TVN24 | Wrocław

Mimo zakazu wjechał motocyklem do lasu, a potem próbował uciekać. Ma zapłacić 15 tysięcy złotych

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24/policja dolnośląska
Do zdarzenia doszło na lasu niedaleko Sosnówki
Do zdarzenia doszło na lasu niedaleko SosnówkiGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło na lasu niedaleko Sosnówki

Wjechał do lasu, choć nie powinien. A gdy mundurowi chcieli go zatrzymać, motocyklista niemal ich potrącił. 24-latek, dwa lata po rajdzie po lesie, został ukarany przez sąd. Musi zapłacić ponad 15 tysięcy złotych kary.

Na początku września 2018 roku policjanci wraz ze strażą leśną i strażą Karkonoskiego Parku Narodowego prowadzili akcję wymierzoną w tych, którzy na motocyklach crossowych i quadach wjeżdżają do lasów. - W trakcie działań mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym - informuje Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Na motorze wjechał do lasu. Dwa lata później poniesie konsekwencjepolicja dolnośląska

Nie chciał się zatrzymać, próbował wjechać w funkcjonariuszy

Mężczyzna jednak zatrzymać się nie chciał i zaczął uciekać. - W trakcie ucieczki próbował wjechać w funkcjonariuszy, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. Jednak motocyklista został szybko zatrzymany - relacjonuje policjant. I dodaje, że zachowaniem 24-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego zajął się sąd. Dwa lata później zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd - za próbę zmuszenia mundurowych do zaniechania zatrzymania go, nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt i niszczenie przyrody - ukarał motocyklistę grzywną w wysokości ponad 15 tysięcy złotych.

Sąd zdecydował: 24-letni motocyklista musi zapłacić 15 tysięcy złotychpolicja dolnośląska
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu jeleniogórskiegoGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24/policja dolnośląska

Źródło zdjęcia głównego: policja dolnośląska

Pozostałe wiadomości