TVN24 | Wybory prezydenckie w USA 2020

Mieli wystąpić razem, będą osobno. W dwóch różnych telewizjach

TVN24 | Wybory prezydenckie w USA 2020

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

W związku z odwołaniem planowanej na 15 października debaty Donald Trump - Joe Biden obydwaj kandydaci spotkają się tego dnia z wyborcami w oddzielnych programach telewizyjnych. Urzędujący prezydent wystąpi w telewizji NBC, a jego demokratyczny rywal w stacji ABC. 

Dwóch przeciwników w wyborach rozpisanych na 3 listopada miało odbyć w czwartek, 15 października, drugą debatę prezydencką. W związku ze zdiagnozowaniem u Donalda Trumpa koronawirusa, komisja do spraw debat prezydenckich zaproponowała, by odbyła się ona w formie zdalnej, na co nie zgodził się urzędujący prezydent. Ostatecznie instytucja ta podjęła decyzję o odwołaniu spotkania.

Obaj kandydaci w listopadowych wyborach prezydenckich zgadzają się jednak na udział w debacie zaplanowanej na 22 października, która pierwotnie miała być ich trzecim pojedynkiem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Oddzielne spotkania zamiast debaty

Obydwaj kandydaci w dniu planowanej debaty wystąpią jednak w oddzielnych programach telewizyjnych. Jak poinformowała w środę telewizja NBC, urzędujący prezydent pojawi się w Miami, gdzie miała odbyć się druga debata kandydatów. Trump i moderatorka spotkania z wyborcami Savannah Guthrie będą przestrzegać dystansu społecznego, a uczestnicy, którzy przyjdą zadawać pytania prezydentowi, będą nosili maski ochronne - podała NBC.

W tym samym czasie telewizja ABC będzie transmitowała spotkanie z Joe Bidenem, które obędzie się w Filadelfii.

Od ogłoszenia na początku października informacji o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Trumpa sztab Bidena codziennie publikuje wyniki badania demokraty na COVID-19. Do tej pory wszystkie testy były negatywne.

Kampania prezydencka na finiszu

Pierwsza prezydencka debata odbyła się 29 września w Cleveland w Ohio. W opinii większości mediów była ona wyjątkowo chaotyczna i pełna zniewag. Dwa dni później u Trumpa wykryto zakażenie koronawirusem.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Faworytem sondaży pozostaje Biden, który po pierwszej debacie i zakażeniu się Trumpa w większości badań powiększył swoją przewagę. We ubiegły wtorek demokrata otrzymał poparcie dziennika "New York Times". Liberalna gazeta w 2016 roku opowiedziała się za Hillary Clinton.

Kolegium Elektorów Stanów ZjednoczonychPAP

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości