regulacji, w tym w szczególności konstytucji - tłumaczył.

- Mamy tu do czynienia z podejściem Poncjusza Piłata, czyli wszyscy zaangażowani w ten proces umywają ręce, nie widzą tego podstawowego problemu, jakim jest wprowadzenie w kampanii wyborczej milionów Polaków w błąd co do tego, jak funkcjonują kandydaci, w jaki sposób należy na nich głosować - zwrócił uwagę gość TVN24.

Matczak: mamy tu do czynienia z podejściem Poncjusza Piłata
Matczak: mamy tu do czynienia z podejściem Poncjusza PiłataTVN24

Zwrócił uwagę, że "to jest rzecz, która w raporcie OBWE była wskazana jako jeden z podstawowych problemów z polskimi wyborami". - Jeżeli wszyscy zaangażowani w te wybory mówią - "było okay" (…) to pytam, czy to oznacza, że w kampanii wyborczej można kłamać. Czy to jest zachęta do tego, żeby już teraz w każdych przyszłych wyborach można było powiedzieć na temat kandydata opozycji wszystko i to ludziom, dla których jedynym źródłem komunikatu są media publiczne - mówił.

- Cała sytuacja z sędziami przez ostatnie pięć lat w Polsce doprowadziła do tego, że każdy rozstrzygający sprawę ważną dla władzy musi sobie zadać pytanie, co go spotka, kiedy się tej władzy sprzeciwi. Sędziowie w Polsce są prześladowani i trzeba sobie to jasno powiedzieć - oznajmił profesor Matczak.

"Wyszliśmy z ram konstytucyjnych"

Zdaniem mecenasa Łukasza Chojniaka, "to, co się wydarzyło w ciągu ostatnich miesięcy, jest wielką skazą na polskiej demokracji, z którą będziemy musieli sobie radzić". - I nie chodzi tylko o wybory 28 czerwca i 12 lipca, ale przede wszystkim o to, co się wydarzyło 10 maja, to znaczy to, że zarządzone wybory nie zostały przeprowadzone na podstawie paktu politycznego dwóch panów prezesów, co w państwie demokratycznym jest jakimś kuriozum - mówił.

- To, co się wydarzyło, było przyzwoleniem wszystkich głównych sił politycznych. Nie zmienia to postaci rzeczy, że ci, którzy doprowadzili do tego skandalu, że się nie odbyły wybory, powinni kiedyś stanąć przed trudnymi pytaniami - powiedział gość TVN24.

Chojniak: badamy ważność wyborów, które same w sobie są poza terminami konstytucyjnymi
Chojniak: badamy ważność wyborów, które same w sobie są poza terminami konstytucyjnymiTVN24

- Badamy ważność wyborów, które same w sobie są poza terminami konstytucyjnymi. Już z tego powodu mogłyby być zakwestionowane, ale rzeczywiście my już wyszliśmy z ram konstytucyjnych - zwrócił uwagę Chojniak.

Według gościa TVN24 "bezsporne jest, że te wybory były prowadzone w warunkach nierównych, czyli takich, w których aparat państwa zaangażował się w kampanię w znacznie większym stopniu, niż miało to miejsce kiedyś".  - Plus działania telewizji, już chyba tylko z nazwy "publicznej", która zaangażowała się w sposób absolutnie bezceremonialny w poparcie obecnie urzędującego prezydenta, to sprawiało, że jedna strona miała łatwiej, a druga miała pod górkę - ocenił.

- Ale to, co ocenia Sąd Najwyższy, to przebieg samego głosowania, a co do przebiegu samego głosowania większych uchybień pewnie nie było - uznał.

Autorka/Autor:ft/pm

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w poniedziałek myśliwce z bazy w Malborku przechwyciły samolot Federacji Rosyjskiej Ił-20, który wystartował z lotniska w obwodzie królewieckim.

Dowództwo Operacyjne: myśliwce przechwyciły rosyjski samolot

Dowództwo Operacyjne: myśliwce przechwyciły rosyjski samolot

Źródło:
PAP

Marszałkiem województwa podlaskiego został Łukasz Prokorym z Koalicji Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu otrzymał 16 z 30 głosów. Do zarządu, jako wicemarszałkowie, weszła dwójka radnych wybranych z list PiS. Przewodniczącym sejmiku został natomiast Cezary Cieślukowski z Trzeciej Drogi. To prawdziwe trzęsienie ziemi w podlaskim samorządzie, w którym dotąd nieopodzielnie rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

Trzęsienie ziemi w podlaskim samorządzie. PiS traci sejmik i radnych. Sasin o zdradzie

Trzęsienie ziemi w podlaskim samorządzie. PiS traci sejmik i radnych. Sasin o zdradzie

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Premier Donald Tusk poinformował, że zwołał na środę posiedzenie Kolegium do Spraw Służb Specjalnych. Tematem mają być "domniemane wpływy rosyjskie i białoruskie w polskim aparacie władzy w poprzednich latach".

Tusk zwołuje posiedzenie Kolegium do Spraw Służb Specjalnych

Tusk zwołuje posiedzenie Kolegium do Spraw Służb Specjalnych

Źródło:
tvn24.pl

Sędzia Tomasz Szmydt na co dzień pracował w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i związku z tym co roku do wiadomości publicznej trafiało jego oświadczenie majątkowe. Poniżej podajemy szczegóły ostatniego oświadczenia sędziego, który poprosił o azyl na Białorusi.

Oświadczenie majątkowe Tomasza Szmydta

Oświadczenie majątkowe Tomasza Szmydta

Źródło:
tvn24.pl

Drzewo przewróciło się we wtorek na jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne, uszkodzonych zostało także kilkanaście samochodów.

Drzewo runęło w centrum miasta. Zginęła jedna osoba, ranni

Drzewo runęło w centrum miasta. Zginęła jedna osoba, ranni

Źródło:
Reuters

Przeprowadzenie wyborów w pełni korespondencyjnych było rozwiązaniem najlepszym, żeby nie powiedzieć najmniej złym - mówił Adam Bielan, europoseł PiS, przed komisją śledczą badającą okoliczności przygotowań do przeprowadzenia wyborów kopertowych w czasie pandemii COVID-19. Przyznał, że w tej sprawie, w jego partii, w 2020 roku był podział. Opowiadał też o swojej rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, podczas której chciał przekonać go, by "rozważyć" możliwość zorganizowania wyborów na wzór Bawarii.

Bielan: Był podział w partii. Mówiłem Kaczyńskiemu, że trzeba rozważyć wybory korespondencyjne

Bielan: Był podział w partii. Mówiłem Kaczyńskiemu, że trzeba rozważyć wybory korespondencyjne

Źródło:
TVN24

Trzesięnie ziemi na Podlasiu, gdzie PiS traci nie tylko władzę, ale i radnych oraz próba sił i niemal pewna zmiana w Łódzkiem. Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego nie wybrał natomiast ani marszałka, ani przewodniczącego. Obrady przerwano. To najciekawsze wtorkowe rozgrywki w nowych sejmikach wojewódzkich.

PiS traci Podlasie, próba sił przed zmianą w Łodzi. Nowe rozdania w sejmikach wojewódzkich

PiS traci Podlasie, próba sił przed zmianą w Łodzi. Nowe rozdania w sejmikach wojewódzkich

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Niezależność mediów na Słowacji jest zagrożona - twierdzą politycy tamtejszej opozycji, eksperci i dziennikarze. Ostatni ruch populistyczno-nacjonalistycznego rządu Roberta Fico - zapowiedź gruntownych zmian w publicznych mediach - wzbudza kontrowersje. Słowacy masowo wyszli na ulice.

Obawy o niezależność mediów na Słowacji

Obawy o niezależność mediów na Słowacji

Źródło:
Deutsche Welle, Reuters, TVN24

Lotem błyskawicy sieć obiegły zdjęcia osiedla domów jednorodzinnych w miejscowości Kręczki Kaputy koło Ożarowa Mazowieckiego. Widać na nich ponad setkę jednakowych domów, ustawianych w kilku równoległych szeregach. To inwestycja jednego z większych deweloperów działającego w Warszawie i okolicach.

Ponad setka identycznych domów w polu. Wjazd przez "antyczną" bramę

Ponad setka identycznych domów w polu. Wjazd przez "antyczną" bramę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, "Gazeta Stołeczna"

Zakończył się pierwszy tegoroczny egzamin maturalny - język polski na poziomie podstawowym. Już wiadomo, z czym musieli się mierzyć maturzyści. Poniżej publikujemy arkusze z zadaniami z języka polskiego - poziom podstawowy. 

Matura 2024. Mamy arkusze z języka polskiego 

Matura 2024. Mamy arkusze z języka polskiego 

Źródło:
TVN24.pl

Wicepremier i szef Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski (Lewica) poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy o bonie energetycznym. We wtorek wyjazdowe posiedzenie rządu odbyło się w Katowicach.

Ceny prądu i bon energetyczny. Jest decyzja rządu

Ceny prądu i bon energetyczny. Jest decyzja rządu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Nie ulega wątpliwości po tym, co odebrałem od naszych służb, że nie mamy do czynienia z jakimś jednorazowym wyczynem, tylko ze sprawą, która ma swoje źródła długi, długi czas temu - powiedział na temat sędziego Szmydta, który wystąpił o azyl na Białorusi, premier Donald Tusk na rozpoczęcie wtorkowego posiedzenie Rady Ministrów. Do sprawy odniósł się też wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tusk o Szmydcie: nie mamy do czynienia z jakimś jednorazowym wyczynem

Tusk o Szmydcie: nie mamy do czynienia z jakimś jednorazowym wyczynem

Źródło:
TVN24, PAP

Pięć osób, które działając na rzecz Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB), planowały zamach na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, zostało zatrzymanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Wśród nich jest dwóch pułkowników UDO, ukraińskiej służby ochrony najwyższych urzędników.

Zatrzymano pięciu agentów FSB planujących zamach na Zełenskiego 

Zatrzymano pięciu agentów FSB planujących zamach na Zełenskiego 

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wystąpił z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do Tomasza Szmydta - przekazała rzeczniczka WSA. Oceniła też, że w związku z działaniami prokuratury wobec Szmydta, który zwrócił się na Białorusi o azyl, zachodzi podejrzenie popełnienia "czynu zabronionego". Dodała, że kierownictwo sądu "ściśle współpracuje z odpowiednimi służbami".

Komunikat Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie sędziego Tomasza Szmydta

Komunikat Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie sędziego Tomasza Szmydta

Źródło:
TVN24

Zeszyty należące najprawdopodobniej do pisarki Magdaleny Samozwaniec z domu Kossak znaleziono podczas remontu w stropie klatki schodowej Kossakówki - willi tej rodziny w centrum Krakowa. Choć konserwatorzy chcieliby umieścić ręczne zapiski literatki na wystawie, nie zgadza się na to spadkobierca artystki.

Podczas remontu domu Kossaków znaleźli w stropie klatki schodowej zeszyty słynnej pisarki

Podczas remontu domu Kossaków znaleźli w stropie klatki schodowej zeszyty słynnej pisarki

Źródło:
SKOZK, krakow.pl

Pierwsi maturzyści zakończyli egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie na gorąco dzielą się swoimi spostrzeżeniami i opiniami w mediach społecznościowych. Przeważają komentarze, że poziom tegorocznej matury nie był zbyt trudny. "Najłatwiejsza matura w XXI wieku. Waldek Kiepski by to zdał" - napisał jeden z internautów.

Komentarze maturzystów po egzaminie z języka polskiego. W sieci zawrzało

Komentarze maturzystów po egzaminie z języka polskiego. W sieci zawrzało

Źródło:
X, TVN24

Środek tygodnia będzie słoneczny, a później pogoda się pogorszy. Weekend zacznie się deszczowo. Do Polski dociera chłodne powietrze. W niektórych regionach termometry będą wskazywać niewiele ponad 10 stopni Celsjusza.

Płynie arktyczny chłód. Czekają nas też opady deszczu

Płynie arktyczny chłód. Czekają nas też opady deszczu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pasjonaci historii zajrzeli pod podłogę domu Goeringa na terenie Wilczego Szańca (woj. warmińsko-mazurskie) i znaleźli tam ludzkie szczątki. Zbadali je biegli, wyniki już są.

Ludzkie szczątki pod podłogą w domu Goeringa w Wilczym Szańcu

Ludzkie szczątki pod podłogą w domu Goeringa w Wilczym Szańcu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Serbia jest najważniejszym partnerem handlowym Chin w Europie Środkowej i Wschodniej - podkreślił chiński przywódca Xi Jinping w autorskim tekście opublikowanym we wtorek na łamach serbskiego dziennika "Politika". Xi uda się tego dnia do Belgradu.

Xi Jinping wskazuje najważniejszego partnera w naszej części Europy. Zaskakujący wybór

Xi Jinping wskazuje najważniejszego partnera w naszej części Europy. Zaskakujący wybór

Źródło:
PAP

11 czerwca na polskim rynku zadebiutuje platforma streamingowa Max - podano w komunikacie Warner Bros. Discovery. Widzów czekają atrakcyjne premiery - 17 czerwca ukaże się drugi sezon serialu "Ród smoka", a w sierpniu kolejna część polskiej produkcji "Odwilż". Jak podkreśla WBD, użytkownicy platformy Max jako jedyni będą mieć dostęp do relacji z każdego momentu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Wkrótce debiut platformy Max. "Rozpoczynamy wspólne odliczanie"

Wkrótce debiut platformy Max. "Rozpoczynamy wspólne odliczanie"

Źródło:
Warner Bros. Discovery

Polscy artyści żegnają legendarnego kompozytora, muzyka Jacka Zielińskiego. Krzysztof Cugowski napisał w mediach społecznościowych, że "kończy się pewna epoka". Kondolencje złożył również między innymi Ralph Kaminski.

Wzruszające słowa po śmierci Jacka Zielińskiego. Gwiazdy żegnają współtwórcę zespołu Skaldowie

Wzruszające słowa po śmierci Jacka Zielińskiego. Gwiazdy żegnają współtwórcę zespołu Skaldowie

Źródło:
Facebook, TVN24

W wieku 88 lat zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski, polski jazzman, saksofonista, kompozytor, aranżer, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina w mediach społecznościowych.

Jan Ptaszyn Wróblewski nie żyje. Słynny jazzman miał 88 lat

Jan Ptaszyn Wróblewski nie żyje. Słynny jazzman miał 88 lat

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prezydent Francji Emmanuel Macron i szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen zwrócili się do przywódcy Chin Xi Jinpinga, by stosunki handlowe między Europą i Chinami były oparte na równych zasadach. Macron wręczył Xi butelkę ekskluzywnego trunku Remy Martin Louis XIII.

Macron: należy rozwiązać strukturalne problemy dotyczące handlu między Europą i Chinami

Macron: należy rozwiązać strukturalne problemy dotyczące handlu między Europą i Chinami

Źródło:
PAP

65-latek zginął przygnieciony ciągnikiem, który wywrócił się podczas zjeżdżania ze stromego zbocza. Jechał z nim 19-latek, któremu udało się w porę zeskoczyć z pojazdu i nie doznał żadnych obrażeń.

Kierowca zginął przygnieciony ciągnikiem

Kierowca zginął przygnieciony ciągnikiem

Źródło:
tvn24.pl

Met Gala - bal charytatywny, określany najważniejszym wydarzeniem świata mody - tradycyjnie przyciągnął tłumy gwiazd. Tegoroczny temat przewodni wieczoru "The Garden of Time" ("ogród czasu") zaczerpnięty został z jednego z opowiadań J.G. Ballarda o tym samym tytule. Na czerwonym dywanie królowały motywy roślinne w najróżniejszych odsłonach. A wszystko to w związku z wystawą "Sleeping Beauties: Reawakening Fashion".

Met Gala 2024. Elfy, księżniczki, leśne stwory i mroczne królowe. Tłum gwiazd w morzu kwiatów

Met Gala 2024. Elfy, księżniczki, leśne stwory i mroczne królowe. Tłum gwiazd w morzu kwiatów

Źródło:
tvn24.pl, CNN, Vogue

Minister przemysłu w telewizyjnym wywiadzie podała 2039 rok, jako "rok przełomowy" dla energetyki i atomu. - To moment, w którym między innymi powinna powstać i funkcjonować pierwsza elektrownia atomowa w Choczewie - powiedziała Marzena Czarnecka. To "6-letnie opóźnienie względem oryginalnego harmonogramu, który przewidywał, że pierwszy blok naszej jednostki jądrowej ruszy w 2033 r." - zauważa na swoim profilu Jakub Wiech, dziennikarz Energetyka24.com.

Kiedy w Polsce powstanie elektrownia atomowa? Minister podaje późniejszą datę

Kiedy w Polsce powstanie elektrownia atomowa? Minister podaje późniejszą datę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24